Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

Šípek odpad!

Jsou případy, a toto je právě ten, kdy cítím potřebu postavit se proti lacinému explicitně zobrazovanému násilí se vší rozhodností. ()

godspeed

víc něž cokoliv jiného film připomíná "povídání o pejskovi a kočičce". abych byl přesný, tak epizodu "jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort". režisér matlá a patlá, co mu přijde zrovna na mysl. vždyť přece přísady jako hongkong, digitální kamera, bílej polda, psychopat, drogy, násilí, náboženství, nemoci, profláknutej líbivej herec, chudoba, přepych, meditace, jízda rychlostí 60 km/h na zpátečku, traumata, sexy ženský, luxusní auta, podmanivá muzika, utrpení, farmaceutická společnost, cool muzika, vykoupení a minimální stopáž 2 hodiny jsou přeci IN a TRENDY. tak to všechno musí být ve filmu, že jo? jak jinak dostat mraky lidí do kina, že? ()

Silhouette

Film šitý na míru hipsterům, úplně jsem pocítil při jeho shlédnutí tu atmošku konce předminulého desetiletí. Ingredience: přehrávající herci, "prestižní" nezávislá hudba, estetické brutální násilí, asijská exotika a "závažný" jakože mystický symbolismus. Výsledkem je vykalkulovaný kýč bez hlavy a paty. ()

HEED

Tak jo! Máme tu jednoho co si hraje na Boha. Pak je tu další co se ho snaží najít. Co to sakra je za film, říkal jsem si. Potom je tu ten hudební doprovod který stojí opravdu zato. Ještě dlouho ten film budu trávit v sobě, i když byl docela zamotaný a člověk se na něj musí soustředit. Pak tady byl trošku naznačen Klinův minulý případ a jeho následné pozamenání na psychice, popřípadě post-traumatický stres. Ten masový vrah a to jeho bydlo bylo opravdu famózní. I když už si film asi znovu nepustím přesto musím dát 4 hvězdy. ()

Romeroo

Tak tohle ne…já mám francouzské filmy rád, ale tohle se vážně nepovedlo…větší spleť nesmyslů jsem dlouho neviděl a celý film na mě působil, že ani neví čím vlastně chce být…lépe řečeno jakého žánru se má držet….kdyby se to jmenovalo „ Ukřižování lidového léčitele“ tak bych dal o hvězdu víc. Mimochodem ta hvězda je jen za skvělou hudbu…jinak děs a hrůza tenhle snímek hrající si na něco moderního, ale jen ne na KVALITNÍ film…. ()

Pepeto

V mnohom mi tento čudesný film pripomenul Magnóliu, ktorá je v podstate takisto plná vnútorného utrpenia človeka, ovšem je to podané omnoho zrozumitelnejšou formou... toto je sled mnohých, ťažko pochopiteľných scén, podchytených ale bezchybnou hudbou, ktorá dokonale dopĺňa a pomáha pochopiť intro deja...nie je to pre mňa tým pravým orechovým, film ma ale, čo sa dosť čudujem, nenudil, skôr naopak...pre ten chaos ale hodnotím horšie, takisto ako som to urobil v prípade Oldboya... ()

DJ Kritik

Zbytočne strávený čas, nič čo by ma zaujalo, nič čo by ma prekvapilo, ale spústa vecí, ktoré ma doslova nudili, alebo dokonca znervózňovali. Najviac mi vadil strih. Niečo tak hrozné som už dlho nevidel. pôsobí veľmi rušivo a pripomína mi strih TV rozprávkových inscenácii z roku 75. A už vonkoncom nechápem, tie mixy Ázie a kresťanov. Buď to bol celý TV štáb pod vplyvom halucinogénov, alebo Dedo Mráz je nájomný vrah. Akcia: ** Brutalita: *** Vtiahnutie do deja: * ()

blacktomas

Na tenhle snímek jsem byl opravdu zvědavej, už jen pro ty rozporuplný reakce a angažování Joshe Hartnetta, měl jsem dojem, že nemá špatný vkus ve výběru filmů. Možná nemá, ale tady jsme se teda rozešly. Přicházím s deštěm jsem tak trochu protrpěl. Mix kriminálky a dramatu s biblickým přesahem a s typicky asijsky minimalistickými dialogy. Spousta zbytečných scén a hluchých míst dělá ze snímku schizofrenní záležitost, kterou neslepí ani dobrý soundtrack, který se skutečně povedl. Bohužel několik povedených, většinou brutálních scén však film jako celek nezachrání. A co ten mesiáš? Co to mělo sakra znamenat? ()

