poster

Dívka u jezera

 • italský

  La ragazza del lago

 • anglický

  Girl by the Lake, The

 • český

  Dívka z jezera

  (festivalový název)

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Itálie, 2007, 95 min

Režie:

Andrea Molaioli

Předloha:

Karin Fossum (kniha)

Scénář:

Sandro Petraglia

Kamera:

Ramiro Civita

Hudba:

Teho Teardo
(další profese)
 • Naslund
  **

  Když jsem se v půlce promítání rozhlédl po sále, zjistil jsem, že většina lidí kolem mě zcela spokojeně podřimuje a určitě se jim zdají moc pěkné sny. Dobrý film by takovýto efekt rozhodně mít neměl. Přestože je o nějakou tu třídu lepší, než rakouské a německé detektivky, zůstává hluboko za mým ideálem. Po pěkném, lehce mysteriózním začátku přichází pomalé a pro mě nezábavné vyšetřování, při němž se objevuje málo vtipu a nic, co by mě chytlo svou chytrostí. Nezaujaly mě nijak ani živé postavy a ani podivná disharmonická hudba. Prostředím se podobá film Vraždám v Midsomeru, ale kvalitou je daleko za nimi.(11.7.2008)

 • kareen
  ***

  Docela slušná detektivka, ale žádný velký zázrak se zas nekoná. Komisař Sanzio mi byl i přes svou občasnou nerudnost celkem sympatický a uměla jsem si snadno představit, že by se film vyjímal jako pilot k poměrně kvalitnímu krimi seriálu z malebného italského prostředí. Ale na to, kolik to dostalo doma ocenění, mi to přišlo až moc obyčejné a neinvenční i když chápu, že pro někoho to může být i přednost. Ovšem větší záhadou, než kdo je vrahem mladé dívky, pro mě celou dobu bylo, proč to má na ČSFD nálepku muzikál, když tam nezazněla ani jedna píseň.(16.4.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Velmi kvalitní kriminálka, která je vyprávěna z pozice patrájícího, což je vždy nejlepší možný způsob, protože se může do pátrání zapojit i divák. A to je se samozřejmě zapojuju velmi rád, procvičit si mé detekivní sklony totiž nikdy neškodí. Za pachatele jsem na chvíli označil vlastní babičku, protože při sledování filmu byla až příliš klidná, ale postupné odkrývání stop ukázalo, že moje babička v tom nejede a klidná byla proto, že ten den sehnala ve slevě brambory. Na konci filmu byl odhalen skutečný viník nebo vinice, no nechte se překvapit, ale nutno říct, že právě ke konci filmu ztrácelo napětí dech.(9.1.2010)

 • shantim
  ****

  Vyšetřování záhadné smrti mladé dívky, která byla nalezena nahá na břehu jezera. Z tohoto filmu je cítit velmi zvláštní, dusivou, nepříjemně neklidnou atmosféru, která diváka neopustí ani po jeho skončení. Film získal za rok 2007 nejvyšší italské filmové ocenění, sošku Davida (obdoba našeho Českého lva), a to hned v deseti kategoriích včetně "Nejlepší film" a "Nejlepší režie".(3.6.2008)

 • bouncer
  ****

  Solidní detektivka z italského vnitrozemí. Pod titulkem "Mysteriózní / Thriller" jsem si představoval něco tajemnějšího a drsnějšího, ale nakonec se mi dostalo klasické (až bych řekl old-schoolové) detektivky. Zvládnutá je poměrně dobře po všech stránkách...jen to není žádný závratný počin a originalitou také moc neoplývá.(13.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace