Záhada na Thorském mostě (TV film)

The Case-Book of Sherlock Holmes: The Problem of Thor Bridge

• Československo

Záhada na Thorskom moste

Drama / Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1991, 48 min

Prapůvodně jedna z mých nejoblíbenějších povídek (no dobře, hlavně díky výborné cs rozhlasové hře, která má atmosféru nesrovnatelnou s čímkoliv předvedeným zde. Zde není praskání gramofonové desky) jejíž převedení zde je poněkud rozpačité, přestože má na palubě Jeremyho Bretta. Špatné to není, jen je to průměrné a nijak zvlášť zajímavé.(25.11.2014)

Další dokonalá adaptace. Sherlock je na tom mostě naprosto neuvěřitelný. Místo, kde se případ odehrává je opět nádherné. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Jak říkam, série The Casebook má neuvěřitelně dobře rozjeto. Zápletka je také výborná. A musím říct, že tohle je snad ještě lepší než povídka. Je tu i několik dost vtipných vložek. Začíná se mi to líbit mnohem víc než Poirot. Skvělé. Seriál je prostě krásná ukázka poctivé anglické detektivky.(2.1.2012)

Vynikající, díl má spád, povídka přesně naplní 50 minut, je tak akorát dlouhá (což se jiným epizodám zrovna nedaří), nic podstatného nechybí ani nepřebývá, snad brazilská kráska mohla být krásnější, ale revolver na šňurce je na svém místě, mostu to sluší, Brett i Hardwicke na značkách, takže bez debat plná palba pěti hvězd.(10.5.2016)

Výborná zápletka, dokonalý Jeremy Brett, krásné prostředí viktoriánské Anglie. Nic víc nemůžu chtít. Jen si dejte pozor na a NEČTĚTE TEXT DISTRIBUTORA, pokud neznáte pointu. Ten kdo ho psal by měl být za takový spoiler na místě zastřelený, zohavený a jeho mrtvola vyvěšená pro výstrahu všem podobným hovadům. Vyzradí celou pointu, divák má zkažené sledování a ještě navíc v tom textu je, jako klasicky u podobných textů, chyba (kdo viděl, ten ví). Díky bohu že mám načtené všechny Holmesovy povídky a tak jsem neměl nic vyspoilerované. Debilnost českých distributorů nezná hranic.(24.12.2011)

Trochu pomalejší začátek, ale jak dojde na herecký koncert v podobě "souboje" Bretta s Masseyem, patří tenhle k díl k těm nejlepším vůbec. Vraha jsem začal tušit po výpovědi ve vězení, to provedení bylo ale geniální. Naštěstí jsem si nepřečetl obsah zde a povídku jsem taky ještě nečetl, takže jsem si to mohl naplno vychutnat. Zajímavá změna prostřetí, tentokrát poněkud netradiční (avšak né neobvyklý) anglický venkov - jarní a prosluněný. Poprvé se také v Holmsovi oběvuje automobil a Watsonův revolver pěkně v detailu.(13.2.2016)