Reklama

Reklama

Dívka u jezera

  • Česko Dívka z jezera (festivalový název) (více)

Obsahy(1)

Navenek idylické horské městečko se stává dějištěm vyšetřování, jež odstartuje nález nahého těla mrtvé dívky na břehu nedalekého jezera. Místní obyvatele k sobě poutá neprůhledná změť vztahů kořenících hluboko v minulosti, ale stárnoucí policejní inspektor Sanzio neztrácí půdu pod nohama. Drama situované do úchvatného prostředí italských Dolomitů je morální detektivkou v až dürrenmattovském stylu. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (20)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Kvalitní detektivka vyprávěná sice trochu pomaleji, ale vesnice, místo smutných událostí i všechny okolnosti si to pomalé tempo zaslouží a cokoliv rychlejšího by zbytečně zabíjelo pocity a motivy aktérů jak samotné vraždy tak komisařova soukromého života. ~~~ Moc pěkná podívaná, ač to vzhledem k událostem zní dost morbidně. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní kriminálka, která je vyprávěna z pozice patrájícího, což je vždy nejlepší možný způsob, protože se může do pátrání zapojit i divák. A to je se samozřejmě zapojuju velmi rád, procvičit si mé detekivní sklony totiž nikdy neškodí. Za pachatele jsem na chvíli označil vlastní babičku, protože při sledování filmu byla až příliš klidná, ale postupné odkrývání stop ukázalo, že moje babička v tom nejede a klidná byla proto, že ten den sehnala ve slevě brambory. Na konci filmu byl odhalen skutečný viník nebo vinice, no nechte se překvapit, ale nutno říct, že právě ke konci filmu ztrácelo napětí dech. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Snímku som si pozrel kvôli krásnej a sexi talianskej herečke Valerií Golino, známej z bláznivých amerických komédií - Bláznivé strely. Román nórskej spisovateľky Karin Fossumové získal v úchvatnom prostredí talianskych Dolomitov až dürrenmattovsky znepokojujúci morálny rozmer. Nevšedný detektívny príbeh o unikavosti pravdy a odvahe prijať budúcnosť, ktorú nedokážeme ovplyvniť, získal na MFF v Benátkach debutujícímu režisérovi Andreovi Molaiolimu prestížnu cenu. Celkom zaujímavý taliansky thriller. Zase aspoň niečo trochu iného než americké filmy, ktoré sa predháňajú v násilí a akciách. Klasická detektívka s klasickým postupom hľadania vraha. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Solidní detektivka z italského vnitrozemí. Pod titulkem "Mysteriózní / Thriller" jsem si představoval něco tajemnějšího a drsnějšího, ale nakonec se mi dostalo klasické (až bych řekl old-schoolové) detektivky. Zvládnutá je poměrně dobře po všech stránkách...jen to není žádný závratný počin a originalitou také moc neoplývá. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €2,460,000Tržby Celosvetovo $4,741,986║ Ozdobou tejto drámy je pútavý príbeh s pevnou vyprávačskou kostrou, kde je všetko vykonštruované tak aby sledujúci sa nemohol stratiť v žiadnej spleti, kopiacich vyšetrovaní podozrivých. Samo o sebe nič tématicky prevratné/ ohurujúce to nie je ale za to je zručne zrežírované, bez nejakej nádstavbovej zdĺhavej vaty. /70%/ ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama