Králíkova pomsta

(festivalový název)
  • Nizozemsko Big Buck Bunny
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Nizozemsko, 2008, 10 min

Jednoho krásného rána se Velký Buck (králíček) probudí. Jde se podívat ven, kde potká tři poťouchlé veverky. Jedna z nich (poletucha) zabíjí motýlky a hází po ostatních zvířátkách šišky a další plody stromů. Trojice si troufne dokonce i na Bucka. Toho to ale dopálí a tak vymyslí pomstu. (Fary)

mysiak

Celkom pekne zanimované, nepripomína to určite Pixar..skôr takú typickú Dreamworks rozprávku...máme tu nejaké roztomilého loosera, a maximálne hnusoby...prechod na Ramba so švihadlom je super...ale vtáčik vyzerá presne ako od Pixaru ()

blackrain

Ta malá lítací veverka byla pěkný saďourek. To se pak nesmí divit, že skončila, tak jak skončila. Nebylo to malé fialové zvířátko náhodou činčila? Do veverky mělo dost daleko. ()

ABLABLABLA

Výborná ale opravdu krásná animace, skvělá příjemná hudba a prostě je mi velmi sympatické, že kraťasy jsou nemluvené. Trošku jsem nechápala proč největší zajíc na světě, jakého jsem viděla se bojí třech malých odporných hlodavců, ale budiž. Jinak posledních 5 sekund parádních:D Alias - bacha možný spoiler - když ta debilní veverka vlála na špagátku jako drak (mimochodem velmi vtipné) a kolem prolétal onen pták...krásně otevřený konec, který si každý domyslí:D Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=t4gjl-uwUHc ()

dee-key

Jooo, tohle stálo za to. Králík-pacifista co vypadá trochu jak gorila se změní v králíka ... to by byl spiler. ()

Gereth

Na animák s disneyovskou grafikou tam je nějak velké množství mrtvých. Hezká oddychovka, ale nic převratného. Klasické schéma osmdesátek. Naštvanej řízek si to po ztrátě svých blízkých vyřídí se všemi zlouny. Aspekt toho, že to je animované by šel využít i lépe. // 60% ()

Antabelus

Opravdu zajímavá je snad jen licence filmu a možnost stáhnout si projekt v Blenderu. Animace je vedle "plnohodnotné" konkurence podle mého gusta spíše podprůměrná, příběh také ničím neoslní. ()

Zbyisek

O něco zábavnější a příjemnější než Elephants Dream. Přesto ani Big Buck Bunny neoplývá nějak zvlášť geniální myšlenkou a příběhem. Snímek je ale pěknou ukázkou toho, co se dá zadarmo vytvořit. Kvalitní technické zpracování a příjemné a hezké ztvárnění slabší příběh trochu dohání, přesto jsou to takové lepší 3 hvězdičky. ()

tomeek

Na to, že na tomto snímku výtvarně pracovalo (jestli jsem správně počítal lidi v titulcích) 12 lidí (!!!), tak smekám. Příběh je po režijní stránce naprosto bezchybný - graduje, nechává čekat atd., výtvarně je to taky moc dobré - není to Pixar, takže odpouštím některé detaily, jako je práce s texturami nebo ostrost objektů v pozadí (sám to neumím a kecám :)), ale i přes tyto detaily jde o víc než dobrý filmeček. Animace a mimika postav je taky bez debat. Nemám důvod dávat míň, sálá z toho pozitivní atmosféra a zasmějete se. A navíc, ten zajíc je borec :) ()

otík

Viděl jsem tento kratičký snímek v polském Dream Park ve městě Ochaby ve speciálním vydání 6D. Bylo vidět, že animace už má to nejlepší za sebou, ovšem příběhově je to ještě horší. Obzvlášť, když na začátku příběhu vyleze na plátno příšerně vypasený králík alá Shrek. A i zbytek je zcela padlý na hlavu, obrovský králík se nechá doslova terorizovat nechutnou trojicí prťavých zvířátek, aby jim ke konci nachystal past, za kterou by se nemusel stydět John Rambo z jeho posledního masakru Poslední krev. Sice trojice despotů nedopadne jako mexičtí mafiáni a trojky vidle jim hlavní hrdina neprožene hrudníkem, ale i tak je pomsta drsná.  Animovaná jednohubka, která má to nejlepší za sebou, přičemž toho nejlepšího nikdy nedosáhla. ()

VaHo

Když se tlustý a hloupý králíček stane obětí zlých veverek, tak se přemění v nemilosrdného Ramba aby chránil lesní zvířátka. ()