poster

Kocourek Modroočko (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 50 min

Scénář:

Petr Prchal

Kamera:

Jaromír Zaoral
 • slunicko2
  ****

  Milé, bezprostřední a půvabné aneb Polštářky tvých tlapek toužím dneska v noci pod hlavu si dát.... 1) 21letý Tomáš Juřička (kocourek Modroočko) předvádí i pěknou fyzickou kondičku. Rovněž 24letý Marek Eben (dvojrole - přesvědčivý křeček a kocour Natrhouško) zaujme svým specifickým hereckým projevem. Ráno až vylezeš z pelíšku... 2) Parádní songy (Marek Eben, jak jinak) a svěží režie 35leté Hany Teislerové řadí toto roztomilé komorní představení mezi mé oblíbené. 3) Kdo můžeš, za kamna vlez, dneska je kočičí jazz. Okapy sežere rez, dneska je kočičí jazz.(19.5.2018)

 • gudaulin
  ***

  Televizní zpracování stejnojmenné divadelní hry pro nejmenší, která se svého času s úspěchem uváděla v pražské Viole, s několika příjemnými písničkami podle literární předlohy spisovatele Koláře. Před kamerou se tehdy sešel Marek Eben se svou budoucí ženou Markétou Fišerovou. Celkový dojem 55 %.(10.7.2008)

 • brooklyn73
  ****

  "Kdo muzes za kamna vleeez,dneska je kocicic Jazzzzz".Kdyz bych byl dite, musel bych z tohoto dilka biti na vedlejsi koleji,jelikoz takove detske predstaveni se jen tak nevidi.Herecka show 6 kocek - hercu je skvele zahrana.Kulisy jsou velice jednoduche,ale o to vice vynikaji herecke vykony protagonistu,kterymz vevodi Tomas Juricka s mladickym Markem Ebenem.Na vsech hercich je videt jak moc si to uzivali a vychutnavali.Pisnicky jsou vesele, rytmicke,mile,pratelske,zkratka takove jake maji byti aby detskeho divaka zaujaly a pobavily.Eben jako krecek je neuveritelny, to se musi videt.(20.6.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Ráda bych řekla, že tohle byla láska na první pohled, ale já si ten první pohled nepamatuju. Z dětství si pamatuju ty písničky a od dětství je mám ráda. Modroočko je vedle Mikeše, Vavřince a Myšpulína jedna z koček (potažmo kocourů), které mám v oblibě. Polštářky tvých tlapek je učebnicová ukázka nesentimentalního milostného duetu. V téhle písničce je všechno.(3.2.2019)

 • helianto
  *****

  “Tlapky klást potichu, ležérně, ty kluku kočičí, nežer mě! Takhle se kocourek nechová, vypadáš jak balík z venkova… aneb škola života malého koťátka, čili jak se stát pravým kočičím gentlemanem a dosáhnout met nejvyšších… Vskutku není to jednoduché být malým koťátkem ve světě, kde to není zařízeno tak, že máš dvakrát denně plnou misku a jíš, kdy chceš. Svět je plný nástrah… No! Kočky! Ale to byste nevěřili, kolik zajímavých věcí se můžete o tom světě naučit. A všechno je potřeba si náležitě zaznamenat. Abyste si jednou, až se vás zeptají, nevzpomněli jen na to, že jste se prali, až chlupy lítaly… Rádce malého sviště v domácím kočičím velmi elegantním, vtipném a hravém provedení nejvyšší kvality. …protože kočičí mladý pán musí být šarmantní elegán!(5.8.2017)

 • - Hudba a texty tehdy jedenadvacetiletého Marka Ebena jsou šité na tělo jeho tehdejším spolužákům z konzervatoře. (vopicka2)