Ralf je profesionální ostřelovač, François naopak hodlá skoncovat se životem sám. Osud je svede dohromady v hotelu v Nice a od té chvíle začne mela. V hlavních rolích francouzské komedie uvidíme Richarda Berryho a Patricka Timsita.  Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou, protože Ralf Milan (Richard Berry) má zacíleno na někoho jiného a François Pignon (Patrick Timsit) mu jeho poslání zrovna neusnadňuje. Při neúspěšném pokusu o oběšení totiž François, jehož opustila žena, propadne stropem k zabijákovi, který se chystá zavraždit klíčového svědka v korupčním procesu. Mezi čtyřmi stěnami hotelového pokoje v Nice se tak rozehrává nejen zápas o splnění jedné náročné vražedné zakázky. O život půjde možná každému, kdo se ocitne v blízkosti této nesourodé dvojice. Režie francouzské komedie se ujal Francis Weber. (oficiální text distributora)

fujarik

Dost vyvedená komedie, která ovšem je v některých momentech nedodatežená do konce a gagy by mohly být více zábavné. Jinak super film na odreagování ;-) ()

jesuisnobody

1.5 / 5 - to je zpriemerované hodnotenie francúzskej kritiky a divákov. Prečo taká nenávisť ? Evidentne Veber siahol po námete ktorý síce sám nesfilmoval, ale bol docela slušne realizovaný ešte v 70-tych rokov. U nás to samozrejme nevieme a tak si v tej nevodomosti môžeme užiť vlastne najhorší kúsok Vebera na francúzskej pôde. Stále to ale stačí na lepší priemer. ()

Igy007

Nejspíš mám slabost pro Vebera ... nejradši mám Muže z A. (scénář) a Blbce k večeři - to je dokonalost sama ... ale líbí se mi asi všechno, co jsem od něho viděla ... vrah v podání zpěváka Berryho je skoro stejně boží jako hlavní vyšetřovatel v Drž hubu ... ten chlap je Indián - nebo odkud vzal svůj velmi zvláštní zjev ? Zpátky k Veberovi : takhle mají vypadat komedie ... Vebere, Tvoje tvorba se mi líbí, hochu ! (Veber: Božínku !) ... ()

victim42

Dobře zabitý večer. Nic víc, nic míň. Zabíjení času je přesně to, co o zkouškovém vyhledávám, takže mi to přišlo k duhu :-) ()

lumi1

Francúzke filmy ja vôbec nemusím, ale tento bol fak super. Celú dobu som sa doslova rehotala. Koniec ma trošku prekvapil, ale inak to bolo naozaj super :) ()

mskarabeus

Nemůžu se zbavit dojmu že jsem už něco podobného viděl (nemyslím zrovna Dotěrného chlapa), přesto pohodová komedie kde jsem se i zasmál. ()

andy60

Tohle minulo odpad jen velmi těsně. Většina filmu se odehrává v hotelovém pokoji, což by nebyl až takový problém, kdyby bylo nač koukat a čemu se smát. To tady ale skutečně není. Připadalo mi, že se všichni předhání v tom, kdo bude za většího debila. Tady bych humorný okamžik nepoznal, ani kdyby tam byl domíchán smích. Hodně zoufalý pokus o komedii. ()

Duston_Movie

Po prvom zhliadnutí som film zavrhol, no po roku som sa k nemu znovu dostal a neviem čím to bolo, asi dobrou náladou, ale film ma veľmi pobavil. Klasická francúzska komédia :D Nenáročná komédia, zozačiatku oničom no potom som si ju obľúbil. ()

Dr.Marek odpad!

Každá vteřina je stejná jako film Dotěrný chlap se slavným Lino Venturou a Jacquesem Brelem, tudíž tomu ani nelze říkat remake, je to prostě ubohá kopie. Ale fakt ubohá - jak hereckými výkony tak napodobením originálu. ()