Duch boje

Prachya Pinkaew

Decha Srimantra

Scénografie:

Rachata Panpayak

Další thajská akční řezničina, kterou by si fanoušci žánru rozhodně neměli nechat ujít. Prachya Pinkaew nám opět předkládá jednoduchý, ale smysluplný a nijak neurážející scénář. O co tu jde, ale především jsou znovu vynikající a nápadité bojové scény jaké nemají obdoby. JeeJa Yanin možná není jako Tony Jaa, ale je to určitě nejnadanější asijská akční herečka(co se bojových schopností týče), kterou jsem kdy viděl. Doufám, že bude v natáčení pokračovat. Celkově se mi Chocolate líbilo trochu méně než předchozí Pinkaewovy filmy, ale i tak se jedná o skvělou podívanou, pro příznivce thajského boxu povinnost vidět :-)(22.12.2008)

• laik_60

Milovníci kung fu a ázijského bojového umenia si asi prídu na svoje. Ja som po filme siahol zo zvedavosti , keďže hlavná postava bola autistka a zároveň "bojovnica" vždy a všade víťaziaca. Zdá sa, že v Thajsku kungfu ovládajú všetci, keď som videl, že ešte aj roboši z bitúnku kopú ako olympijskí preborníci mal som toho akurát dosť.(12.3.2018)

Ze záčátku filmu jsem si myslel, že jste se tady asi posrali s tím hodnocením, bylo to nudné jak nedělní škola, do které jsem nikdy nechodil, pak se to ale rozjelo. Sceny naprosto fantasticky natočené, tak jak to u thajských filmů bývá i poměrně dobře realistické, sem tam nějaká chybička se da prominout, celkově však naprosto strhující až člověk má zlost, že se taky nenarodil jako mentál...no možná že ano, podle komentáře 5*(15.12.2013)

Mal som dlhý komentár podrobne rozoberajúci film ale omylom som si ho zmazal, takže stručne. Super súboje. Super JeeJa, ktorá vyzerá o 10 rokov mladšia ako naozaj je. Choreografia po všetkých stránkach prepracovaná. Dej otrava. Lepší ako v Ong-bak, ale otravnejší. 4* za to bojové umenie, ktoré predvádza žena, čo poteší.(14.10.2011)

Čokoláda mě úplně odrovnala. Celý film jsem se tetelil blahem a měl úsměv od ucha k uchu. Akčka, která se mně moc líbila dějově, dostala mě emocionálně, vyloženě mi rozproudila krev v žilách. Dechberoucí bojový scény, roztomilá hlavní hrdinka, super kontrast dětského uvažování se světem grázlů. No a po stránce technické není vůbec co řešit. Kamera, hudba, střih..., všechno super. A to finále!!! Jasných pět hvězdiček.(23.10.2009)

• - Jedno z nejtěžších zranění během natáčení utrpěla JeeJa Yanin. Během scény pod nízkou kovovou konstrukcí jí jeden z protivníků kopl do pravého oka, takže jej nemohla několik dní otevřít a natáčení muselo být na týden zastaveno. Natočený záběr byl použit v závěrečných titulcích. (Raztubyl)

• - Po úspěchu prvního Ong-baku se zahraniční distributoři ptali Prachyi Pinkaewa, jestli nemá herečku, která by mohla hrát v podobném akčním filmu. Toho se Pinkaew chytl a začal někoho takového hledat. Dle jeho představ měla být mladá, s tmavší pokožkou, vypracovaným tělem a exotickým vzhledem. Měl v plánu film založit na sex appealu silné ale přesto ženské hlavní hrdinky, a doufal, že najde někoho jako je čínská herečka Zhang Ziyi. Později objevil Jeeju Yanin, která dle jeho slov nemá sex appeal vůbec žádný. Ve snaze tento „hendikep“ něčím kompenzovat se rozhodl založit film především na jejím bojovém umění. (Raztubyl)

• - Ve filmu se nepoužívaly žádné dráty k zavěšení herců při scénách na vysokých budovách a hlavní představitelka zvládla většinu kaskadérských scén sama. Není divu, že byla nejednou vážně zraněna při pádech z velké výšky nebo při rvačkách. (Chrustyn)