Průšviháři

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gwasok seukaendeul (více)

Hlavní hrdina filmu (Cha Tae-hyeon) je známý moderátor jednoho rádia. Při svém odpoledním pořadu mu do studia zavolá mladá dívka (Park Bo-yeong), která vychovává sama své malé dítě (Wang Seok-hyeon). Požádá moderátora o pomoc. Ten ji poradí, ať najde svého otce. Když se však jednoho dne mladá dívka objeví u dveří moderátora a řeknu mu „Otče“, změní se jim celý svět. Jak zareaguje náš hlavní hrdina? Je to určitě jeho dítě? (TylerGage)

noctambule

Speed Scandal je výborná komedie, která neztrácí na dechu ani při hře na vážnou strunku. Přidávám se k těm, které iritoval dědeček. Vystoupil z podoby klasického dědy až příliš, nejen věkově, ale i chováním naprostého blba. Naštěstí dojem vyrovnal zbytek z "Třígeneračního rychlíku", takže plný počet ho nemine. ()

Káronoš

Roztomilá, extrémně zábavná, napínavá, moralizující a velice slaďoučká filmová bonboniéra s pilulkou "dobré nálady" uvnitř. *MŇAM*. ()

IvoB

Jedna z ranku těch povedenějších jihokorejských komedií. To, že se chystá americký remake, mě v tomto případě vlastně vůbec nepřekvapuje. Podání i humor jsou zde totiž natolik univerzální, že bych se jej nebál doporučit i divákům, co běžně asijskou tvorbu nesledují. ()

evil_ryu

Len pri málo filmoch som ca cítil tak dobre ako pri tomto. Smial som sa, až som prskal. Vôbec sa mi nezdalo, že sa tvorcovia snažili prehnane útočiť na divákove slzné centrum ako tu už niekto spomenul. Dej bol príjemný a nenútený, bez hluchý miest. A malý Wang ? :žiadne detské prehrávanie, ako to poznáme od amerických kolegov. Speed scandal sa u mňa stáva č.1, v najpríjemnejších filmoch aké som videl. ()

mota

Koupit vidlackym potomkum s hudebnim vzdelanim znackove hadry, aby se s nema vubec nekdo bavil a moderator ma o hlavni roli svoji pevecke Posty pro tebe postarano. ()

Marys

Zaujímavé, vtipné, moderné, svieže a pozerateľné. Sem-tam trochu prekážali nejaké ázijské kinematografické zvláštnosti, zo dvakrát sa mi to zdalo strašne uškriekané, vo všeobecnosti to bol ale celkom zaujímavý kúsok. Trochu zmena od hollywoodskej nalinkovanosti. ()

jorgus

docela zajimava komedie, ktera me predevsim zaujala hereckymi vykony predstavitelu, nez komedialnosti..chvil kdy jsem se opravdu zasmal bylo malo, kdy jsem se lehce pousmal uz vice..povinny konec jsem prekousl..kvalitni komedie s jeste sympatictejsimi herci:) ()

Radek.SCH

Nenatočit to Korejci, tak bych toho asi v severoamericko/evropské produkci ani nevšiml. Ale jelikož posledních pár roků mě (a jak vidím nejen mě) táhne Asie > Čína, Korea, Japonsko, tak vyhledávám jako každý filmofil změnu. U Japonců je to Anime. V Číně... no když už nic, tak aspoň Hrdina, Red Cliff a Volavka a v Koreji to jsou (často romantické) komedie a dramata, Chan-wook a občas Ki-duk. Průšviháři mě zaujali ale něčím jiným. Ta jinakost mi právě u tohohle snímku chyběla. Něco takového by se mohlo natočit klidně u nás, nebo ve státech, a pochopil by to každý a ni by to „obyčejným divákům“ nepřišlo korejsky-trhlé. Tím chci říct, že kdyby se blbouni v Hollywoodu někdy rozhodli k remakeování korejských romantických komedií (a že to už udělali s My Sassy Girl), tak tahle film by se na to perfektně hodil. Žádné slzavé údolí, přeslazenost, ani potrhlost. Holt globalizace. Závěrečná bitka na stanici boží. - 70 % ()

