The Yellow Handkerchief

Drama / Romantický / Road movie

USA, 2008, 102 min

Tenhle film je stejně nenápadný jako Cake Eaters, oba filmy se mi moc líbily, nejsou to zrovna velkofilmy, či trháky s akčními scénami, ale je to přesně ten žánr, co můžu...tedy nějaké psychologické drama, které má většinou krásnou myšlenku. Což Yellow Handkerchief bezesporu má, vzpomínkové scény podle mě dělaly hodně, Kristen Stewart mě svým projevem opět přesvědčila, jako vždycky... a všechny ostatní role na mě působily upřímně a zahrány byly přirozeně. Neříkám, že to naprosto využilo svůj potenciál, ale rozhodně je to zvláštní snímek, který si zaslouží pozornost...(27.2.2012)

Popravdě se mi tu nejvíce líbil herecký výkon Kristen Stewart než Eddieho Redmaynea. Je zajímavé jak se poznávali a jako road movie patří rozhodně mezi ty lepší. Sice je pravda, že jsem si neodnesla nějáké to moudro nebo něco co by mě nějak někam posunulo což beru u filmů jako velké plus. Tím pádem si zaslouží 4/5 jako takové nadprůměrné hezké filmové drama s prvky romantiky.(29.9.2012)

• jhrasko

Áno, Kristen bola ako vždy lovely, Eddie zdatne ubalancoval zvláštnu "weirdness" svojej postavy, Maria opäť krásne naliehavo smutná a William - ten, ten je jednoducho GÉNIUS (už 30rokov hrá všetko rovnako ambivalentne a tým fascinujúco). ALE TEN PRÍBEH ??!! Život proste nie je pozliepaný z jednej osudovej náhody za druhou. Nečudujem sa, že snímka hľadala takmer 3roky distribútora..a ja som sa tak tešil..(3.9.2010)

Možné Spoilery. Eddie je fešák a umí hrát i když tady teda hraje pošuka no. Kristen je strašná, opravdu v každé roli se tváří úplně stejně, stejné chování, ta se snad vůbec nepřizpůsobuje postavám, začínám ji pomalu více nesnášet než Angelinu Jolie a to je co říct. A William tak k tomu nevím, co bych řekla, ale prostě hodně dobře zahrál životem zkoušeného propuštěného vězně - btw. celou dobu jsem čekala, co teda udělal, protože v rámci těch flashbacků to vypadalo, že ji zabil, ale nakonec se z něj vyklubal dobrák. Asi jedna z nejdivnějších road movie, co jsem viděla a rozhodně hrozně pomalu plynula, ale na On the road to svou nudností fakt nemá. Tohle je výrazně lepší snímek. Jako zamyšlení o životě je to dobré, možná že i ten pomalý náboj k tomu seděl a v konečném výsledku to byl dost zajímavý snímek, ale i tak dávám 3,5*.(7.2.2013)

Hrozně pohodový film. Jenom se tak poflakovat po letních Státech ve starém americkém kabrioletu, to mě vždycky lákalo. Akorát bych nechtěl platiti ty tuny benzínu...:) Souběžně vyprávěný Hurtův příběh mě ale až tak nebavil a mohl být trochu zkrácen. Jinak není příliš co vytknout, hudba je příjemná, Eddie Redmayne je sympaták a Kristen Stewart sice nemusím, ale tady mi nevadila.(1.12.2010)

• - V rámci prípravy na úlohu strávil William Hurt noc v Lousianskej štátnej väznici, ktorá je skôr známa pod názvom Angola. (Sufferer)

• - Jedna ze scén se natáčela ve městě Plaguemine. Konkrétně, kdy je William Hurt propušten po zadržení na policejní stanici a přechazí přes železniční koleje k autu, kde na něj čekají Eddie Redmayne a Kristen Stewart. (zacharo)