Tenkrát (TV film)

Dokumentární

Česko, 1999, 101 min

Upřímně se přiznám, že i podruhé jsem při sledování dokumentu Tenkrát, když Topfer čte prohlášení o tom, že se jejich divadlo připojuje ke stávce, vypustil z oka slzu. No, nezažil jsem to při plném a dospělém vědomí, mí prarodiče by pořád komunisty volili, lidi dneska plivou svoje znechucení na webová fóra, ale že tu ta atmosféra světlých zítřků a zářivé budoucnosti tehdy byla, Robert Sedláček zachytil věrně. Rozhodně pouštět na středních školách dnes a denně!(5.5.2009)

Skvělý dokument o událostech kolem listopadu 1989, podle kterého pak Sedláček dělal příslušné díly Českého století... Škoda, že se v dokumentu odmítl vyjádřit Marián Čalfa, jehož skutečná role v revolučních událostech je dodnes obestřena tajemstvím, slyšet jeho interpretaci tehdejších událostí by bylo jistě zajímavé...(17.11.2019)

Vzpomněla jsem si na jeden národní vtip z dob totality:Jednotka dočasnosti = 1 FURT, Z furtu bylo 20 let... Výborný dokument mapující historicky zásadní dny našich dějin.Už bezmála čtvrt století uplynulo od sametové revoluce, která nám přinesla svobodu. A ta je, hned po zdraví:), tím nejcennějším co máme. A múj naprostý souhlas s "předřečníky": dnes a denně připomínat atmosféru té doby, třeba i tímto dokumentem...a možná už od mateřinek:-)? Děkuji, pane Sedláčku, společně s mými třemi syny.(10.8.2014)

Jeden z nejlepších dokumentárních filmů věnujících se sametové revoluci, přehledně a poutavě zpracovaný, vyvážený, dávající prostor oběma stranám tehdejšího politicko-ideového souboje. Akorát musím vyjádřit své politování nad tím, že tento dokument i jeho pokračování jaksi upadly v zapomnění. Televize, ale i školy by jej mohly použít pro výuku, poněvadž dnešní generece dětí a mladých lidí již má ve znalosti událostí roku 1989 obrovské rezervy. Chválím Roberta Sedláčka za tento kvalitní dokumetární počin.(22.12.2011)

Ale jo, celkem komplexní dokument s výpovědí obou stran. Nejzajímavější postava je asi ten Stbák Oskar. A Petr Pithart, který tu česky vysněnou gloriolu revoluce dost sráží k zemi. Z dnešního pohledu působí řada věcí až směšně. Herci vyhlašující stávku mezi dvanáctou a druhou hodinou odpoledne. Aha takže zrušili představení pro děti, tos posral Topfer :) LoL(18.11.2015)