Ukubumbahoo

Mé první setkání s Jiho-Korejskou tvorbou dopadl vcelku slušně. Ačkoliv je příběh vcelku jasný a lehce předvídatelný, je to nejspíš prostřědí, co mě udrželo u obrazovky. Kdyby se totiž pokusli vytvořit obdobný film v "našem" nebo "západním" prostředí atraktivita by určitě z mé strany klesla. To Drama, které je v popisku bylo velice dobře propojené s Komedií až jsem měl pocit, že v místě kde jsem se smál, jsem měl možná spíše zvážnit, nehledě na to, že na emoce se autoři také zaměřili. Pak je tu ještě hudební stránka. Ta jediná z mé strany lehce pokulhává a to hlavně z toho důvodu, že jsem prostě nalazen na jiné frekvenci. Ovšem i hudební stránka mě potěšila závěrečným songem, který mám opravdu rád. Hodnocení 81% si film určitě zaslouží. ()

TylerGage

jednoznačne za 5*,protože to bylo ůžasné napínnavé a výkony herců nezapomenutelné. Hlavně Cha Tae-hyeon odvádí ve svých filmech ty nejpelší vkony. (My sassy girl,Pabo atd). nesmím opomenou výkony herečky Park Bo-yeong a výkon Wang Seok-hyeona který má strašne roztomilou tvařičku ()

Orina

Velmi povedená oddychová komedie a životní role Seok-hyeon Wanga :-D Občas trochu prostříhat by vůbec neuškodilo, především na konci, ale i tak film splnil svůj účel - pořádně jsem se nasmála. 5* je asi trochu moc, ale 4* je zase málo, ale tenhle film spadá do kategorie, kdy radši dám víc. ()

zipacna

Můj třetí jihokorejský film a film který s určitostí zlomil moje pochybnosti o asijské filmové tvorbě. U tohohle filmu se rozhodně nudit nebudete, protože pro nudu tam nezbývá místo. Nádherný příběh, příjmení herci (už se mi je povedlo dokonce i rozeznat- se jmény je to zatím horší) a výborná zábava. ()

JohnyTrava

Tak nebolo to dokonalé, najmä začiatok, mi príde taký suchší, ale rozbehlo sa to a musím priznať, že miestami táto komédia prekonávala samú seba (teda myslím humorom(scénkami), nie dejom). Po hudobnej stránke mi to moc nesadlo, ale to bude najmä tým, že hudobné filmy moc nemusím. Ale inak sa to drží kórejského štandardu. Kedže som sa nadmieru zasmial, zhodnem sa na 8 čiže lepšie 4*(dal by som päť ale v poslednej dobe som bol až moc zhovievavý). ()

boombang

Jsem na vážkách. Takový jihokorejský Kolja... a na druhou. Při sledování chování hlavního hrdiny jsem dost trpěl, zato jeho malý vnuk byl úžasný. Pak mi ještě utkví v paměti výborná situační komika, excelentní úvodní titulky a chytlavý vánočmí song na konci. S jihokorejskými filmy se prostě musí zacházet opatrně... ()

RigorMortis

Kórejské komédie majú v sebe úžasnú ľahkosť a hravosť. Aj preto ich mám rád. Ani táto nebola výnimkou. Pekne zvládnutá situačná komika bez fekálneho humoru, fajn soundtrack a žiadna prehnaná romantika. Potešilo, pobavilo. ()

xpaja

Příjemná komedie se zajímavou ústřední myšlenkou. Film není vyloženě plný nějakých momentů kdy se řechtáte, ale usmíval jsem se skoro pořád. Celou dobu jsem se ale nedokázal porovnat s tím, že takový mladík jako Tae-hyeon Cha hraje dědečka. To se tvůrcům při castingu moc nepovedlo. Jinak byl ale jeho výkon skvělý a celý film táhl nahoru. Výborná byla i role malého Wang Seok-hyeon. Hudba sice nebyla můj šálek čaje, ale i tak byl mainstreamový soundtrack slušný. Dávám --- == 80% == --- . PS: V tom napravení samolibého hajzlíka mi to připomělo http://www.csfd.cz/film/18137-jak-na-vec/. ()

Taarg

Milá komedie.. Jde o typický americký žánr převedený do asijského prostředí, což v divácích zanechá stopu. Pokud se chcete odreagovat s přítelkyní, jděte do Průšvihářů. ()

Houbos

Formálně na žánr a zemi vzniku patrně nic nechybělo. Řemeslně povedená bláznivá řechtačka s bláhovým dějem. Pro korejskou novou vlnou uchvácené nutnost, pro zbytek obecenstva mírně jiný zážitek. Podobný: [počkejte, napadne mě] ()