Tudy nahoru

(festivalový název)
  • Česko Tady tudy (festivalový název) (více)
Animovaný / Krátkometrážní
Velká Británie, 2008, 8 min

Dva pohřebáci se chystají odvézt rakev zesnulé stařenky na hřbitov, ale auto jim zničí obrovský balvan. Vydávají se tak na strastiplnou cestu pěšky. (Mertax)

tomeek

Výtečný kraťas o odhodlání dvou hrobníků. Pasáž "od Burtona" si mohli odpustit, ale i tak jsem se bavil víc než dobře. ()

SeanLSD

Nielen lekári a učitelia... - povolanie hrobára je tiež hlavne poslaním... - a nie vždy med lízať, že však ten už neutečie! ()

Sfinkter

Do oscarových klání by se měly dostávat ty nejkvalitnější počiny, zde jsme svědky těžkého průměru, který nepřekvapí ani příběhem ani animací. ()

DaUr

Nejčernější humor, jaký si dovedete představit, s povedenou animací ladící muzika a opravdu morbidní příběh... A že to vykrádá Burtona? Jistě, ale jelikož se mi jeho filmy líbí, musí se mi zákonitě líbit i This way up. ()

unagi

Morbídno-vtipne prezentovaný snímok, ktorý má šmrnc. Presne tak !!! Príčina na smiech by mala byť z každého hľadiska a dokonca aj s mŕtvoly. ()

Isabell11

Pohřebníci jedou pro mrtvou starou paní, pokazí se jim auto, tak musí po svých zpátky, ale cesta je složitá. V tomhle snímku je pochmurná nálada, a animace, která se k pohřebákům určitě hodí. :) ()

Kobitch

Vítejte ve světě, kde váš život nemůže nikdy být tak děsivý, jako vaše smrt. Pokud se tedy o ní starají stejní dva vykukové, jako v tomto krátkém snímku. Otec & syn vlastnící pohřební službu a také značnou dávku důvtipu, jak se vypořádat s neočekávanou situací při dopravě nebožtíka na hřbitov. Ne, že by se jim to nakonec nepodařilo, ale stihli mrtvé tělo po cestě ze smrtelného lože na místo posledního odpočinku znesvětit tolikrát, že je samotné za to čeká peklo. Tudy nahoru byla celkem vtipná záležitost, na druhou stranu i dost morbidní, a v některých momentech jsem si říkal „no jasně že na konci musí být muzikálové číslo s tancujícími kostrami”. Nenudilo mě to, vizuální styl byl povedený a stylizací bych se nebál přirovnat to k Burtonovi. Za mě lepší průměr. [Oscary 2008] ()

bimbama

Morbidní téma...proč ne? Začátek byl snesitelnější a zábavnější, než samotný konec. Ten je totiž o ničem. ()