Pan Tau se vrací (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Pan Tau, řada 2 z roku 1975 je jediný Tau, který se mi líbí. A může za to Alfons, který pana Tau dobře doplnuje, slušné vedlejší obsazení a fakt, že šlo o prvního Taua, kterého jsem viděl. Celkově ja ale pan Tau tak trochu podivnost za vetší peníze (dlužno dodat, že i západoněmecké), a viditelně preferovaný projekt, ve kterém se mohlo cestovat do západní ciziny (první serie s Werichem), nebyl problém obsadit hereckou špičku (druhá serie) a točit několik celovečeráků i v době, kdy už se vařilo z vody.(6.5.2012)

• NinadeL

Druhá série je skutečně úplně jiná, zcelená robinsoniádou, která dala možnost Šimánkovi promluvit. Ale stále mě přesvědčuje o tom, že celý Tau by stačil loutkový. Ten ohraný civilismus tehdejších oblíbenců Menšíka, Bohdalové, Filipovského a Peterky už dozrál jinde.(18.4.2011)

Nám se taky jednou stalo, že nám v domě vypadla roura od kamen, když bylo všechno naklizeno včetně vypraných záclon. Ovšem, červené saze jsme neměli. Rodina Urbanových byla příjemná a civilní. František Peterka neměl chybu. Jen jsem ho trošku litovala, když musel pochodovat s tou rourou na hlavě nebo co to vlastně bylo.(2.4.2012)

Druhá série začíná příletem pana Tau do nové rodiny v čele s tatínkem Menšíkem, maminkou Bohdalovou a dědou Filipovským. Tato rodinka obohacená dvěma dětmi už mnoho let postrádá strýce Alfonse, který jednoho dne bráchovi Menšíkovi zpronevěřil skleněné kuličky a od té doby je mimo domov. V tomto díle se zatím Alfons moc neřeší, spíše uvidíme trampoty Menšíka s kamny, rourami, popelem, apod. Na Alfonse se vzpomíná, protože slaví svátek. Pan Tau zjišťuje, že Alfons je na něj velmi podobný a rozhodně se jej navštívit. Proto si vyčaruje létající balon a odletí v něm vstříc dobrodružství.(17.7.2016)

Pilotní díl 3. řady. Pan Tau pilotuje svůj stoj a přistává na komínu vilky rodiny Urbanových v Praze. Takže otec má místo nudlí s mákem nudle s popelem. Místo slavnostní tabule u příležitoti svátku Alfonse (světoběžník, který si je s panem Tau podobný) jsou topinky. Vtipnou roli hraje František Peterka (soused).(4.4.2010)