Paní Ředkvička (festivalový název)

• Jižní Korea

Drama / Komedie

Jižní Korea, 2008, 101 min

Kyoung-mi Lee

Chan-wook Park

Šikovný filmík s veľmi chytľavým hudobným podmazom a celkovým nadhľadom nad situáciou tak, aby sa nikdy nedostal na krajnosti a zostal pekne vyvážený bez toho, aby bol nemastný-neslaný. A už by som opakovala ;-)(8.2.2009)

• Chrysopras

Tak tohle šlo od začátku do konce úplně mimo mě. Nesedlo mi snad nic od příběhu po herecký výkony. A afektovanej korejskej konec filmu - to je snad moje noční můra! Nevermore a jednoznačně nejslabší věc, co jsem na 44. KVIFF absolvoval!(15.7.2009)

Usmev na tvari bol pritomny naozaj po vacsinu filmu a lahkost spracovania temy i jednotlivych sekvencii aj v dramatickejsich momentoch je vyraznou devizou snimky. Debutujuca reziserka nezaprie, ze je Parkovou protége (minimalne pri tomto debute). Filmarsky vyrastajuc pod jeho kridlami a vplyvom - odrazilo sa to i na vyslednom filme, konkretne urcitymi znakmi v snimani (hrave vizualne skratky - aspon ich naznaky, obcasny strih "skokom") ako i celymi scenami (zaverecne vzajomne vypocuvanie v skolskej ucebni mi hodne pripomenulo scenu z Lady vengeance, kedy Geum-ja s rodicmi diskutuje o sposobe potrestania pana Baeka). A aj ked film miestami stracal kompaktnost v temporytme, zvedavost - ako sa to cele vyvinie, spolahlivo putala pozornost. A cameo samotneho Parka je fakt cibrenie oci v pozornosti - trva sotva pol sekundu. To Bong Joon-ho ma ovela "vacsiu" rolu ;-). 7/10(19.1.2009)

Velmi neobyčejný film, který není pro každého. Já to taky ze začátku vůbec nechytal, šlo to mimo mě, i když s výkonem Kong Hyo-jin jsem se seznámil už v jiných projektech, tak mi to zase tak nevadilo. Ale ta poslední půl hodina, která začíná v motelu to bylo velmi dobré. "Him Fuk" a "Loser and Her Lover" :D(30.12.2013)

(Hongdangmu - jakysi druh cervene redkve) Tenhle film ma jedno velikanske stesti. Jelikoz jde jeho veskera propagace pres jmeno "Park Chan-wook", naprosta vetsina korejcu je presvedcena, ze je Miss Raddish jeho dalsim rezijnim pocinem, coz ma za nasledek pomerne masove boje o listky v kinech. Pravdou vsak je, ze pominuli spolupraci (POUZE spolupraci) se samotnou reziserkou na scenari, jde 'jen' o Parkovu prvni produkcni praci vubec. "Od zacatku az do konce se neprestanete usmivat." hlasi jeden ze sloganu na propagacnich plakatcich a skutecne minimalne ten usmev cloveku ze rtu az do konce nezmizi. Atmosfericky je film misty ladeny velmi podobne horce jako byla ladena Lady Vengeance, ktera ovsem zachazela vice do hloubky; Miss Raddish je jen usmevnou komedii o sexualnim spiknuti s misty na koreu skutecne velmi odvaznymi replikami, ktere zvedaji korejske publikum do jasaveho potlesku. Rezijni debut reziserky Lee Kyeong-mi o "Bezduvodne se cervenajici, tezce drici kralovne" (podtitul filmu) je navic podporen samotnou 'hereckou' ucasti Parka a Bong Jun-ha (The Host).(16.10.2008)