The Yellow Handkerchief

Drama / Romantický / Road movie

USA, 2008, 102 min

Nezávislá komornější road-movie trošku z jiného pohledu než jak je známé díky komediím z prostředí teenegerů. Linie zabývající se přítomností se mi líbila daleko více, i když nápad z vracejícíma se vzpomínkama nebyl špatný tah. Kristen Stewart zde předváděla skvělý výkon skrze kterého ji mám rád. Eddie Redmayne nezaostával. Pro mě to bylo lehce nadprůměrné ale díky konci filmu a "ní" zaokrouhlím na 4. P.S.: Tak by mě zajímalo, kolik z Vás se na to podívalo skrze něčeho jiného než Kristen :))(13.9.2010)

Nenápadná, zvolna plynoucí road movie, plná vynikajících hereckých výkonů, emocí a lidskosti, s hřejivým poselstvím, že štěstí nás může potkat kdekoliv a s kýmkoliv. I v situacích, kde to vůbec nečekáme nebo v době, kdy už v něj dávno nedoufáme. Nikdy není pozdě začít znova a nikdy není pozdě naučit se odpouštět – především sám sobě.(26.7.2010)

Pomalu plynující road movie zasazené do hurikánem Katrina bolestivě zasažené oblasti jihu USA, nicméně drama, které je zde líčeno, není tak ani tak o hmatatelných bolestech, ale spíš o těch vnitřních. K tomu, aby byl film dobrý, tak nemusí být scénař v ničem tak ohromující, protože stále tu jsou ještě jiné nástroje, které mohou tuto vadu napravit. Zde se to daří dokonale. Děj nijak zázračně nepřekvapí, nicméně je podáván velmi citlivým a osobním způsobem. Kristen, Eddie a hlavně William s Marií si to tu opravdu dali a klobouk dolů. Myslím, že je velká škoda, že film tak dlouho nenacházel distributora a navíc nebyl ani komerčně úspěšný. Navíc pěkná jižanská hudba. 9/10!(3.12.2010)

Takže nic velkého, ale rozhodně nic bezvýznamného v kariéře Kristen Stewart.. William Hurt mi trošku připadal, že spíše dává herecký prostor omladině - naplno to nerozbalil.. Moc se mi líbila Maria Bello, jedna z jejich nejlepších vedlejších rolí :-) Příběh pokulhávat, ale v určitém okamžiku jsem byla napjatá jako struna :-) Nic moc v průběhu z minulosti neukážou a když jo, tak jsou se vším hned hotový.. Dokonce bych si troufla říci, že jsou tam svůdně namíchány prvky thrilleru :-)))(14.3.2011)

Krásný, moc krásný film. Nevím, proč jsem s ním otálel tolik let. Propojení 2 příběhů, z nichž jeden se odehrává v minulosti funguje a nikterak nenarušuje dojem bloumání jihem a hledání sama sebe. Kristen Stewart s Eddie Redmaynem jsou spolu výborní a jejich vztah přitažlivě prapodivný, tak jak se to na nezávislý americký film sluší a patří. V podobném duchu se nesou celým filmem i dialogy a často i jejich absence, kdy si postavy vystačí s úsměvy a pohledy. A to jsou pak ty momenty, u kterých skučíte blahem a jenom se tak blbě usmíváte a jste spokojení, že jste našli po dlouhé době film, který funguje, má kouzlo a má Kristen Stewart. 8,5/10(24.4.2016)

• - V rámci prípravy na úlohu strávil William Hurt noc v Lousianskej štátnej väznici, ktorá je skôr známa pod názvom Angola. (Sufferer)

• - Jedna ze scén se natáčela ve městě Plaguemine. Konkrétně, kdy je William Hurt propušten po zadržení na policejní stanici a přechazí přes železniční koleje k autu, kde na něj čekají Eddie Redmayne a Kristen Stewart. (zacharo)