Malí letci

• USA The Flyboys (více)
Trailer

Kyle, který je ve městě nový, zachrání Jasona před skupinou školních rváčů a zrodí se mezi nimi nerozlučné přátelství. Oba tráví čas v leteckém hangáru, který spravuje Jasonův strýc Ed. Jednoho dne spatří na letišti záhadné letadlo. Když na něj nasednou, nečekaně vyletí do vzduchu. Chlapci s hrůzou zjistí, že v kabině není žádný pilot a stroj se může každou chvíli zřítit do skal. Naštěstí se jim podaří situaci zvládnout a bezpečně přistát. Přestože jsou oslavováni jako hrdinové, problémy teprve začínají. Ukáže se, že majitelem letadla je nebezpečný mafián Angelo Esposito. Gangster chce chlapcům osobně poděkovat za záchranu letadla a zároveň zjistit, kde jsou pytle s penězi, které byly na palubě… (HBO Europe)

Trailer

embecka

Ja som myslela, že pozerám nejakú poctivú deväťdesiatku! Čo vo mne vyvolalo ohromne príjemný pocit. Objektívne to bol normálny rodinný film. A subjektívne som po dlhej dobe videla rodinný film s deťmi, ktoré sa správajú tak, ako si predstavujem tie správne deti, ktoré ešte na tomto svete zostali... Detské, snívajúce, odvážne, milé, spravodlivé a úctivé. Nevravím, že to budem pozerať ešte miliónkrát, ale na nedeľné popoludnie to bol strašne fajn príbeh :) ()

Pidzey

Na film s dětmi v hlavních rolích kupodivu poměrně kvalitní.Kluci nepůsobily otravně..(já si nemůžu pomoct,ale vždy když vidím film s děckama v hlavní roli nedokážu je vystát)..Milé bylo obsazení v dospělých rolích především pak Toma Sizemore kterej je na tyhle menší role prostě machr a tenhle mafián se mu vcelku poved.. Do očí mě trochu mlátila skokanská scéna ke konci filmu … už to bylo trochu moc..a pak mě rozsekala klasika každého amerického filmu..když ne záběr na americkou vlaju a infantilní keci o tom jak jsou američani skvělí tak aspoň vojenské salutování… ale na druhou stranu by mě režisér dost zklamal..protože tohle očekávám od každého jednen a půltého amerického filmu a pak se tomu s chutí zasměju. ()

Malarkey

Nemůžu si pomoct, ale každý týden v sobotu, v deset dopoledne na jedničce je v duchu velice dobrých rodinných filmů pro děti, o dětech a jejich dětství. Já se k takovým příběhům, stejně jako ke vzpomínkám na dětství, rád vracím a tak mě i tenhle film moc bavil. Dva kluci mi ukážou ryzí dětské kamarádství a ze začátku menší příběhy, které mě baví, nalepující se na jeden hlavní, který je chvílemi dost přehnaný, ale nevadí. Mě to bavilo. ()

Mrkvič

Na dětský dobrodružný film to tu má zatím hodně slušné hodnocení (78%). Vůbec se tomu ale nedivím, protože Flyboys je složený ze spousty skvělých věcí. První půlhodinka je příběhem o dvou malýh klucích, jak se spřátelí a jak se vypořádají se staršími a většími grázly. Potom jsou chvilky, které jsou spíš trapné, a které se najdou snad v každém dětském filmu. Dál to nechci moc prozrazovat, protože v kontrastu s jasně čitelným dějem pak působí několik nečekaných a skvěle natočených scén hodně příjemně. V druhé půlce se navíc objeví mafiáni, kde mě hlavně dostal Stephen Baldwin. Takhle vnitřně rozervaný nikdo z Baldwinů snad nikdy nebyl. Konec je zase dost pokažený různýma ponaučeníma a moralizováním pro děti, takže je dospělejší divák vrácen zase do reality, ikdyž se předtím rozplýval nad další fantastickou akční scénou. ()

togaf

Malí letci jsou příjemný film, Kyle je hrdina bez bázně a hany, za celé dvě hodiny by se nenašel moment, kdy by se nezachval odvážně/soucitně/spravedlivě/laskavě/chápavě. Dallen Gettling v roli pilota Eda je k nakousnutí, zkrátka herci radost pohledět. ALE: padat několik minut volným pádem bez padáku ve třech a dělit se o jeden padák a přežít je trochu moc i na dětský film. ()

• Film byl filmován v částech jihozápadního Utahu, hlavně ve městech Hurricane, St. George a Nevadě – město Mesquite. Natáčelo se také v Národním parku Zion. (Piercee)