Dívka u jezera

Karin Fossum (kniha)

Sandro Petraglia

Ramiro Civita

Teho Teardo

Kvalitní detektivka vyprávěná sice trochu pomaleji, ale vesnice, místo smutných událostí i všechny okolnosti si to pomalé tempo zaslouží a cokoliv rychlejšího by zbytečně zabíjelo pocity a motivy aktérů jak samotné vraždy tak komisařova soukromého života. ~~~ Moc pěkná podívaná, ač to vzhledem k událostem zní dost morbidně.(23.4.2011)

Vyšetřování záhadné smrti mladé dívky, která byla nalezena nahá na břehu jezera. Z tohoto filmu je cítit velmi zvláštní, dusivou, nepříjemně neklidnou atmosféru, která diváka neopustí ani po jeho skončení. Film získal za rok 2007 nejvyšší italské filmové ocenění, sošku Davida (obdoba našeho Českého lva), a to hned v deseti kategoriích včetně "Nejlepší film" a "Nejlepší režie".(3.6.2008)

Solidní detektivka z italského vnitrozemí. Pod titulkem "Mysteriózní / Thriller" jsem si představoval něco tajemnějšího a drsnějšího, ale nakonec se mi dostalo klasické (až bych řekl old-schoolové) detektivky. Zvládnutá je poměrně dobře po všech stránkách...jen to není žádný závratný počin a originalitou také moc neoplývá.(13.7.2008)

Velmi kvalitní kriminálka, která je vyprávěna z pozice patrájícího, což je vždy nejlepší možný způsob, protože se může do pátrání zapojit i divák. A to je se samozřejmě zapojuju velmi rád, procvičit si mé detekivní sklony totiž nikdy neškodí. Za pachatele jsem na chvíli označil vlastní babičku, protože při sledování filmu byla až příliš klidná, ale postupné odkrývání stop ukázalo, že moje babička v tom nejede a klidná byla proto, že ten den sehnala ve slevě brambory. Na konci filmu byl odhalen skutečný viník nebo vinice, no nechte se překvapit, ale nutno říct, že právě ke konci filmu ztrácelo napětí dech.(9.1.2010)

Poklidně plynoucí detektivka klasického střihu, s čímž zajímavě kontrastuje nervně elektronický soundtrack. Nejsem ale tím správným cílovým divákem, vadí mi rutinní pojímání smrti podivně spojené s plytkým estetizováním (např. okolností násilného ukončení života) v tomto žánru obvykle přítomným; ani zde tomu není jinak.(4.5.2010)