Reklama

Reklama

Zbraň odplaty

  • Jižní Korea Singijeon (více)

Obsahy(1)

Jediná možnost, jak se ubránit stále agresivnější nadvládě Číny, je pro Koreu nová zbraň. Zbraň tak mocná, aby si dokázala poradit s několikatisícovou armádou. Korejci ale mají přísný zákaz vyvíjet nové zbraně, vše tedy musí probíhat v naprostém utajení. A to není jediný problém. Konstrukční plány se dostaly do rukou nepřítele. Je nutné získat je zpět dřív, než Číňané zjistí, co vlastně drží v rukou. Proniknout do pečlivě střeženého paláce je však téměř nadlidský úkol. Dokážou to jen ti nejlepší. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě dobré, tedy spíš zábavné! Ty 3* jsou zde optimální ve vztahu k filmům podobného formátu od 70. let a zejména silně reaguje na japonské samurajské řezničiny první poloviny let 80.tých... Také je dobré, že film si na nic nehraje, svižně ubíhá děj, stále se něco děje co drží diváka v pozornosti, je zde do první poloviny zastoupen dost i humor, který je však skutečně humorem, kdy jsem se často pousmál. Je zde velmi sympatická love story hlavního hrdiny kupce, který dokáže během mžiku rozsekat 20 nepřátel na kusy, s hlavní dívčí krásnou a sympatickou postavou. Skoro celá druhá polovina je pak věnována akci, menší bojové potyčky se změní na bitvu 500 "hodných Korejců" vs 3 000 "zlých" Číňanů a to je fakt masakr úplně megahustej!! Akčních scén je zde spousta, jsou hodně napínavé, dravé, ale klasicky dost sestříhané a chvílemi nepřehledné ... takže klasikám Asie od let 60. vůbec nemohou konkurovat. Jsou zde zajímavé postavy a pár "hardcore-téměř neporazitelných" záporáků, proti kterým hlavní hrdina několikrát nastoupí ... Prostě film vyloženě podle mého gusta, akční, jednoduchý, zábavný ... ()

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

Třetí hvězda je čistě za povedený závěrečný masakr, děj předcházející byl sice umně (až na souboje - ten nepěkně častý způsob zobrazování bojových scén 'hlavně aby nebylo nic vidět' mi už leze pořádně na nervy) natočen, ale jinak byl mdlý až běda. Ale pobavila mě ta ultrahustá masáž národního cítění Korejců, vsadím se, že při odchodu z kina ani jedno šikmé oko nezůstalo suché. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný historický film. Má zaujímavý príbeh o skupine Kórejcov, ktorí sa tajne snažia vyrobiť veľmi náročnú, ale špičkovú zbrań, ktorá by mala Kórey pomôcť na obranu proti Číne. Spracovaný je ale len úplne priemerne, celý čas film plynie pomaly, neprinesie nič skutočne pôsobivého a pritom má dosť dlhú minutáž, ale aj tak si celý čas drží úroveń nad priemerom, bez problémov sa nań celý čas pozerá a ani raz ma nezačal nudiť. Akcie je tu celkom dosť, teda samozrejme len v rámci historického žánru, je tu viacero menších akcií a jedna veľká bojová scéna. Čo sa týka tých menších akcií, tak na všetky sa dobre pozerá, ale majú iba priemernú choreografiu, neprinesú nič nového a nezaujmú ani po stránke násilia. Síce behom nich je množstvo ľudí pozabíaných rôznymi reznými zbrańami, ale aj tak krv takmer nevidno. Záverečná akcia je už na tom o dosť lepšie, je dlhá a nechýba už v nej ani krv a ani dobré nápady. A zaujímavé je sledovať hlavne použitie nových typov zbraní v boji proti prekvapenému protivníkovi. Herecké obsadenie je celkom dobré, nikto neprekáža, ale zároveń všetci pôsobia príliš chladne, takže sa k nim ani nedá vytvoriť nejaký vzťah. A preto aj tie náznaky romantiky moc nefungujú. Po technickej stránke film nepôsobí nijak výnimočne, ale určite ani nesklame. Zbrań odplaty pôsobí po všetkých stránkach úplne rovnako, ani jedna stránka nesklame, ale zároveń ani výraznejšie nezaujme. A preto z filmu nie som sklamaný, ale nenašiel som žiadny dôvod, prečo by som si ho mal ešte niekedy pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 63%. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Děj nás přenese do 15. století, tedy do doby, kdy byla Korea podrobena dynastií Ming. Čínský velvyslanec si naoko přijede nárokovat nesmyslné požadavky, avšak jeho přítomnost má skryté úmysly a jak sám název již napovídá, nebude to nic bezvýznamného, nýbrž rovnou "Božská zbraň", respektive plány na její konstrukci. Film se zaměřuje spíše na rozvoj postav a vyprávění děje, nežli na akci samotnou, ale i na tu dojde. Když už mluvím o svištících mečích a lítajících šípech, nejlépe na mě zapůsobil noční pochodňový souboj. Vyjma pár krátkých roztržek tu pak v podstatě najdete už jen závěrečnou bitvu, která se vám sice předchozí nedostatek akce snaží vynahradit, ale nečekejte nic epického. Jednotlivé charaktery se mi většinou zalíbily, kostýmy byly také slušivé, ale jinak už nic pozitivního nenacházím. Tento snímek trpí především nedostatkem akce, zbytečně dlouhou stopáží, přílišnou linearitou děje a tu love story bych si tentokrát také nechal ujít. (6/10) ()

balone 

všechny recenze uživatele

I když jsem fanda Korejského filmu, tento mě nijak moc nenadchnul, i když celkový děj měl velkou naději, zpracování bylo na korejce až amatérské, efekty byly přímo úděsné. Herecké výkony byly celkem dobré, tam nemam žádné výtky. Poslední historický film z korejské produkce, který mě zaujal byl Musa. Už to tu zmínil Blizzard, že romantiku do toho tlačit nemuseli, možná nějaký náznak, ale tady to bylo až americké. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama