Králíkova pomsta

(festivalový název)
  • Nizozemsko Big Buck Bunny
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Nizozemsko, 2008, 10 min

Jednoho krásného rána se Velký Buck (králíček) probudí. Jde se podívat ven, kde potká tři poťouchlé veverky. Jedna z nich (poletucha) zabíjí motýlky a hází po ostatních zvířátkách šišky a další plody stromů. Trojice si troufne dokonce i na Bucka. Toho to ale dopálí a tak vymyslí pomstu. (Fary)

Samuel7

Krásnou hudbou podkreslený, vizuálně povedený animák, který byl ale na můj vkus občas trochu morbidní. Mimochodem, stojí za to se dodívat i na závěrečné titulky :) ()

st.jim

Pouze grafické zpracování je to, na co se dá koukat. Jinak přerostlý králík, který vypadá jako John Goodman, se hodí tak akorát na pekáč a ne do lesa, kdes si hraje na Robina Hooda. Je to slabý, jako čaj z globusu. ()

kinghome

krásná animace to se musí nechat, ale bohužel mě to moc nebavilo. Ten humor nebyl tak výrazný a ani jednou jsem se nezasmál. Na druhou stranu jsem se celý film cejtil dobře a film jsem dokoukal a ani to nebolelo. Konec potěšil, ale na víc jak na průměr to nevidím. ()

majxik

Krátké, vtipné a hlavně pěkné. Rozhodně zpracováním se řadí k těm lepším a příběh je spíše na doplnění zpracování než jako hlavní tahák. ()

Kmotr76

Hlavní klaďas není úplně vzorem. Je nevrlý a tlustý a je na něm vidět, jak si zneškodňování malých hlodavčích nepřátel opravdu u žívá. A to se u animáku, obzvlášť u těch zvířátkových, často nevidí. Poletucha jako drak v závěru filmu opravdu pobavila! ()

sskrblik

Tak tenhle králík je vynikající, jednak je skvěle animovanán a působí lehce přihlouplým dojmem, ale hlavně ta parodie na Predátora. ()

-ELFKA-

Animácia je fajn, ale chýba mi tu nejaký originálny nápad, ktorý by tomu dodal šťavu. Navyše, v tvári králika sa mohlo objaviť ovela viac emócií, nevyužili jeho potenciál. ()

VooDoom

Ty veverky jsou ale škaredé :D Po ránu jsem se i zasmál a ten konec, nemá chybu :D ,,Boží mlýny melou pomalu,ale jistě,, ()

giovanni3

Tak od tohoto díla jsem očekával, že se mi bude líbit, ale dostal jsem více než jsem čekal za 10 minut zde bylo tolik vtipu, scének a humoru až člověk žasl. Těžko vyzdvihovat samostatné scény, abych neprozradil potencionálním divákům zdejší vtipy. Možná je 5z5 lehce nadhodnoceno, ale bavil jsem se celých 10 minut a dovedl bych si představit i delší stopáž potenciál zde byl. Dalším kladem je bezesporu možnost volně šířit tento film. ()

Herráček

Má to ještě takovou tu kouzelně naivní animaci... A příběh je prostě dokonalej... Velkej hloupej králík najednou není tak hloupej a poletucha najednou lítá na špagátu... ()

BluT

Neskutečně slabej námět v porovnání s kvalitou animace. To se prostě jenom nějaká banda grafiků nudila a neměla co na práci, tak vymysleli pár nezajímavejch charakterů a rozpohybovali je. 40% ()

NeosinneR

Prvú polovicu bol Buck zhúlený, v strede bol Rambo a tým aj ostal dokonca. V závere ešte dostal kapku zmyslu pre humor. 4* kvôli animácii a ostatným zvieratkám. ()