Ralf je profesionální ostřelovač, François naopak hodlá skoncovat se životem sám. Osud je svede dohromady v hotelu v Nice a od té chvíle začne mela. V hlavních rolích francouzské komedie uvidíme Richarda Berryho a Patricka Timsita.  Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou, protože Ralf Milan (Richard Berry) má zacíleno na někoho jiného a François Pignon (Patrick Timsit) mu jeho poslání zrovna neusnadňuje. Při neúspěšném pokusu o oběšení totiž François, jehož opustila žena, propadne stropem k zabijákovi, který se chystá zavraždit klíčového svědka v korupčním procesu. Mezi čtyřmi stěnami hotelového pokoje v Nice se tak rozehrává nejen zápas o splnění jedné náročné vražedné zakázky. O život půjde možná každému, kdo se ocitne v blízkosti této nesourodé dvojice. Režie francouzské komedie se ujal Francis Weber. (oficiální text distributora)

Falko

Tak ako pise Madison, aj ja zboznujem blaznive komedie Francisa Vebera, ktore su sice pritiahnute za usi a mnoho situacii su v realnom zivote nepravdepodobne, ale ja sa proste musim smiat, pretoze to bolo ucelom samotneho rezisera a z mojho pohladu sa mu to vydarilo. Uz pred 20-timi rokmi som sa nasmial na komediach OTEC A OTEC (1983), UPRCHLICI (1986) alebo TRI UPRCHLICI (1989), na ktore si uz tak dobre nepamätam, takze urcite si budem musiet dat repete a to som nespomenul moju oblubenu komediu DRZ HUBU! (2003). V tomto pripade je opät zufalec, ktory chce spachat sebevrazdu kvoli manzelke, ktora ho chce nechat a to prave vo chvili, ked vo vedlajsej hotelovej izbe caka zabijak odstrelovac, takze ak poznate Vebera, tak si mozete predstavit, ake komicke situacie nastanu medzi tymito jedincami :-) V podstate je tento film odkazom na komedie 80-tych rokov, ktora mozno v dnesnej dobe uz len tak kazdemu nesadne, ale v tom obdobi som sa ako decko vzdy tesil na sviatky, ked tieto uzasne komedie napriklad s Pierrom Richardom davali v telke... 02.10.2010 _______ Richard Berry - (Jean Milan / Ralf Milan) +++ Patrick Timsit - (Francois Pignon) +++ Pascal Elbé - (Edgar Wolf) +++ Virginie Ledoyen - (Louise) +++ Michel Aumont - (Randoni) +++ Corinne Masiero - (Suzanne) +++ Hudba: Jean-Michel Bernard +++ ()

Josefin

Pomalý rozjezd, ale Francis Veber ví jak pobavit. Když pominu jeho posedlost, že tedˇ všechny své bláznivé protagonisty pojmenová jménem Francois Pignon :). Vyklubala se z toho opět povedená legrace. Nájemný vrah a zoufalec. Duo Richard Berry a Patrick Timsit se pěkně vybarvilo. Vyplatí se dát komedii z kolébky Francie šanci, nemůžete nic ztratit vždycky můžete použít dálkový ovládač a dát nemilosrdnou stopku, ale já to neudělala a příjemně jsem se nasmála. ()

Madison

Nemám IQ pod 20 ani netrpím mentálnou retardáciou, pretože mám rada veberovské, niekedy za uši pritiahnuté, komédie :-). Ak milujete Drž hubu, komicky chytré kontrastné charaktery typické pre Vebera - neľútostný zabijak vs. intelektuálny retarďák, divadelné humorné scénky odohrávajúce sa pomerne v jednej miestnosti, vzťahové štúdie okorenené Veberovou iróniou či množstvo nezabudnuteľných obsahových perličiek..... - mali by ste byť spokojní minimálne tak, ako som bola ja. ()

Lacike

Koncept je podobný ako u filmu Blbec k večeri a pravdepodobne aj u mnohých ďalších Veberových filmoch. Nesúrodá dvojka, ktorá si lezie na nervy spolu rieši rodinné problémy jedného z nich. Tentokrát toho neskutočne otravného, ktorý je len miestami vtipný, ale väčšinu času je len otravný. Ten druhý je nájomný vrah, ktorý sa snaží spáchať atentát, ale otrava ho neustále vyrušuje. Je to už druhé spracovanie tohto námetu. Dávnejšie som videl verziu od WIldera s Lemmonom a Matthauom, ktorá mi tiež pripadala len mierne nadpriemerná, ale aspoň mala sympaticky obsadenú ústrednú dvojicu. Tentokrát mi herci nesadli. Patrick Timsit ako otrava mi proste nijak vtipný nepripadal a Richard Berry sa síce hodí do úlohy drsniaka, ale nebol mi sympatický a tak som ho nemal chuť ľutovať kvôli všetkým tým útrapám, ktoré prežije. Záver je už tradične Veberovsky otvorený, ale tentokrát mi to bolo celkom jedno. Párkrát som sa celkom zasmial, takže výsledkom je mierne nadpriemerná komédia na jedno pozretie a aj keď tu má verzia z roku 1973 najlepšie hodnotenie, tak nemám chuť ju vyskúšať. Príliš neverím, že to bude lepšie. 6/10. ()

Mr.Floyd

Absolútne klasická francúzska komédia točiaca sa okolo zdanlivo jednoduchej úlohy, ale ako to už Francúzi vedia, všetko čo sa dá (aj to čo s nedá) sa skomplikuje a potom ešte raz skomplikuje a je z toho tradičný francúzsky galimatiáš, ktorého "obete" sú zrelé do psychiatrickej liečebne. Solídna porcia klasického slovného a situačného humoru odohrávajúca sa v dvoch hotelových izbách nemôže nikoho uraziť a v rámci večerného odreagovania pobaví aj náročnejších divákov. ()

• Film je remakem snímku Dotěrný chlap (1973), což byla adaptace divadelní hry napsané Francisem Veberem. Tato hra se od roku 2005 hrála v pařížském divadle Théâtre de la Porte Saint-Martin s Richardem Berrym a Patrickem Timsitem v hlavních rolích. Režisérské aktovky se zde ujal sám Francis Veber. Hra měla takový úspěch, že to Francise Vebera přimělo k natočení filmu. (Bernhardiner)