Akane Maniax

アカネマニアックス

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2004, 75 min

• strougy

Jouiji Gouda přestoupí na novou školu a tady se potká s Akane, krásnou a chytrou dívkou. Na první pohled se do ní zamiluje a hned ji před celou třídou požádá o ruku. Akane odmítne, což ovšem pro Goudu, který se již rozhodl, že se stane jeho nevěstou, nic neznamená... Akane Maniax se skládá ze tří dílu, za což jsem teda vděčný, neboť kdybych jich viděl víc, dost reálně by mi hrozilo minimálně pokles IQ o takových deset bodů, jelikož se totiž jedná o jedno z nejhorších anime, na které můj nebohý zrak ulpěl. Akane je vlastně bláznivá komedie s romantickou zápletkou, kde asi většina vtipů měla pramenit z šíleného chování hlavního hrdiny a toho, jak si to pokaždý u Akane pokazí. Bohužel, to že hlavního hrdinu neustále častují slovem idiot, není pro nic za nic, on totiž idiot je a jeho eskapádám se prostě smát nedá, a fandit mu už vůbec ne. Jediný, co se dá trošku vyzdvihnout, jsou jeho útěky do vysněné reality, kde se to zvrhává v jakési mecha, které je sice dost špatné, ale ne tak jako hlavní dějová linie a nakonec se na to člověk skoro i těší, protože pak nemá chuť zvracet. Skutečně hodně, ale hodně špatné anime.(17.11.2008)

• D.Snake

Todle anime se mi hodnotí velmi špatně. Jakožto OVA doplněk ke skvělému Kimi ga Nozomu Eien, jsem se nesmírně těšil. Obrovským překvapením pak pro mě bylo, jak moc se od své předlohy liší. Z původního dramatu se stala trapná komedie s dementním hlavním hrdinou. Víc než 3/10 nemůžu dát(25.2.2010)