SOLOM.

Když jsem zjistil, že se šestý díl týká zombie tématiky, moc se mi do něj nechtělo. Tohle téma mi nikdy nepřirostlo moc k srdci a navíc v televizním podání, jsem si celkovou kvalitu raději ani nechtěl představit. Režisér Darren Lynn Bousman rovněž nepatří zrovna k mým největším oblíbencům – jeho tvorba je jako jízda na horské dráze, ale několikrát mě už dokázal celkem mile překvapit. No a jelikož chci mít Fear Itself kompletně shlédnuto, překonal jsem se, pustil si tento díl, no a nakonec jsem nebyl ani tolik zklamaný. Je to sice hodně průměrná podívaná, ale dá se tu narazit na několik pozitivních věcí, které určitě stojí za pozornost. Především je to postupně rozvíjející se atmosféra, která nám nabídne několik (lehce) na nervy brnkajících momentů. Počáteční zmatenost hlavní hrdinky a její postupné poodkrývání toho co se vlastně stalo, bylo v pohodě, ovšem jen do chvíle, kdy se začali objevovat střípky událostí z novoroční akce, které jen zbytečně zdržovali slibně se rozjetý děj. On celkově mi ten zmatený střih moc nesedl, ale viděl jsem už horší. O to víc jsem si pak vychutnával její postupnou cestu z baráku do domu přítele, během které musela několikrát čelit útokům nakažených. Žádné přehnané efekty, občas došlo i k několika zajímavým zvratům (no spíše situacím) a hlavně to mělo svižné tempo. Potom ovšem přišlo finální vyvrcholení a tady jsem se opět dočkal závěru, který se mi moc nelíbil – no a popravdě i lehce postrádal logiku. Ať si to každý přebere, jak chce, ale dle mého ta konečná pointa byla blbost. 50% ()