Králíkova pomsta

(festivalový název)
  • Nizozemsko Big Buck Bunny
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Nizozemsko, 2008, 10 min

Jednoho krásného rána se Velký Buck (králíček) probudí. Jde se podívat ven, kde potká tři poťouchlé veverky. Jedna z nich (poletucha) zabíjí motýlky a hází po ostatních zvířátkách šišky a další plody stromů. Trojice si troufne dokonce i na Bucka. Toho to ale dopálí a tak vymyslí pomstu. (Fary)

Stružák

Hezký, ale ani trošku vtipný nebo zajímavý kraťas. Na můj vkus je navíc až moc agresivní a plný násilí (veverky zabíjí motýly a králíci je za to drží pod krkem – no kde to jsme?). Krom toho mi nebyly moc sympatické ani veverky, ani ten ten přetloustlý králík. ()

Petrus1

Je zajímavé, na co člověk může narazit, když hledá něco úplně jiného! A musím se přiznat, že u téhle náhody jsem se celkem dobře bavila. Souboj opravdu velkého králíka, který si zahraje tak trochu na Ramba a třech prapodivných veverek -jedna tlustá nešika, druhá vyhublá a švidrající s každým okem jiné barvy a třetí létající veverka, která je jako správnej kápo, ta nejdrsnější. Veverky jsou pěkný svině! Nejenže zabíjí nebohý motýlky, ale troufnou si provokovat i přerostlého králíka. A to neměly dělat… ()

Brambu

Moc se mi líbila zvrácenost tohoto příběhu a ta nádherná animace. Zkrátka udělalo to na mě výborný dojem! ()

raelz

Bezvadnej kraťas :) Tady je hlavně ta výhoda, že se z toho nesnažili udělat 90ti minutový rodinný film jako jiní. ()

cogi

Normálně bych dala čtyři hvězdičky, akorát mi přijde trošku zbytečné, aby králík jako hora plánoval nějaké pasti apod., aby se jim pomstil, ti tři malý "nezbedníci" ani kdyby si na sebe stoupli, by mu nešahali ani po kolena, normálně by každému "vrazil" a bylo by po problému ()

Naki

Velmi nadstandartní králičí úchyl na motýly versus 3.....ehm....cosi, co vypadá jako veverky? Hlavní grafik má asi zvláštní smysl pro vnímání přírody. :) No, každopádně slušné pasti si králík připravil, jen si nejsem jistá, zda-li to bylo pro vevrky poučení nebo spíše buzerace ze strany králíka. Konec tomu ovšem dal korunu, jen tak dál, pošahanej ptáku! Áááá už jen na závěr dodám: perfektní podkladová hudba, jen mi ty závěrečné titulky připadaly okopírované z Madagaskaru. ()

FoxMulder

Nevtipné, neoriginální, nudné, postrádající jakýkoliv smysl!! Jediné, co stojí za zmínku, je finální podařený vtípek. ()

goodnic

Byl jednou jeden králíček/zajíček (neřeším), který se rozhodl skoncovat s tyranskými zubatci. Úžasné vyobrazení toho, jak si tvůrci představují boj demokracie s komunistickou diktaturou. ()

AweDuckling

Nádherná animace! V HD je to úžasný zážitek! I závěrečné titulky jsou "vymakané". A i když je to "jen další animák o zvířátkách", mám své osobní kouzlo. Pohodový, roztomilý a úsměvný (a občas dost vtipný) kraťas. ()

Margerie

Hezká animace, taková čistá. Jenže na 10 minut je tam málo vtipných scén a nevyužitý potenciál z toho přímo čiší. ()

HaiWithLove

Šikanovaný zajíček....no, pořádný zajíc.....se snaží napravit partu veverek (?), kteří jsou hnusní na růžové motýlky. A jde mu to :) A mě bavil, soucítila jsem s nim....(chudáááááááááák motýýlek) ()

anyonecek

Skvělé animace, ale bohužel ne moc pěkných zvířátek. Veverky se ještě daly, ale Buck mohl bejt trošičku více králík a né medvěd. Obsahově to stačilo na těch 10 minut tak akorát. ()

Weirdman

4/10... Réžijne nezvládnutá animovaná blbosť, ktorej jediným cieľom bolo ukázať, že aj v open-source programoch sa dá pekne animovať... ()

MartyMcFly89

Jednoduchý příběh o nasrání a pomstě. Na 90 minut by to byl propadák, ale takhle krátce to je úplně ideální. Grafika je perfektní, nejhezčí, jakou jsem kdy viděl. Lepší snad, než WALL-E. ()

Lucbric

Povedený animáček :)) pomsta je sladká, nezapomeňte ještě na poletuchu, ptáček se ji pomstí krátce po titulkách :) ()

wobufet

Nepodceňovat tlusťochy s láskou k motýlům ! Zvlášť když ve výrobě pastí předčí i Flippyho z HTF. Krásná animace a výborné pohledy "kamery" dokonale maskují slabší příběh. Po celou dobu navíc hraje příjemná pohádková hudba alá Disney. Pixare a DW pozor, rodí se konkurence. ()