Zemřít je snadné

Veterán

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 93 min

• xaver

Ruské zpravodajské služby a speciální jednotky, včetně ochranky na tom už musí být hodně bledě, když je musí zachraňovat americký mariňák. Nebude ten režisér praštěný? Teda bez urážky, narad používám tyto narážky vůči konkrétním lidem, ale pokud někdo uráží diváka, tak musí očekávat adekvátní odpověď.(29.4.2012)

Plány komunistických teroristů zhatí hrdina kapitalistické vlasti na slovo vzatý - Dolph Lundgren. Když soudruzi teroristé přeruší krvavým aktem moskevský koncert populární americké zpěvačky na který dorazil i ruský prezident se svými dvěma dcerami, je z toho rázem poprask. O bezpečí pěvecké hvězdy a rodiny ruského prezidenta se dokáže postarat jediný muž, který si nenasral do kalhot a je shodou okolností bubeníkem v předkapele zpěvačky a o jeho minulosti se příliš neví. A hlavně za vším hledejte (dávnou) pomstu. I za tímto teroristickým činem. Tak tohle byl bizár snímek. Co scéna, to nějaký nepochopitelný nebo absurdní moment. Film z kategorie C až D tím doslova přetékal až vznikl neodbytný dojem, že to byl úmysl to takto pojmout a myslím, že mu to zachránilo prdel. Měl jsem tu čest poprvé se obeznámit s režií pana Lundgrena, ač jsem se tomu setkání dlouhou dobu vřele vyhýbal. Mám neomylný pocit, že v tomhle filmu téměř neexistovala. Slovo "téměř" je na místě, protože ačkoliv film je to příšerně debilní od začátku až do konce, tak se mně ho nějakým způsobem zželelo, zvláště, když se v mnoha scénách krví a brutalitou nešetří a dokonce se objeví hláška "pozor na vlasy", a to ve scéně, kdy terorista uchopí našeho hrdinu za čupřinu nad čelem a ten mu místo laku na vlasy poděkuje bubenickou paličkou vraženou do krku. A tak bych mohl pokračovat. Lundgren je v akci ve svém živlu a překvapivě působil dobře i za bicími. Melissa Molinaro je v roli popové princezny atraktivní, ale těžko by si za předkapelu vybrala tvrdé rockery. Ačkoliv úvodní zachycení atmosféry koncertu řadím k tomu, co se z režijního hlediska povedlo. Dalším plusem je akční tempo a jen minimum prostoru na oddech. Samozřejmě Lundgren to všechno pospojoval režijně dost ledabyle a určitě má v režii co zlepšovat. Pokud ovšem se spokojí s rukopisem pro filmy ryze slaboduchého ražení, tak je to hotový Spielberg céčkové kategorie. O dalším se nemá smysl rozepisovat. Ono je to totiž všechno při své tragické blbosti myšleno vážně a případný nadhled je jen aktem zoufalství. Pokud jste příznivci svalů Dolpha Lundgrena a filmů, které jsou připomínkou starých časů americko - ruských napjatých vztahů, tak tohle je přesně film, který hledáte. V jiném případě z toho hodně rychle vycouvejte. A možná je to nepřiznaná komedie. Mé hodnocení: 60%(16.5.2014)

Začátek filmu jde v dobrém tempu je to napínavé, dobré záběry, sebevražda ruského důstaojníka a pak Dolph na motorce,následuje zkouška kapeli ve, které je Dolph bubeníkem nehrajou špatně.Objeví se tam pár zpěváků a zpěvaček a pak tam najednou vtrhne comando pozabíjí strážné, Dolph si zatím pokuřuje na záchodě a pak se to celkem utne.Až sem je to zábavné a pak jako když utne.Následuje nuda a nuda.Sem tam nějaká akce a konec to vynahradí jako v Dolphově Ochránci.60%(9.10.2009)

PRIMA - Rize průměrný akční film, který je slabý jako čajíček. Bohužel akce, napětí, obsazení, příběh i scénář jsou naprosto o ničem. Na druhou stranu... 3 hvězdičky se mi zdají příliš, 2 zase málo. Ponechám tedy více, ale jenom za snahu Dolpha, který si vzal na triko jak hlavní roli, tak i scénář a režii. Už ale do filmu víckrát znovu nepůjdu. 50%(21.9.2014)

• Lacike

Oproti filmu Direct Contact, ktory bol tak zly az bol zabavny, je tento film len nudne zly. Prestreliek je relativne dost, ale su uboho natocene, Lundgren nema ako reziser vobec talent. Jedine co moze divaka zaujmut je miera brutality na ktoru Lundgren vsadil vsetko. Pribeh je milionta variacia na Die Hard, Under Siege atd. Vzhladom na rozpocet film nevyzera uplne zle, ale je to stereotypna nuda. Lundgrenova postava je dost nesympaticka, zaporak smiesny a vedlajsie postavy protivne. Jednoducho film sklamal po kazdej stranke a to som vela neocakaval.(22.11.2009)

• - Starší dceru ruského prezidenta Annu ve filmu ztvárnila Ida Lundgren, dcera Dolpha Lundgrena. (korbitch22)

• - Po filmech Inkvizitor (2005), Diamantoví psi (2007) a Přímý kontakt (2009) se jedná již o čtvrtou spolupráci hereckého dua Dolph Lundgren (Joe) a Raicho Vasilev (Anton). (mzss1)

• - Dolph Lundgren je stejně jako ve filmu i ve skutečném životě profesionální bubeník. (slatkac)