Strach(y) ze tmy

• Francie Peur(s) du noir (více)

Dotek pavoučích nohou na lidské kůži… Nevysvětlitelné zvuky uprostřed noci v cizím domě… Injekční jehla, která se přibližuje blíž a blíž… Bílé tesáky rozzuřeného psa… Deset světoznámých komiksových tvůrců oživilo odvěký strach ze tmy a vytvořilo jedinečný animovaný film. Film otvírá příběh chlapce, který se stane obětí atraktivní dívky. Volně navazuje noční můra malé japonské holčičky Sumako, která se ne a ne probudit. V dalším zlém snu mizí lidé, neznámo proč, v hlubinách bažiny. Ticho přeruší děsivý štěkot smečky psů, se kterými se po svém panství prochází španělský šlechtic. Pán s knírkem zase přijde na to, že v domě, kde hledal úkryt, není všechno zcela v pořádku. Celým filmem se cyklicky prolíná úvaha nad stavem lidstva, kterou doplňují uhrančivé abstraktní obrazy. (Febiofest)

bari68

Dobrá vizuálna a grafická stránka filmu ,zaujímavé spracovanie,ale ten pocit strachu, ktorý má na diváka pôsobiť sa mu akosi nedarí. ()

PfefferSalz

Jsem si vědom toho, co chtěl básník říct, ale prostě ne. Takhle ne. Samotná myšlenka a koncept černobílých příběhů je žůžo, ale scénáristům bych asi nařezal pětadvacet. A zlomil jim tužku či co. Naprosto odbyté, nedotažené, prvoplánové prokládáno monologem, který se zoufale snaží mít smysl, a to, že je ta snaha vidět, je velmi ale velmi neatraktivní. ()

Disease

Zejména části od Charlese Burnse a Romaina Slocombeho jsou vynikající. To jsou ovšem známé firmy, takže žádné překvapení. Taktické rozdělení slabších povídek jako intermezz taky fungovalo dobře. ()

Marys

LFŠ 2008... Tak, druhý film v "saune" Slováckeho divadla v ten deň som úplne nezvládol. Tuna ma zase, oproti zvyšku LFŠ filmov zaujal popis, očakával som strhujúcu atmosféru strachu, kde popri dychtivom zvuku predháňajúcom sa s tichom ma bude plašiť aj jemné poškriabanie na nose od pána sediaceho diagonálne cez celú sálu. Žiadny strach sa však nedostavil, skor ma to uspalo. Hmyzia scénka a záverečná scénka v zasneženom dome nudili, jednu scénku som prespal, prelýnanie efektov medzi filmami ma nedostalo, trochu zaujali len predely so psami a japonská časť. Inak pre mňa najvačšie sklamanie festivalu. ()

kapibara

každý film z této mozaiky animáků by si zasloužil vlastní hodnocení. U některých kousků jsem se skutečně bála a schovávala jsem se za sedačky v kině Art (obzvláště u posledního hororového příběhu, ktreý je navíc velmi kvalitně technicky pojatý, co se týká animace), některé kousky byly naopak naprosto nesrozumitelné a za ostatními jen pokulhávaly. ()

TomasKotlant

Na sledování velmi náročný snímek, jehož jednotlivé části jsou natolik dobře zakomponovány do sebe, že je poměrně těžké poznat, kdy jedna část končí a další začíná. Ve snaze hledat mezi jednotlivými postavami z jednotlivých částí hlubší souvislosti jsem se v tom dočista ztratil. A děsivé to moc není, tedy spíše vůbec. Animace není špatná, ale dívat se většinu času na dvoubarevné provedení s obrovskými jednobarevnými plochami mě moc nefascinovalo. Alespoň film obsahuje několik zajímavých nápadů, ať už v rámci výtvarného ztvárnění nebo scénáře. *** Ve zkratce: Je to černobílé a udělá to na vás bu bu bu. (Pardubické letní kino 2010) ()

Mbeast

Je to celkem schýza. A bohužel mezi jednotlivými příběhy jsou velké kvalitativní propady. Asi nejvíc se mi líbil poslední s opušteným srubem. Naopak neuvěřitelně me štval ten, s psy, který se odehrává po celou dobu filmu, jakoby v pozadí. Další co zrovna moc nechápu je doprovodný komentář...celkově bych to viděl tak na 3,5*, ale protože to nějak nejde tak musím zaokrouhlovat 4*. ()

PDcz

2** body Tak tohle byla hodně hustá divočina :-D [X] Minus 1* bod Docela by nás zajímalo, kde sehnali tu nemocnou paní co to provázela. [X] Minus 1* bod Těch nemocných tam bylo docela hodně. Jak by to dopadlo, kdyby ten snímek rozebrali psychologové nebo psychiatři? [X] Minus 1* bod Koukali jsme kdy už bude konec. [X] Animace jako takové byly špatné, to nemohu říci. Příběhy fajn, ačkoliv děsivé, ale některé jsem uznal jako drobet vážně ujeté a perverzní. No je normální, aby.... ?? [X] Nový námět na večerníčky.. stejně sou ta děcka úplně zkažená. ()

Blacker94

Skvělé, nervy drásající psycho, které mě nenechalo vydechnout. Není to žádný horor s ,,lekačkami," ale ta vypjatá atmosféra mě děsí mnohem víc. Jediné co bych z něho vynechal, jsou monology s grafickou vizualizací, které spojují jednotlivé příběhy, ty jsem moc nepochopil. ()

bono22vox

Nevíte, co je to, mít strach ze tmy? Teď už to vědět budete! Výborný francouzský animak je totiž jako děsivá noční můra. V šesti černobílých povídkách jako by se potkával Ray Bradbury s Franzem Kafkou a dávali nám pořádnou sodu... ()

Tetsuya

První povídka neni vyloženě špatná, ale strachu nebo napětí jsem se v ní nedočkal, takže za 3*. Druhá povídka je nuda za 2*. Třetí povídka má dobrou animaci a občas má slušnou atmosféru, ale připadala mi dost nesmyslná, takže taky za 2*. Čtvrtá povídka o šlechtici nebyla vůbec špatná a měla docela úderný konec, ale hodně jí uškodilo rozdělení do několika částí, dávám za 3*. Pátá povídka jako jediná stojí opravdu za pozornost - má dobrý námět, umě si hraje se světlem a tmou a vcelku dobře buduje napětí, solidní 4*. Za pozornost ještě stojí úvodní titulky a hudba. Inetelektuální keci a abstraktní obrazy, které se prolínají celým filmem mi přišli bezúčelné a iritující. Celek je za 3* s odřenýma ušima. ()

pepino

Poněkud rozporuplní sestava povídek-pár jich zaujme a pár naopak zklame. A ten abstraktní monolog? Hodně, hodně nudná a zbytečná vata. ()

Tremono

Jediné příběhy, co mě alespoň trochu chytly, byla procházka se psy a pak hlavně ten poslední - a ten jediný navíc naplnil moje očekávání z názvu filmu. Ty ostatní mi nebrnkaly na nervy ani na nic jiného, natož aby ve mě vyvolaly strach. Nebo něco jiného jak nudu. ()