Zemřít je snadné

Command Performance

Veterán

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 93 min

Za svůj život jsem áčkových i béčkových verzí Smrtonosné pasti viděl nespočet. Tahle verze patří mezi ty lepší, které mezi těmi béčkovými verzemi může člověk najít. Lundgren je jako režisér docela talent, takže fim vypadá nejen vizuálně atraktivně, s pořádně krvavými bitkami, ale navíc ještě nejméně 2 krát dráž než kolik ve skutečnosti stál. Nepatří k Dolfiho nejlepším kouskům, ale zcela jistě pobaví.(23.1.2010)

Nečekaně mě to překvapilo,čekal jsem klasický film s Lundgrenem a průměrnou podívanou,ale alespoň za mě je to nad průměr v tvorbě Dolpha a navíc to i točil takže je vidět,že si to nejspíše dělal po svém a je to vidět i na jeho postavě,která se s níčím nepáře.Děj to taky nemá špatný a proto nad 70 % a čtyři hvězdy(15.8.2014)

Tak jako ve všechny ikony akčních filmů,i Dolph natočil tenhle film ve východní Evropě.Navíc se tady snažil oživit náčrt akčního hrdiny ve stísněnejch prostorách proti hordě zabijáků.Oproti jinejm jeho filmům je tenhle až na vyjímky docela koukatelnej.Jinak je Dolph hodně těžkopádnej,a v prvních dvaceti minutách filmu,kdy bylo ještě před koncertem,a on ze sebe ždímal jakoby rockovou hvězdu,bylo krásně vidět,jak děsnej (ne)herec to je.Ale jinak sem to přežil bez úhony,takže v poho.50%.(5.3.2011)

Ten děj je takový celkem hodně unylý a není zde nic moc, co vás překvapí, ale Dolph Lundgren ve vlastní režii a podle vlastního scénáře jako bubeník rockové skupiny je prostě skvělý. Právě kvůli tomu jsem chtěl snímek vidět a v tomhle směru jsem nelitoval. Ten člověk má prostě charisma a tady to skvěle potvrzuje.(23.9.2014)

• Testament

Dolph Lundgren to nevzdává a točí, bohužel, další x-tou kopii slavnějších snímků. Command Performance se tváří zezačátku jako něco mezi Smrtonosnou pastí a Přepadením v Pacifiku.To by nemuselo být na škodu, jenže... Film podkopává šíleně amatérská kamera, otřesný "herecký" výkon právě Dolpha a nevýrazný "záporák". Joe (Dolph Lundgren) hraje se svojí skupinou CMF na významné akci v Rusku, když do toho tam vlítnou teroristé, postřílejí mraky lidí a jako rukojmí mají prezidenta, jeho dcery+pár členek popové skupiny Venus. Dolph (se společníkem) samozřejmě všechny zachrání, vyvázne s pár zraněními, prostě klasika...Žádné větší překvapení se zkrátka nekoná+i přes svojí délku se zdá být film nekonečný.(24.1.2010)

• - Dolph Lundgren je stejně jako ve filmu i ve skutečném životě profesionální bubeník. (slatkac)

• - Starší dceru ruského prezidenta Annu ve filmu ztvárnila Ida Lundgren, dcera Dolpha Lundgrena. (korbitch22)

• - Po filmech Inkvizitor (2005), Diamantoví psi (2007) a Přímý kontakt (2009) se jedná již o čtvrtou spolupráci hereckého dua Dolph Lundgren (Joe) a Raicho Vasilev (Anton). (mzss1)