Jeskyně smrti

Eden Log

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

Francie, 2007, 98 min

• eraserhead666

Nejdříve to vypadá, že si ze seznamu můžete odškrtnout třistašedesátoupátou vykrádačku sawcube. Jenže ouha, pak se ukáže, že je tomu jinak. Že počítačové hry dostoupili nového levelu a to takového, že na jejich děj a průběh hráč/ka již nemá žádný vliv a jen sleduje co se odehrává. Eden Log je prostě tou z pocitového hlediska nejpovedenější filmovou adaptací počítačové hry. A to i v případě, že žádná předloha počítačové hry pro tento film neexistuje. Celou dobu jsem si připadal, jako bych přes rameno někoho kdo hraje hru sledoval monitor počítače jak hraje a jak mu to jde a nebo právě jako že hraji hru, jen na ni nemám žádný vliv. Prostředí, děj, scény, úhly kamery, barvy, postupy – to je prostě počítačová hra. A jelikož mě hry již nějaký ten rok nijak neberou, nebrala mě ani tato jejich filmová verze. Je to nuda k uzívání. O čemž svědčí i to, že jsem celý tento komentář napsal již v 36 minutě filmu a ani v 55 minutě (a bylo to hodně dlouhých a protrpěných 55 minut), kdy jsem film znechuceně vypnul, na tom nehodlám nic měnit. Ta necelá hodina co jsem to sledoval mi připadala jako věčnost. Nudné, nezajímavé, nijaké. Na tohle je můj intelekt asi moc nízký. Odhodlal-li bych se dát nějaké jiné hodnocení než odpad, bylo by to asi tak 0,00000000000000001* za tu samičku v dost nepovedené „erotické“ scéně, těsně před mým vypnutím.(19.4.2012)

Zdejší hodnocení absolutně nechápu. Na film jsem byl patřičně vyzbrojen - zatemněno, prostorový zvuk, očekávajíc nudu, kafe. Dostalo se mi zážitku vrchovaté spokojenosti a jsem nadšen, že jsem konečně zase viděl povedený atmosférický film plný stísňujícího prostředí, hudby, pomalu odkrývajícího rozuzlení a občas nějaké té kreatúry! Nedivil bych se kdyby film vznikl podle nějaké hry či naopak, jelikož mnoho "doomovek" je ve stylu tohoto prostředí a atmosféry. Né vždy se však povede podobné náměty zfilmovat tak zručně jako Eden Log.(1.4.2012)

• Morholt

Vemte podzemní jeskyni plnou vědátorských hejblat, mrskněte tam maníka, trochu mutantů, mluvící hlavy na monitorech a všechno to zamíchejte do místy viditelné tmy, ze které se čas od času ozývají roztodivné zvuky či skřeky. Hodinu a půl tím nuďte a nakonec přijďte z nějakým debilním vysvětlením, které může být vzhledem k uplynulému ději jakékoliv. V tomto případě je to závěr umělecko-ekoteroristický. 10% za sem tam povedený vizuál.(19.8.2014)

• cariada

Absolutně nevím jak tohle mám hodnotit, za prvé na to co jsem viděl, neskutečně dlouhě a zmatené. K tomu se vše odehrává jen a jen ve tmě, tak že tam někdo neustále cvaká vypínačem a třese kamerou, tak, že máte mžitky před očima. Kdo přežije půl hodinu, zjistí, že vlastně nic neví o co jde. Pak se trochu začíná aspoň orientovat kdo je kdo, ale po další půl hodině ví to samý co po tý první - to jest kulový. A tak to pokračuje až do konce, kde sice jakýsi pokus o vysvětlení je, ale stejně z toho prd pochopíte. Ano je to ten film, který musíte vidět znova, aby jste ho možná pochopili, jenže silně pochybuju, že na to má někdo chuť znova to podstoupit, já určitě né! Já mám podobný sci-fi filmy rád, ale musí to mít náký smysl, třeba blbý, ale aspoň něco, ale tady nebylo nic.(20.4.2012)

• El_Rabbit

Taktez moc nevim, co si mam o filmu myslet. Film svym zpracovanim a barevnosti me docela vtahl a se zaujetim jsem ho sledoval. Trochu jsem ale doufal, ze prijde nejake aspon zakuklene rozuzleni, ale to co prislo na konci ve me vyvolalo jeste vetsi zmatek :) A herecke vykony nic moc, hlavni hrdina obcas provadel nelogicke pohyby... a pokud to bylo zamerem a melo to patrit k vykresleni hrdinovy zmatenosti, rozhodne jsem mu to neveril...(5.3.2009)

• - Celý film yl natočen ruční kamerou v různých podzemních lokalitách. (Terva)