Skoro budět dožď

Skoro budet dozhd

(Sovětský svaz)

Animovaný / Pohádka

Sovětský svaz, 1959, 22 min

Tolik zvířátek a všechna pěkně organizovaně chodí pít a u vody se nežerou, jdou za žábou a solidárně poslední vodu nechají rybě. Slon dokonce, sám žízniv, napláče pro rybky vodu do louže, aby nezemřely, když zbytek vody vyschnul. A jak pěkně spolupracují, když jde o to překonat strážce Pána nebes. Že to, co říkám, zní ironicky? Nedejte se mýlit, mně se to náramně líbilo.(16.3.2013)

Vzpomínám si z dětství na ten tento velmi příjemný dětský animovaný film o tom, jak zvířátka hledala vodu, která se najednou z napajedel ztrácela, protože vládkyně sucha obehrávala v nějaké deskové hře s kameny vládce vod postupně o potoky, řeky, jezera atd., ale na jednu věc přece jen zapomněla, takže nakonec se vše v dobré obrátilo, když malá žabka zorganizovala výpravu za pomoci velkého hada k tomu pánovi vod a připomněla mu ještě jednu věc, o kterou nehráli, čili pak voda byla. Vybavuji si ještě písničku, co si na pochodu zpívala, asi takto: My jdeme žízní znaveni dál k zurčícímu prameni, tam chladnou vodu naleznem a ta dá osvěžení všem. Třeba si podle toho někteří vzpomenete. Na distribuční český název si však nevzpomenu.(14.7.2008)