Zemřít je snadné

Command Performance

Veterán

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 93 min

Pěkná řezba, se skvělým /rockovým soundtrackem a docela často hláškujícím Lundgrenem. Akce je tu tak akorát, spíš se jedná o několika sekundové střety, jinak tu jsou tak 3-4 velké akční scény. Když Lundgren někomu rozbijí hlavu úderama, vynoří se mi úsměv na tváři. Jsou tu však 2 nevýhody. Ta první je kamera, není úplně strašná, ale občas se třese, není přehled a to je velké mínus, ale nemotala se mi palice, takže oukej. Pak další věc, že se film odehrává často ve tmě, respektive akce, což platí totéž, jak o kameře - minimální přehlednost. Ale herci super, Lundgren jednička s hvězdou, jeho parťák taky, záporáci/ hodně povedený, měl jsem chuť je sám zabít, takže svojí roli zvládají též na jedničku. Kdyby byl vyšší rozpočet, nevadilo by 120 minut s větším obsahem akčních scén + lepší kamery, jinak jsem spokojený, nenudil jsem se. 8/10 || "Zemřít je snadné, ale rock n' roll je tvrdej!"(8.6.2013)

• Testament

Dolph Lundgren to nevzdává a točí, bohužel, další x-tou kopii slavnějších snímků. Command Performance se tváří zezačátku jako něco mezi Smrtonosnou pastí a Přepadením v Pacifiku.To by nemuselo být na škodu, jenže... Film podkopává šíleně amatérská kamera, otřesný "herecký" výkon právě Dolpha a nevýrazný "záporák". Joe (Dolph Lundgren) hraje se svojí skupinou CMF na významné akci v Rusku, když do toho tam vlítnou teroristé, postřílejí mraky lidí a jako rukojmí mají prezidenta, jeho dcery+pár členek popové skupiny Venus. Dolph (se společníkem) samozřejmě všechny zachrání, vyvázne s pár zraněními, prostě klasika...Žádné větší překvapení se zkrátka nekoná+i přes svojí délku se zdá být film nekonečný.(24.1.2010)

Začátek filmu jde v dobrém tempu je to napínavé, dobré záběry, sebevražda ruského důstaojníka a pak Dolph na motorce,následuje zkouška kapeli ve, které je Dolph bubeníkem nehrajou špatně.Objeví se tam pár zpěváků a zpěvaček a pak tam najednou vtrhne comando pozabíjí strážné, Dolph si zatím pokuřuje na záchodě a pak se to celkem utne.Až sem je to zábavné a pak jako když utne.Následuje nuda a nuda.Sem tam nějaká akce a konec to vynahradí jako v Dolphově Ochránci.60%(9.10.2009)

• xaver

Ruské zpravodajské služby a speciální jednotky, včetně ochranky na tom už musí být hodně bledě, když je musí zachraňovat americký mariňák. Nebude ten režisér praštěný? Teda bez urážky, narad používám tyto narážky vůči konkrétním lidem, ale pokud někdo uráží diváka, tak musí očekávat adekvátní odpověď.(29.4.2012)

Ať je Lundgren jakej chce, jedno mu nelze upřít - je to pitbull, co si jde tvrdě za svým a když si řekne, že si sám napíše a natočí svůj vlastní film (v kterém si samo střihne i hlavní roli), tak to udělá a šmitec! Už od začátku je evidentní, že si tenhle švédský bloňďák natočil film především pro sebe (nikoli pro diváky) a že si dělá prdel ze všeho a všech (celebrit, muzikantů, herců, teroristů, samotného žánru, ex-CCCP) vč. sebe - zřejmě po vzoru nedávných Stalloneho Expendables! Už ani není tak podstatné, že jde v podstatě o prachsprostou vykrádačku Die Hard + Sudden death, že je to ultra laciná (a ultra debilní) podívaná! Podstatný je, že Lundgren tu vypadá jak "soft" verze Keitha Richardse, že na bicí válí (skoro) jak Mike Portnoy (omlouvám se tímto všem fanouškům :-))) že je věčně zhulenej a že padouchy likviduje jak božský Steve S. v době své největší slávy!... No a teď řekněte sami: "Dá se tomuhle sakra odolat?!" Hahahaha(22.9.2011)

• - Starší dceru ruského prezidenta Annu ve filmu ztvárnila Ida Lundgren, dcera Dolpha Lundgrena. (korbitch22)

• - Dolph Lundgren je stejně jako ve filmu i ve skutečném životě profesionální bubeník. (slatkac)

• - Role Olega Kazova byla nabídnuta Ericu Robertsovi. (Miuri)