Vyhazovači

Clubbed

Krimi / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

Velmi povedený britský snímek o tom, že pár hajzlů zbije otce před zraky své dcery, načež se ten rozhodne, že se naučí bít. Seznámí se s trojicí vyhazovačů a ti jej zasvětí do tajů boje. Tak k obecné kostře filmu. Když jsem v úvodu naznačil, že tento film je velice povedený, myslel jsem tím, že bude samozřejmě nejen o tom, co jsem v prvních dvou větách naznačil. Seznámíte se s charaktery postav jednotlivých vyhazovačů a to stylem vyprávění. Tedy stylem úspěšných britských (ale i amerických) krimikomedií. Na mysli mám především filmy Guye Ritchieho nebo bratrů Coenových, taky film "Formula 51" a dalších jim podobných. Seznámíte se také s rodinným životem hlavního hrdiny a z prostředím anglické nižší střední třídy. Film je velice poutavě natočen, má spád a jedno nečekané rozuzlení.(25.4.2012)

• Santino7

Nebyť mnou vyhľadávaného žánru, tomuto filmu sa vyhnem oblúkom (a spravil by som dobre). Nestálo to za veľa, po obsahovej stránke to bolo slabučké, povrchné, nešlo to ani náznakom do hĺbky, vizuálnu stránku neriešim, nakoľko rozpočet pochopiteľne nebol nijak ružový, nuž a herecké výkony jedným slovom katastrofa (nepamätám si, že by som v poslednej dobe videl tragickejší herecký výkon hlavnej postavy, než aký sa v tejto snímke "podaril" Mel Raidovi, klobúk dole). Ani jeden z nich ma nedokázal presvedčiť, všetko pôsobilo vyložene béčkovo, nedotiahnuto, odfláknute. Nuž a bitky, pasáže, u ktorých by sa pri tomto filme čakalo, že zapôsobia, boli priam až na smiech, akoby paródia. Mini-spoiler: Snáď jediné, čo ma aspoň ako-tak dokázalo v pozitívnom zmysle slova prekvapiť, bol pomerne brutálny spôsob zabitia jedného z kolegov ústrednej postavy. To je však samo o sebe až nepekne málo, a teda osobne vôbec nechápem tunajšie hodnotenie v červených číslach - osobne si myslím, že film by sa objektívne mohol kvalitatívne pohybovať dokonca v zóne šedej, avšak to je len čisto osobný názor. PS: Ak toto niekto skutočne nazve britskou gangsterkou a myslí to smrteľne vážne, tak zjem klobúk. 35%(5.1.2017)

Veľmo veľké prekvapenie u tohto filmu! Nečakal som to! Skvelý námet a aj spracovanie tej doby s doprovodnou hudbou a geniálnymi dialógmi dodávajú tomuto filmu šmrnc. Charizma hercov s technickou dokonalosťou, ktorá i keď budí dojem nízko rozpočtového divadla, a záverom potvrdzujúci anglickú genialitu v kriminálnych filmoch je proste pecka! 90%(16.2.2009)

"Nemastné - neslané"... takto si kódex "vyhadzovača" rozhodne nepredstavujem... náznaky, ktoré tuna padli sú chabé. Prečo si začal boxovať? Pretože ma v škôlke bili a ja som sa chcel naučiť brániť... oóo aké geniálne. "Kuju" sa tu konšpiračné teórie, začína prevladať chaos, obavy, strach a nová rodina začína upadať... a v tom príde on, môjho srdca šampión! Snaží sa napraviť čo sa dá, ale pozor!... nie všetko je pravda. Tlieskam... nič viac len priemer 5/10(18.2.2009)

Mít strach není nic za co by se člověk měl stydět. Jak ale v sobě najít odvahu a získat sebevědomí? Chce to jen mít kliku a být v pravý čas na správném místě. Box nebo práce vyhazovače, v obojím si člověk může vyzkoušet své schopnosti. Všichni čtyři pánové v hlavních rolích byli sympaťáci a moc ráda jsem opět po delší době viděla Colina Salmona,kterého znám z mé oblíbené série Hlavní podezřelý.(23.8.2013)