Neznámí vetřelci

Frank Bollinger

Kostýmy:

Danielle Launzel
  • Xmilden

Běčko jako za starých dobrých časů. Od začátku budovaná atmosféra se ke konci přece jen prolomí pod návalem různých klišé a hloupých situací. Jeden z rukojmích například prohlásí, aniž by věděl která bije, ..."že pokud je ta věc král, tak ji musíme zabít." Určitých úšklebků se z mé strany filmu dostalo, ale za ty prachy co to muselo být natočeno, slušná práce.(31.5.2010)

• Han22

Tenhle film je nuda - sice má dobrý námět a nechybí nějaký ty lekačky, krev a podobný ptákoviny, co by jste od béčkovýho sci-fi hororu čekali, ale prostě všechno v něm je podaný tak nějak nezajímavě. K tomu umírání postav mimo obraz, příliš dlouhé scény, kdy se nic neděje, pointa která napadne každého kdo umí počítat do šesti (SPOILER!!!! - máme šest podezřelých, tři jsou otestovaní, dva umřou a jeden přežívá do konce - co myslíte, bude to mimozemšťan? KONEC SPOILERU!!)... nevím jestli chcete řežbu s ufounama pusťte si Evil Aliens, jestli dusné drama ze supermarketu tak radši Mist.(5.6.2010)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 30.4.2010, réžia českého znenia (HBO 2010): MAREK LIBERT+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo! = 4.1.2013 (R: 6.7.2013), réžia slovenského znenia (Markíza 2012) = +ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 19.1.2013 (R: NOVA CINEMA = 23.3.2014), réžia českého znenia (NOVA 2013) = (3.1.2013)(4.1.2013)

Tak tomuhle se říká Za málo peněz hodně muziky. Stejně jako jsem byl včera mile překvapen Midnight Movie, potěšili mě dnes Alien Raiders. Velmi příjemný béčkový horor, a to zvlášť vzhledem k námětu (organizovaní lovci mimozemšťanů), který podle mne už výrazně lépe zpracovat nejde (alespoň ne s vážným pojetím). Nejedná se tu sice o žádnou přehnanou originalitu - vždyť minimálně jeden podobný film si vybaví snad každý (já v prvé řadě vzpomenul na Mlhu, Splintera a Věc) - ale kdo ji vyžaduje, nebude koukat na béčkový horor, že ano. Kdo by chtěl kritizovat a rejpat, ten si tu plno věcí pro tuto svou potřebu najde, ale fanoušek hledající zábavnej film dostane přesně to, co chce. 7/10(23.12.2008)

• lennyd

Pro spoustu lidí to bude stejný den, jako každý jiný. Ale pro ty, kteří se rozhodli jít v tento den nakupovat do supermarketu v Hastings se celý život změní. Tedy .. jestli tento den přežijí. Do supermarketu náhle vtrhne skupina ozbrojených násilníků, a ubohé nakupující si vezmou jako rukojmí. Jak se ale zdá, nejde o obyčejnou loupež, ale o boj proti mimozemskému šmejdu, který se ukrývá v některém z lidí ... Námět sice není nikterak špatný, i atmosféru se z počátku filmu daří docela pěkně vybudovat, ale co je to platné když hromada filmových přešlapů celý film srazí někam na úroveň béček z devadesátých let. Kladné body by se sice daly získat vizuálním zobrazením mimozemského monstra, ale ani toho si moc neužijeme. Chování postav je hodně přitažené za vlasy (i když, kdoví jak bych se v podobné situaci choval já), herecké výkony taky nijak neoslní. Takže jen dvě hvězdičky za nápad, a třeba příště se to podaří...(19.1.2011)

• - Keď si Seth Steadman (Mathew St. Patrick) kupuje v "Hastings Supermarket" potraviny, nákup ho vyjde na 10.66 amerických dolárov. Je to odkaz na bitku pri Hastingse, po ktorej Normani ovládli Anglicko a ktorá sa odohrala roku 1066. (beso74)

• - Natočené v Los Angeles, Kalifornia. (Danny88)