poster

Malí letci

 • USA

  The Flyboys

 • Slovensko

  Sky Kids

 • Slovensko

  Malí letci

Dobrodružný

USA, 2008, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ***

  Na dětský dobrodružný film to tu má zatím hodně slušné hodnocení (78%). Vůbec se tomu ale nedivím, protože Flyboys je složený ze spousty skvělých věcí. První půlhodinka je příběhem o dvou malýh klucích, jak se spřátelí a jak se vypořádají se staršími a většími grázly. Potom jsou chvilky, které jsou spíš trapné, a které se najdou snad v každém dětském filmu. Dál to nechci moc prozrazovat, protože v kontrastu s jasně čitelným dějem pak působí několik nečekaných a skvěle natočených scén hodně příjemně. V druhé půlce se navíc objeví mafiáni, kde mě hlavně dostal Stephen Baldwin. Takhle vnitřně rozervaný nikdo z Baldwinů snad nikdy nebyl. Konec je zase dost pokažený různýma ponaučeníma a moralizováním pro děti, takže je dospělejší divák vrácen zase do reality, ikdyž se předtím rozplýval nad další fantastickou akční scénou.(10.2.2009)

 • Pidzey
  ***

  Na film s dětmi v hlavních rolích kupodivu poměrně kvalitní.Kluci nepůsobily otravně..(já si nemůžu pomoct,ale vždy když vidím film s děckama v hlavní roli nedokážu je vystát)..Milé bylo obsazení v dospělých rolích především pak Toma Sizemore kterej je na tyhle menší role prostě machr a tenhle mafián se mu vcelku poved.. Do očí mě trochu mlátila skokanská scéna ke konci filmu … už to bylo trochu moc..a pak mě rozsekala klasika každého amerického filmu..když ne záběr na americkou vlaju a infantilní keci o tom jak jsou američani skvělí tak aspoň vojenské salutování… ale na druhou stranu by mě režisér dost zklamal..protože tohle očekávám od každého jednen a půltého amerického filmu a pak se tomu s chutí zasměju.(19.9.2010)

 • Malarkey
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale každý týden v sobotu, v deset dopoledne na jedničce je v duchu velice dobrých rodinných filmů pro děti, o dětech a jejich dětství. Já se k takovým příběhům, stejně jako ke vzpomínkám na dětství, rád vracím a tak mě i tenhle film moc bavil. Dva kluci mi ukážou ryzí dětské kamarádství a ze začátku menší příběhy, které mě baví, nalepující se na jeden hlavní, který je chvílemi dost přehnaný, ale nevadí. Mě to bavilo.(22.1.2012)

 • embecka
  ****

  Ja som myslela, že pozerám nejakú poctivú deväťdesiatku! Čo vo mne vyvolalo ohromne príjemný pocit. Objektívne to bol normálny rodinný film. A subjektívne som po dlhej dobe videla rodinný film s deťmi, ktoré sa správajú tak, ako si predstavujem tie správne deti, ktoré ešte na tomto svete zostali... Detské, snívajúce, odvážne, milé, spravodlivé a úctivé. Nevravím, že to budem pozerať ešte miliónkrát, ale na nedeľné popoludnie to bol strašne fajn príbeh :)(3.11.2013)

 • Kubi21
  **

  Tak opět jsem zkoušel nahlížet dětskýma očima. Nešlo to. Jako dospělému se mi ten film, hlavně v první půlce moc zamlouval. Klukovské přátelství, trošku přepísknuté dobrodružství s pilotováním letadla (nevadí, to sem patří, vždyť o tom už psal Bohumil Říha) a příchod k mafiánovi. Potud to bylo lehce nadprůměrné. Byl jsem ochoten přistoupit na vše, ale už ne na to, co se dělo potom. Střílení, chladnokrevné zabití, úplné potlačení logiky, heroický strýček a hrozný konec. Škoda, škoda, škoda.(23.1.2012)

 • - Film byl filmován v částech jihozápadního Utahu, hlavně ve městech Hurricane, St. George a Nevadě – město Mesquite. Natáčelo se také v Národním parku Zion. (vvendelinekk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace