The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

VasaX

Kirsten Steward opět ukázala že má na víc, dokáže ze sebe vymáčknout něco méně katatonického než Bellu, ale pořád se drží stejně emočně stylizovaných slečen. Příběh, prostředí, pohnutky a záměry se liší, ale jinak je to pořád stejná variace, podobný charakter. Což mě trošku unavuje, protože hollywood začal na své rachetypy trénovat herce a ti se jich pak drží zuby nehty, a to je škoda. Kromě Kirsten je to ale svěží a nápaditý film, Gordy a Brett jsou zajímavé charaktery (hlavně Gordy, s utkvělým přesvědčením že je "původní Američan", předvádějící něco jako člověka lehce mentálně postiženého říznutého ADHD). Hlavní Brettovu dějovou linii nenuceně obepíná děj samotného putování těchto tří poutníků, jejich poznávání se, sbližování, společná dobrodružství. Celkově to není žádný oslnivý film který musíte nutně vidět, to ne, ale byla by škoda ho nechat ležet. ()

strelenaL

Fakt cool filmek. Eddie, Kristen, William a Maria byli úžasní. Je to taková malá dramtická roadmovie která diváka strhne svou bezprostředností. ()

Puyi

Toto je tedy pro mě pořádné překvapení. Nejen že jsem od filmu vůbec nic nečekal, ale když se k tomu přidá i nezajímavý herec v hlavní roli (jen pro mě, samozřejmě) a to, že Road movie si cestu k mé oblibě rozhodně nikdy moc nenašla (tedy vůbec), tak je výsledek, dá se říct až ohromující. Radost pohledět, to, co se celý film odehrávalo mezi Kristen a Eddiem... No já byl prostě celý film unesen. Nejvíce tomu asi napomohla právě postava Eddieho, která mi byla neuvěřitelně sympatická a celý film jsem hrozně fandil. Perfektní, absolutně perfektní. ()

DavidS.

Další americká nezávislá jízda, kterou na čtyři hvězdy táhne zasazení do krajiny po Katrině a herecké výkony... ()

jondoe

Dlho som na tento film hladal, vela som od neho ocakaval a dostal som uplne vsetko. Film som zhanal v prvomrade koly Kristen Stewart, pretoze v nezavislych filmoch ktorych sa oblavila ( SPEAK, The Cake Eaters ) podava zatial uplne najlepsie vykony. Tento film vsak nie je stavany az tak uplne na jej postave. The Yellow Handkerchief je pribeh zo zivota, v ktorom sa stretnu povahovo tri odlisne svojske osobnosti z ktore vdaka svojmu svojskemu stylu to nemaju v zivote prave jednoduche. Vydavaju sa spolu na dlhy trip, ktory zo zaciatku nema jasny ciel. Ku koncu su vsak natolko spriateleny, ze su jeden pre druheho urobit takmer vsetko. Ustredne trio zlozene z kvalitnych hercov William Hurt, Eddie Redmayne a Kristen Stewart hra tak z famoznou lahkostou, ze som im veril kazdy jeden pohyb alebo vetu. A priznam sa, ze na zaver som mal aj slzu v oku. Kristen Stewart vidim najradsej v tychto polohach a verim, ze ked skonci z Twillight sagou znovu natoci podobny nezavisli film. Nie je to sice jej najlepsi film. Tym je zatial Speak, ale ak by som mal zostavit rebricek jej filmov podla toho ako sa mi ktory pacil tak by obsadil druhe miesto. ()

Seti

Doufám, že Kristen splní svoje avizované prohlášení a po prokletí jménem Twilight se vrátí k podobným menším projektům. V nich má šanci zúročit svůj talent v zajímavých rolích a příbězích, a upoutat tak na sebe jiným způsobem, než jen nesnesitelným vztahem ke světélkující pijavici a zmoklému podvraťákovi. ()

Belatris

K tomuto filmu mě přivedlo obsazení. William Hurt a Stewartka, to byl příslib hodně zvláštního koktejlu; doplněno Eddiem Redmaynem, to už stojí za riziko dalšího filmového zklamání. To se nekonalo. Pomalé tempo, silná atmosféra opuštěných polorozpadlých domů amerického jihu, skvělý výkon Hurta, podmanivá hudba. Navíc velmi umně napsané postavy, které herci zvládli přesně tak, jak bylo třeba. Úspěch. ()

ThomasCrown

Všetka tá romantika je natoľko dramatická, že je dosť ťažké radiť ho do tejto kategórie. Trochu ma mrzí, že sa film viac neorientoval na minulosť Martine a Gordyho, ktorý je mimochodom excelentne vykreslený. Ale ako príjemná road movie oddychovka z prostredia ničivej Katriny poteší. ()

Disease

Překvapení. Z nezávislých filmů obvykle nebývám příliš unešený, tohle mě dostalo. Hlavně výborný výběr postav. Maria Bello je sexy i v montérkách. ()

dormouse

Jak zbalit losera když je vám patnáct a jak, když jste o dvacet let starší. Velmi těžko uvěřitelný příběh s ne moc vydařenými hereckými výkony. Maria Bello mi neustále a v každé roli strašně leze na nervy, čekám, kdy dostane hysterický záchvata začne se zmátat v slzách na podlaze. ()

peetriss

Celkem povedené road movie o různorodé trojici lidí, kteří hledají sami sebe a své místo v propletenci našich životů, vztahů a citů, v němž se doteď cítí, jakoby nebyli jeho součástí. Možná bych vytknul občasné sklouzávání do fádnosti a neúplné využití některých potenciálně silných okamžiků, avšak díky hereckým výkonům kvarteta Hurt - Bello - Stewart - Redmayne je tento nezávisák jistě nevšedním zážitkem. 70% ()

sona123

Jak to ta Kirsten dělá, že má jen jeden výraz a jedny a ty samé trhané pohyby? Už to přestává být zajímavé a pokud to vyloženě nepatří k roli, je to i dost protivné a kazí to celkový dojem. Hurt naopak hraje poměrně dobře, konečně trochu změnil svoji tradiční škatulku nudného ňoumy. Film je to vlastně zajímavý, styl vyprávěný velmi dobrý, tempo ale pomalejší, natahované až příliš, což je důvod, proč dávám pouhé tři hvězdičky. Pak taky možná za malé vypracování hlavních postav, zejména May a mladého páru. Vtáhlo mě to tím pádem do děje méně, než by mělo. Ale jinak je to poměrně obstojné dílko, patřící ještě do mainstreamu, ale slušně šmrcnuté artovým nádechem. ()

Marys

Vôbec mi tento film nesadol, najmä čo sa príbehu týkalo. Taká nudná, iracionálna záležitosť, podľa môjho názoru. Dlho som čakal, čo sa z toho nakoniec vykľuje, ale nebolo to také napínavé, emotívne čakanie, skôr čakanie typu, nech sa to už rozuzlí, aby to mohlo konečne skončiť. ()

sovii

K tomuhle přesně nevím co a jak napsat, abych ze sebe neudělala uplnýho blbce. I když film nebyl v kinech a nedoprovázela ho masivní letáková kampaň, odvažte se a podívejte se. William Hurt i když hned v první scéně vyjde z vězení a automatická reakce by byla cítit k němu negativní emoce, nejde to. Něco na něm je a i když jsem očekávala, že se příběh bude točit okolo mladičké Kristen Stewart a Eddieho Redmayna, není tomu tak a je to jedině dobře. ()

Matros

Příjemný indie road movie stojící na čtyřech hereckých výkonech a pohledném americkém venkovu. William Hurt skoro tradičně skvělý. Na příběhu ale bohužel není naprosto nic vyjímečného a konec snad nikoho nepřekvapí. ()

IvcaSammet

Přiznám se, že jsem se The Yellow Handkerchief vcelku "bála". Myslela jsem si, že to bude stupidní romanťárna, která ničím nezaujme. Opak byl ale pravdou, obě dějové linky byly svým vlastním způsobem zajímavé a skvěle si budovaly atmosféru. Většinou sice romantické konce nenávidím, u The Yellow Handkerchief jsem jej ale vyloženě vyžadovala. Herecké výkony skvělé, Eddie i Kristen se do svých rolí hodili jako nikdo jiný. Sem tam se možná nějaká chybička našla, celkově ale nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Opravdu hezky natočený film. ()

barteca

Lahůdka s W.Hurtem, Kristen Stewart a dalšími. Hudba , atmosféra, mistrovsky sdělené emoce. Říkala ve filmu Kristen: "Briliant !" Já to říkám o tomto filmu. ()