Neznámí vetřelci

Alien Raiders

Lovci votrelcov

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 82 min

Největší překvapení poslední doby! Snímek s velmi, velmi nízkým rozpočtem překvapil solidním scénářem, slušnými hereckými výkony i vkusným provedením. Pro mne je určitým zadostiučiněním, když srovnám toto béčko s loňskou "áčkovou" Mlhou (které spojuj prostředí a částečně i téma). Zatímco Darabont školácky vsadil na digitální efekty, které v denním světle logicky vypadaly uměle, zde režisér (částečně z donucení) pracoval spíše s přítmím a náznaky - a když nakonec vyleze "král", jeho maska je sice nepříliš podařená, ale stejně bije na hlavu Darabontovy CGI příšerky. Samozřejmě je vidět, že to bylo vše točeno na poloprofesionální digitální kameru a střih nedělal žádný génius, přesto si ale myslím, že je to výborný odrazový můstek pro pana režiséra. Počkáme, uvidíme.(23.12.2008)

Tak jo čekal jsem průměr a co jsem dostal? Už úvodní hudba slibovala nářez a ten se velice záhy dostavil, filmy o mimozemšťanech mi jsou velmi blízké a takovéhle pojetí se mi velmi zamlouvalo. Pěkně vykreslená organizovaná skupina lovců mimozemšťanů, a jelikož jsou ti mimozemšťané parazité a jsou v lidech, samozřejmě je všichni ostatní považují za teroristy a vrahy. Téma bylo zpracováno vážně, dialogy byly skvělé - asi ve třech případech fakt na zasmání. Konec obligátní žánru. Milé překvapení.(8.3.2014)

• sedm.1

Dle námětu mohlo jít o slušný béčkový akčně krvavý nářez,ovšem díky nemohoucnosti režiséra,nesympatickým hercům a především ultranízkého rozpočtu vznikla nudná béčková pitomůstka.Ono koukat,ikdyž jen 80 minut,na sem a tam pobíhající zoufalce a to povětšinou navíc ve tmě,před něčím a zároveň za něčím,co stejně neni za celou dobu ani vidět a navíc se o tom divák ani nic moc nedozví,to je vážně šílená nuda a hlavně to hodně ve finále zavání bezpředmětností.A tak ikdyž úvod sice naladí,již po pár minutách to celé upadne do směšného paskvilu,kde sice chvílemi zafunguje atmosféra a dokonce občas vykoukne i napětí,ale pořád se vše pohybuje v trapném plácání se ryby na suchu.Zkrátka špatné béčko,které krutě doplatilo na nedostatek penízků a autoři se s tím nedokázali vůbec vyrovnat.P.S.alespoň že úvodní titulková píseň je nehorázně cool!!!(7.8.2010)

• Terva

Městečko Buck Lake populace 25 021 kusů. Střílečka v obchodním domě sice zatím není vysvětlená, ale optimismus jí dodává veselá vánoční píseň. CITÁT - Spoky říkal, že tu je.......... Film má pár nedostatků. V první řadě rec kameru otřes, naštěstí není tak často používaná, za druhé všudy přítomná tma a mnohdy úplně zbytečná, pak je tu jakási skupina, která by mohla být se svými zkušenostmi považována za poloprofesionální. Leč tomu tak není, jsou neorganizovaní, zmatení, uhádaní a neprofesionální. Stupidní odebírání vzorků sráží hodnotu příběhu celkem dolu. CITÁT - Provádíme test.......... Strašně průhledný děj filmu taky moc nepřidá. Divák je sice rád, že to ví předem, ale nevychutná si tak dramatickou stránku filmu, která se utápí někde v podprůměru. Můj celkový dojem z filmu se motá okolo 30 %. Čím déle příběh trvá, tím je stupidnější.(23.4.2012)

• cyberhawk

Zacatek filmu slibuje zajimavou podivanou, ale vcelku rychle se dej utopi do prumeru zanru. Herecke vykony jsou v norme, nicim neprekvapi a neurazi ani triky. Celkove se jedna o zajimavy namet, ktery by si urcite zaslouzil vice rozvest - hlavne proc skupina zoldaku hleda jakesi mimozemske vetrelce, pro koho pracuji, kde se oni vetrelci vzali a co jsou vlastne zac a tak podobne. Takhle jen vime, ze jejich hlavni quest je killnout jakehosi Krale - a o Elvise tu fakt nejde.(10.1.2009)

• - Keď si Seth Steadman (Mathew St. Patrick) kupuje v "Hastings Supermarket" potraviny, nákup ho vyjde na 10.66 amerických dolárov. Je to odkaz na bitku pri Hastingse, po ktorej Normani ovládli Anglicko a ktorá sa odohrala roku 1066. (beso74)

• - Natočené v Los Angeles, Kalifornia. (Danny88)