Jeskyně smrti

Eden Log

Eden Log

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

Francie, 2007, 98 min

Zajímavý film, temná, pochmurná atmosféra, mutanti, cucající rostlina, skvělý konec, ale hlavně "perfektní hudba"! No a mé titulky :-) Perfektní oficiální stránka filmu + trailer : http://www.bacfilms.com/site/edenlog/ Doporučuji sledovat film večer a po tmě, jen takto si vychutnáte atmosféru :-) BLIŽŠÍ OBSAH FILMU : Muž se probudí v louži bláta, v podzemní jeskyni, kde v intervalech bliká světlo. On vůbec nemá představu o tom, "kdo je", kde on je a jak se tam dostal! Během prozkoumávání jeskyně nalézá podivná monstra a lidi v biologických oblecích. Následně v laboratoři na monitorech počítačů uvidí záznamy, hovořící o společnosti EDEN LOG. Postupuje dále systémem jeskynních chodeb k povrchu a narazí na ženu, která mu pomůže najít identitu a pravdu o EDEN LOG.(19.7.2008)

Tak tohle je přesně film pro mě. Vlastně až před koncem můžete doopravdy začít tušit, o co přesně v tom filmu jde, do té doby můžete jen přemýšlet, spojovat okolnosti, hledat pravdu a přitom sledovat dokonalé vizuální a atmosférické orgie. Log mi ztvárnil jeden z mých archetypů temné a dusivé atmosféry, a to způsobem, který jinde rozhodně nepamatuji - v tom dusnu, strachu a nejistotě by se dalo přímo plavat. Na druhou stranu musím připustit, že někdy to přecejen není tak úplně ono, některou tu scénu bych pojal jinak, něco bych vypustil, něco přidal, ale není to můj film; a tak můžu k něčemu podotknout, ve výsledku se utopit a autorovi se poklonit.(13.3.2009)

• cariada

Absolutně nevím jak tohle mám hodnotit, za prvé na to co jsem viděl, neskutečně dlouhě a zmatené. K tomu se vše odehrává jen a jen ve tmě, tak že tam někdo neustále cvaká vypínačem a třese kamerou, tak, že máte mžitky před očima. Kdo přežije půl hodinu, zjistí, že vlastně nic neví o co jde. Pak se trochu začíná aspoň orientovat kdo je kdo, ale po další půl hodině ví to samý co po tý první - to jest kulový. A tak to pokračuje až do konce, kde sice jakýsi pokus o vysvětlení je, ale stejně z toho prd pochopíte. Ano je to ten film, který musíte vidět znova, aby jste ho možná pochopili, jenže silně pochybuju, že na to má někdo chuť znova to podstoupit, já určitě né! Já mám podobný sci-fi filmy rád, ale musí to mít náký smysl, třeba blbý, ale aspoň něco, ale tady nebylo nic.(20.4.2012)

• LukeSharp

Přátelé,připravte se na neředěné peklo. Tohle byla neskutečná ztráta času,které budu dlouho litovat. Prvních 20 minut je těžká nuda,kdy nějáký chlápek od bahna někam leze a vůbec nic skoro není vidět,protože je všechno tmavé. Pak se děj přesune do ''akční'' části,kdy jde z jednoho místa na druhé a celé to absolutně postrádá logiku. Pak potká nějakou ženskou a jdou dva. Pořád tam litají nějácí uřvaní dementi a celé se to točí kolem nějákého debilního stromu. Pak přijde konec a vy zjistíte,že to je vlastně úplná sračka. Nicméně jsem rád,že jsem si to pustil,protože jsem během filmu stihnul udělat asi deset dalších věcí,které jsem už delší dobu odkládal. Takže doporučuju si pustit jako takový motivační film,protože při jeho sledování se i ta nejnudnější činnost stává zábavou.10%(20.7.2008)

• illy.cz

Vyhněte se tomuto filmu obloukem..jako už po několikáté jsem se nechal nachytat atraktivním obalem DVD a dopadlo to špatně.. už po půl hodině jsem se modlil, aby to už skončilo, ale ono pořád nic..navíc se v těch jeskyních skoro nic zajímavého neděje a hlavní hrdina je zoufale nesympatický..nudný a nezáživný škvár(5.3.2009)

• - Celý film yl natočen ruční kamerou v různých podzemních lokalitách. (Terva)