RobbieM@N

Občas se objeví film u kterého je nutno, k fundovanějšímu hodnocení, znát trochu filmové vědy a pro průměrného diváka bude film divný, či jakýmkoli jiným způsobem nepobratelný a zvrhlý. I přesto, že z filmové vědy neznám nic tak I Come With The Rain na mne zapůsobil a zanechal hluboký zážitek. Jako celek film nedrží pohromadě, Anh Hung Tran do sebe lepí hodně věcí - náboženství, psychicky vyšinutý a poznamenaný charakter atd.. Výbornou atmosféru z velké části tvoří skvělá hudba, každý ton tu zapadá naprosto dokonale. ()

Cortesz

Zručně natočení thriller, říznutý mystery prvky, který v sobě má pár slušných scén, na které si určitě ještě někdy vzpomenu, ale postrádá to dle mého názoru nějaký děj, natož tak nějaký hlubší děj, což by mi popravdě ani tolik nevadilo, jen kdyby se netvářil tak hlubokomyslně. Od nižšího hodnocení to snad jen zachraňuje ten Hartnett, který sice v každém filmu hraje stejně, ale pořád to funguje. Ovšem film celkově má spíše tendenci nudit, sem tam upoutat, vyděsit, znechutit, ale převážně nudí. ()

Sutiman

Tak takto vyzerá noir detektívka, keď si to vezme pod palec Ázijčan:) Keby film skončil o 10 minút skôr a ušetril ma príliš uťahaného záveru s trochu väčšou porciou náboženského posolstva, ako som ochotný prijať, bolo by to za 5. Dávam silné štyri a odnášam si poznatok, že Josh Hartnett nie je zas až taký zlý herec. ()

azumi

Tak tomuhle filmu dávam 2 hvězdičky za tu hudbu a šílené umění masového vraha - jinak nezáživné....radši se tomu vyhněte. ()

zly.dvojce

Fascinovan jsem hledel temer dve hodiny na jeden z nejlepsich umeleckych pocinu posledni doby, plny symboliky a naprosto odvazny mix tolika rozlicnosti ... a strachoval se ... rikal si "jak chce toto zkompletovat v uceleny celek" .. no popravde i kdyz jsem neco tusil, tu naloz, ktera me odfoukla par metru stranou od monitoru a ocistila jako dest, alespon na chvili, jsem opravdu necekal. SPOILER SPOILER SPOILER takhle spojit detektivku do vypraveni o vire, lidske psyche, naproste zlobe, strachu i odpusteni, druhem prichodu Krista, s postavou "Otce", ktery nebyl spatren a je "sefem nejvetsi farmaceuticke spolecnosti", to fakt vyrazi dech. A protoz nikdo nemuze branit Bohu v tom kam chce jit a jakymi cestami se chce ubirat. Ende slus a za me five stars, neveril bych, ze se nekdy da neco takoveho podat tak, abych se tomu zplna hrdla nesmal a pan odkudsi z vychodu mi udelil cennou lekci. ()

jafuska

Už dlouho jsem takto hodně kriticky nehodnotila film, ale nemůžu jinak jedna velká ptákovina, děj který jsem vůbec nepobrala, asi je to tím, že japonské a podobné filmy s touto zemí prostě nemusím a nemám proti nim nic, jen mě nikdy nezaujalo jejich styl žánru, asi jsem hodně Evropská a taky podle toho očekávám kvality filmů. Toto se prostě vůbec nepovedlo ()

backi

Naozaj vedie utrpenie k spáse hriešnej duše? Tento film ma o tom nepresvedčil. Keď budem mať náladu, pustím si ho ešte raz. Mám pocit, že mi niečo uniklo, dej rozkúskovaný, akoby každá časť chcela ponúknuť svoj mikropríbeh. Očakával som, že koniec všetky dejové línie spojí, ale nedočkal som sa. Niektoré komorné momenty sú naozaj vynikajúce a mrazivé (najmä vďaka kvalitnej hudbe), celkovo však vyzneli pre mňa akoby doprázdna. Ale možno to takto malo byť. A je to tak lepšie. ()

CrazymanM

Jsem hodně v rozpacích,jak hodnotit tento film?!Vizuálně velmi dobrý,herecky také na úrovni,bohužel nevím,o co tvůrcům přesně šlo,nit příběhu se mi tak nějak ztrácela,nevím,nechci tento film nějak hanět,ale mě se prostě příliš nelíbil a podruhé se na něj už dívat nechci! ()