Zbraň odplaty

The Divine Weapon

Zbraň odplaty

Akční / Drama / Válečný / Historický

Jižní Korea, 2008, 134 min

Třetí hvězda je čistě za povedený závěrečný masakr, děj předcházející byl sice umně (až na souboje - ten nepěkně častý způsob zobrazování bojových scén 'hlavně aby nebylo nic vidět' mi už leze pořádně na nervy) natočen, ale jinak byl mdlý až běda. Ale pobavila mě ta ultrahustá masáž národního cítění Korejců, vsadím se, že při odchodu z kina ani jedno šikmé oko nezůstalo suché.(18.1.2010)

• Al44...

Dost slabý a nevyrovnaný korejský historický film. Snaží se vlastenecky působit na díváky (korejci díky skvělému a historicky doloženému vynálezu porážejí mocné čínské vojsko), ale vše to působí naprosto křečovitě a neohrabaně. Pokus o jakousi (povinnou) romantickou linii dvou hlavních postav také moc nevyšel. Bohužel - nuda na maximálně jedno podívání.(8.10.2010)

Není to špatné, ale na vyšší hodnocení tomu chybí hloubka. No a také trochu soudnosti, ale to jsem ochoten u filmu vychvalujícího první korejský/světový raketomet v rámci možností ochoten tolerovat. Naštěstí není celý film o zbrani, ale spíše o lidech, kteří ji staví, takže to film řadí mezi povedené historické jednohubky.(21.1.2013)

• KoleckoR

Zbytečně zdlouhavý film. První hodina a půl je o hledání a vyvíjení nové silné zbraně, která by měla osvobodit podrobený Korejský národ od Číny. Drobnější souboje a šarvátky nejsou nijak zajímavé. Tady jsem se musel až nutit k dívání. Až konec filmu, kde dojde hlavnímu boji, teprve dostane spád. Ochromená mnohonásobná přesila Číňanů jen překvapeně hledí na nové zbraně, které je rychle mažou z existence. Poslední akce však celkovou poslabší kvalitu filmu nezachrání.(27.5.2011)

• Z0oMb3E

Podpriemerný historický vojnový film. No ono to tak vojnový film len sčasti. Áno máme tu pár šermovačiek, ale len v rámci sabotérskych aktivít nepriateľskej Číny. Inak je to film na pozadí respektíve príprave na pozadie vznikajúceho konfliktu. Kórejci vyrábajú "singeon"- historickú verziu verziu kaťuše. Veľkému bratovi sa to veľmi nepáči tak to na konci prepukne. Kórejčania vyplnili veľkú časť stredu romantickou vatou, ktorá u mňa nenašla absolútne žiadnu odozvu. Jediným svetlým bodom filmu je už spomínaná záverečná bitka v ktorej sa ukáže sila prípravy. Bitka bola pre mňa vynikajúcim zážitkom čo sa tíka taktiky, masovosti i brutality, no celkový nudný stred a celkový zážitok z filmu sa jej nepodarilo napraviť. História trocha pritiahnutá za vlasy, ale nikto na ňu historickú príručku vyťahovať nebude.(3.2.2011)