Screaming Skull

Floyd Crosby

Ernest Gold

John Kneubuhl
  • Koly

Než jsem se na DVD přes otravné trailery a FBI varování o pirátství dostal k samotnému filmu, tak na mě ještě vybaflo oznámení producentů, kteří zaručují každému, kdo by v důsledku sledování tohoto filmu zemřel strachy, pohřeb zadarmo. Normálně mě takové velkohubé prohlášení nabudí, ale když jsem viděl, v kterém roce byl film natočen, tak jsem začal větřit průser jako vrata. Nakonec to tak strašné nebylo, jedná se o vlastně typický padesátkový horror s uřvanou ženskou a v určitých úsecích filmu překvapivě solidní atmosférou. 62 minut je na tento film až neuvěřitelně hodně, takových 42 minut by VŘEŠTÍCÍ LEBCE slušelo daleko víc. Film tak mohu pouze doporučit fanouškům Paula Naschyho, protože se na DVD nachází ještě LA NOCHE DE WALPURGIS s ním v hlavní roli.(7.2.2011)

Pokud máte rádi staré horory až gotického charakteru, myslím, že je snímek „The Screaming Skull“ tím, co by vás mohlo na chvíli zaujmout. Jasně, není to žádná velká perla, není to film, který si budete pamatovat do smrti, ale přesto je to příjemné retro, které mě prostě bavilo tím svým zajímavým tahem na branku a snahou o budování atmosféry. Ta se místy docela povedla.(21.3.2019)

• Oktavianus

Hodnocení je spíš někde mezi jednou až dvěma hvězdami. Stejné téma jsem viděl před pár dny v jiném filmu z roku 58, My World Dies Screaming. Zase tu máme mladou ženu přijíždějící do manželova domu, kde ji začnou pronásledovat divné zvuky a lebky. Manžel se taky chová krapet divně, na zahradě má pomníček předchozí zemřelé manželky, a ke všemu jejich zahradník je víc než podivín. Ne, bohužel lebky navzdory názvu filmu nevřískají. Což o to, klasický mustr příběhu "vystrašíme manželku k smrti" je naplněn po okraj, ale kromě několika výborných scén se to omezuje na Jennino procházení se po zahradě nebo po domě a plačtivým hlasem si stěžující na strašidla. A to je pekelná nuda. Pokud nepočítám závěrečné šílení s lebkami, tak asi nejzajímavější je scéna, kdy po vytrvalém bušení na domovní dveře Jenni najde za dveřmi ležet (umělohmotnou) lebku. Zaječí, couvne pár kroků, jdou na ní mdloby, když se k ní lebka přikutálí jako kuželkářská koule... proč??(17.6.2014)

• corpsy

Je to jasné. Uvrešťané lebky majú v nadvláde staré panské sídlo. Alebo nie? Dosť ma štvalo, že počas filmu nekričia lebky, ale osadenstvo po Mickeym, ktorý sa tak rád stará o tú veľkolepú hektárovú záhradu. A že mu to s tými štípačkami ide. Do leta 2096, ju bude určite mať aj pokosenú. Bludný film si zaslúži bludný komentár.(4.6.2019)

• ondrula

Ačkoliv jsem si plně vědom, že film byl natočen v nějaké bezvýznamné produkci v 50. letech, a tedy nelze čekat kdovíjaký spektákl, tak musím shledat, že je to film dost mizerný a místy až nechtěně směšný. Označení "horor" tu působí až nepatřičně, protože nejděsivější scéna například spočívá v tom, že ženská otevře dveře, na které někdo klepal a na prahu leží lebka; ženská začne ječet a couvat, načež se k ní lebka přikutálí (očividně jí tam hodil někdo ze štábu).(3.6.2011)