Zbraň odplaty

The Divine Weapon

Zbraň odplaty

Akční / Drama / Válečný / Historický

Jižní Korea, 2008, 134 min

Od korejských přátel se nedá čekat nic, než mlátička od začítku do konce. Bohužel, v tomto filmu je mlátička až na posledním místě a to je vážně škoda. Politické debaty, které se tam řeší stejně nikam nevedou a končí to mlátičkou. Kdyby se ty debaty lehce odebraly, nemuselo to být nudných 134 minut. Naštěstí, ty mlátičky za něco stály, tak dorovnávám skore.50/100(31.1.2010)

• balone

I když jsem fanda Korejského filmu, tento mě nijak moc nenadchnul, i když celkový děj měl velkou naději, zpracování bylo na korejce až amatérské, efekty byly přímo úděsné. Herecké výkony byly celkem dobré, tam nemam žádné výtky. Poslední historický film z korejské produkce, který mě zaujal byl Musa. Už to tu zmínil Blizzard, že romantiku do toho tlačit nemuseli, možná nějaký náznak, ale tady to bylo až americké.(20.1.2010)

The Divine Weapon, neboli jak nejaky chytracek prelozil Zbran Odplaty je typicky roztomila Korejska snaha o epicky valecny film, na ktere jsme jinak zvykli spis z Ciny. Presne podle toho to vypada, neni to tedy tak megalomanske a az tak epicke jako spis sladke, zamerujici se na vztahy a co se bitev tyce, tak nedostatek megalomanie korejci nahrazuji chytrou napaditosti. Nic to ale nemeni na tom, ze je to cele az prilis predvidatelne a sablonovite a nez se to poradne rozjede je nutne si chvili pockat. 6/10(27.3.2010)

Zbraň Odplaty sa vezie na vlne uveriteľných historických ázijských filmov..čo v prvom rade nie je na škodu..ale po scenáristickej stránke....no trebalo by urobiť lepší scenár...ochrana jednej ženy ako len prostriedok k veľkej bitke?...to sa mi snáď zdá...ale bitky sú typicky remeselne zvládnuté a hlavne na úrovni...aj keď teň rakety na konci sa mi moc nepáčili..v celku to nie je zlý historický film, ale zaslúžil by si hlavne lepší scenár...(7.3.2010)

• Al44...

Dost slabý a nevyrovnaný korejský historický film. Snaží se vlastenecky působit na díváky (korejci díky skvělému a historicky doloženému vynálezu porážejí mocné čínské vojsko), ale vše to působí naprosto křečovitě a neohrabaně. Pokus o jakousi (povinnou) romantickou linii dvou hlavních postav také moc nevyšel. Bohužel - nuda na maximálně jedno podívání.(8.10.2010)