poster

Zbraň odplaty

 • Jižní Korea

  Singijeon

 • Jižní Korea

  신기전

 • anglický

  The Divine Weapon

 • Slovensko

  Zbraň odplaty

Akční / Drama / Válečný / Historický

Jižní Korea, 2008, 134 min

 • Flipnic
  ***

  Až překvapivě dobré, tedy spíš zábavné! Ty 3* jsou zde optimální ve vztahu k filmům podobného formátu od 70. let a zejména silně reaguje na japonské samurajské řezničiny první poloviny let 80.tých... Také je dobré, že film si na nic nehraje, svižně ubíhá děj, stále se něco děje co drží diváka v pozornosti, je zde do první poloviny zastoupen dost i humor, který je však skutečně humorem, kdy jsem se často pousmál. Je zde velmi sympatická love story hlavního hrdiny kupce, který dokáže během mžiku rozsekat 20 nepřátel na kusy, s hlavní dívčí krásnou a sympatickou postavou. Skoro celá druhá polovina je pak věnována akci, menší bojové potyčky se změní na bitvu 500 "hodných Korejců" vs 3 000 "zlých" Číňanů a to je fakt masakr úplně megahustej!! Akčních scén je zde spousta, jsou hodně napínavé, dravé, ale klasicky dost sestříhané a chvílemi nepřehledné ... takže klasikám Asie od let 60. vůbec nemohou konkurovat. Jsou zde zajímavé postavy a pár "hardcore-téměř neporazitelných" záporáků, proti kterým hlavní hrdina několikrát nastoupí ... Prostě film vyloženě podle mého gusta, akční, jednoduchý, zábavný ...(9.5.2010)

 • balone
  **

  I když jsem fanda Korejského filmu, tento mě nijak moc nenadchnul, i když celkový děj měl velkou naději, zpracování bylo na korejce až amatérské, efekty byly přímo úděsné. Herecké výkony byly celkem dobré, tam nemam žádné výtky. Poslední historický film z korejské produkce, který mě zaujal byl Musa. Už to tu zmínil Blizzard, že romantiku do toho tlačit nemuseli, možná nějaký náznak, ale tady to bylo až americké.(20.1.2010)

 • mala_kea
  ***

  Od korejských přátel se nedá čekat nic, než mlátička od začítku do konce. Bohužel, v tomto filmu je mlátička až na posledním místě a to je vážně škoda. Politické debaty, které se tam řeší stejně nikam nevedou a končí to mlátičkou. Kdyby se ty debaty lehce odebraly, nemuselo to být nudných 134 minut. Naštěstí, ty mlátičky za něco stály, tak dorovnávám skore.50/100(31.1.2010)

 • GodComplex
  ***

  The Divine Weapon, neboli jak nejaky chytracek prelozil Zbran Odplaty je typicky roztomila Korejska snaha o epicky valecny film, na ktere jsme jinak zvykli spis z Ciny. Presne podle toho to vypada, neni to tedy tak megalomanske a az tak epicke jako spis sladke, zamerujici se na vztahy a co se bitev tyce, tak nedostatek megalomanie korejci nahrazuji chytrou napaditosti. Nic to ale nemeni na tom, ze je to cele az prilis predvidatelne a sablonovite a nez se to poradne rozjede je nutne si chvili pockat. 6/10(27.3.2010)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný historický film. Má zaujímavý príbeh o skupine Kórejcov, ktorí sa tajne snažia vyrobiť veľmi náročnú, ale špičkovú zbrań, ktorá by mala Kórey pomôcť na obranu proti Číne. Spracovaný je ale len úplne priemerne, celý čas film plynie pomaly, neprinesie nič skutočne pôsobivého a pritom má dosť dlhú minutáž, ale aj tak si celý čas drží úroveń nad priemerom, bez problémov sa nań celý čas pozerá a ani raz ma nezačal nudiť. Akcie je tu celkom dosť, teda samozrejme len v rámci historického žánru, je tu viacero menších akcií a jedna veľká bojová scéna. Čo sa týka tých menších akcií, tak na všetky sa dobre pozerá, ale majú iba priemernú choreografiu, neprinesú nič nového a nezaujmú ani po stránke násilia. Síce behom nich je množstvo ľudí pozabíaných rôznymi reznými zbrańami, ale aj tak krv takmer nevidno. Záverečná akcia je už na tom o dosť lepšie, je dlhá a nechýba už v nej ani krv a ani dobré nápady. A zaujímavé je sledovať hlavne použitie nových typov zbraní v boji proti prekvapenému protivníkovi. Herecké obsadenie je celkom dobré, nikto neprekáža, ale zároveń všetci pôsobia príliš chladne, takže sa k nim ani nedá vytvoriť nejaký vzťah. A preto aj tie náznaky romantiky moc nefungujú. Po technickej stránke film nepôsobí nijak výnimočne, ale určite ani nesklame. Zbrań odplaty pôsobí po všetkých stránkach úplne rovnako, ani jedna stránka nesklame, ale zároveń ani výraznejšie nezaujme. A preto z filmu nie som sklamaný, ale nenašiel som žiadny dôvod, prečo by som si ho mal ešte niekedy pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 63%.(25.2.2010)