Čtyřicátník Antoine má vše, co by si šťastný muž mohl přát - krásnou manželku, rozkošné dětičky, perspektivní práci, přátele, na něž se může vždy spolehnout, velký dům a dostatek peněz na bankovním účtu. Manželka Cécile pro něj připraví jeden z dalších báječných víkendů, aby společně s nejbližšími přáteli oslavili jeho narozeniny. Ale právě o tomto víkendu se Antoine začne chovat podivně a dosti brutálním způsobem začne ubližovat všem lidem ve svém okolí. Co se stalo s Antoinem? Co způsobilo náhlý zvrat v jeho chování? (claudel)

markotter

Antoine se začne chovat jako idiot a vyříkává si to postupně se všemi okolo včetně milující manželky - ne všichni si to pravda zaslouží, ale pár, kterým bych to s chutí řekl taky, tam bylo. Jeho chování má poměrně jasnou příčinu, i když se to dovíme vlastně až na konci a dává to smysl. Albert Dupontel to výborně zahrál a hlavně díky němu (ale i citlivé režii) ten film není plný nějakého laciného patosu, ke kterému vy to svádělo. ()

Habanera

Nenápadný snímek, který vás dostane svou obyčejností, syrovostí a něhou. Poukazuje na to, čemu přikládáme někdy příliš velký smysl a to důležité nám jako okamžik proteče mezi prsty. ()

Pashowski

Tohle drama, co se od začátku tváří jako obvyklá krize středního věku, nutí diváka přemýšlet o nepochopitelně kousavém a cynickém chování hlavní postavy ke své rodině i přátelům, které se změnilo den ze dne. Až tajemství odhalíte, v hlavě se nezbytně usadí myšlenka, jestli se dá jeho chování pochopit, nebo ne. Mám rád tyhle smutné a bolestivé filmy, nutí mě aspoň přemýšlet, jak bych se choval já. Ono tohle téma, na které se nedá nikdy připravit, bohužel zase není tak vzácné. Přidám radu, nepřekládejte si název filmu do češtiny, moc to napoví :-) ()