Králíkova pomsta

(festivalový název)
  • Nizozemsko Big Buck Bunny
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Nizozemsko, 2008, 10 min

Jednoho krásného rána se Velký Buck (králíček) probudí. Jde se podívat ven, kde potká tři poťouchlé veverky. Jedna z nich (poletucha) zabíjí motýlky a hází po ostatních zvířátkách šišky a další plody stromů. Trojice si troufne dokonce i na Bucka. Toho to ale dopálí a tak vymyslí pomstu. (Fary)

Když jsem to viděla poprvé, vůbec se mi to nelíbilo. Podruhé už jsem nad tím naprosto přestala přemýšlet. Ano, je to blbinka, ano, animace je daleko lepší a důležitější, než jakýkoli příběh či obsah, ale je to pěkné, chlupaté a roztomilé :) ()

ludovit14

V tomto,,kraťase’’ma hneď na začiatku zaujal obrovsky zajac,ktorému znepríjemňovali život traja zasrani.Ale, potom prišla sladká pomsta v podaní ZAJACA,ktorý si urobil z netopiera šarkana.HOD:73%.Doslova oddychovka,ako sa na Short film patrí. online TU! ()

Chlo0opek

Krátkometrážní počin o pomstě králíka. Přijde mně sice až moc otylý, ale nevadí:) Původně za 3*, ale kvůli závěrečné scéně po titulkách dávám za 4* ;) ()

nervana

Škoda že se na začátku ten obr králík choval jako nějaké duševně málo vyvinuté dítě a po chvíli z něj byl expert na výrobu pastí...Kdyby to bylo delší, asi bych to nedokoukal. Režisér zkrátka vsadil především na animaci. Mnohem víc jsem se bavil např. u Sim Salabim od Douga Sweetlanda. Jinak hezká animace, pro děti určitě vhodné. ()

Houbos

Povídka vytvořená v open-source 3D studiu Blender. Měla se stát výstavním exemplářem Blender Foundation předvádějícím neomezené možnosti programu. Akorát že ukazuje jeho nepoužitelnost. Jen tráva zmýtaná poryvy větru musela zabrat dny práce a ještě si jí nevšimnete. Mimické svaly v Blenderu moc animovat nejdou. Vizuálně Buck nemohl být lepší. Ke zhlédnutí na Youtube. ()

milford

Animace super, ale zkopírování ptáčka od Pixarů a celkově příběh s vyjrádáním Ramba bylo o dost slabší. ()

as-minor

Príjemný animovaný „kraťas“ s výbornou vizuálnou zložkou. Síce sa nejedná o svetoborný príbeh, ktorý by sa vymykal bežnému konceptu krátkometrážnych „animákov“ (konfrontácia dobra a zla je už vcelku zaužívaným princípom), ale sled udalostí dokáže diváka aj tak príjemne pobaviť. Sympatický zajačí hrdina v pozoruhodnej animácii sa tak stáva skvelou chuťovkou na spríjemnenie chvíľ po ťažkom dni. ()