Jedna z nejúspěšnějších inscenací Jihočeského divadla, která také získala cenu studentské poroty na Festivalu smíchu v Pardubicích. Napsal ji současný americký dramatik a filmový režisér Neil LaBute. Jejím hlavním nehrdinským hrdinou je mladý muž, který se zamiluje do tlusté holky, ale jen velmi obtížně je schopen odolávat tlaku okolí, které se mu snaží vysvětlit, že to není nic pro něho. A přitom mu samozřejmě i závidí. Výborně napsaná komedie o podstatných věcech, s nimiž se denně setkáváme. Česká premiéra se konala 27. října 2006 a od té doby se inscenace stále hraje za mimořádného zájmu diváků. (oficiální text distributora)

quixote

Jako drama nic moc - dost mechanické střídání (většinou) dialogů a závěr dost rozpačitý a až ukvapeně ukončený. Nasvícení zbytečně moc tmavé, aspoň v TV to nepůsobilo moc dobře. Ale jinak skvělé dialogy ve skvělém překladu a opravdu vynikající herecké výkony - samozřejmě hlavně oba hlavní představitelé a Ondřej Veselý! ()

angorka

Viděno živě v Malém divadle v Českých Budějovicích a musím říct, že pecka!!! Těm hláškám, který tam zazněly se směju do dneška :-D Taťána Kupcová a Ondřej Veselý byli úžasní!!! Dnes to dávají na ČT2, tak jsem zvědavá jaký to bude v telce :) ()

Lollirot

Hodina a půl ošívání se nad vírem "realistických", kriticky špatných hereckých výkonů na jevišti. Uf. Všecky ty strojené dialogy nehorázným způsobem tahají za uši, pocit trapnosti na sebe nenechá dlouho čekat a spolehlivě vydrží až do konce. To že – pozor, spoiler – spolu naši milenci kvůli moc ošklivým společenským představám o tom, jak má správně vypadat vztah, nežili šťastně až do smrti, sice zavání rebélií a vybočuje z žánru romantické komedie, ale bohužel to na celkovém výzoru a sdělení někde na úrovni fejsbukovských obrázků koťátek a mimísků tak nějak nic nemění. I přes neklišoidní závěr děsně naivňoučké. A přízemní, přízemní až běda. I kdyby mi na začátku neřekli, že to napsal Američan, při poslechu těch rozhovorů bych pravděpodobně zamumlala něco jako: klídek, ber to s rezervou, to je ten překlad z ájiny (říkám to vždycky, když něco zní právě tak krkolomně a nepřirozeně). Tlustý prase je povrchní jak prase a ani Placebo to nespasí. ()

Weehaa

Helena je děsně vtipná a sympatická, celé to má dynamiku a spád. Čtyři hvězdičky, pátá za hudbu. V jak nádherné době to žíjeme, když v divadlech znějí Placebo!!! ()

Nerdvana

Herecké výkony a atmosféra dílka jsou pro mě nezapomenutelné a něčím blízké. Možná proto, že taky žeru zmrzlinu a ne salát. ()

martinexa

Příběh o tom, jak jsou lidí povrchní, zlý, slabý a snadno ovlivnitelní okolím. Nejvíc mě zasáhla role Cartera, kterou ztvárnil Ondřej Veselý. Typický slizký hajzlík, z kterého mi bylo místy až špatně. Super. ()

Dítě

Velmi povedené divadlo, i když jenom ze záznamu, škoda že do Budějovic je tak daleko. Hlavně titulní role byla myslím velmi věrohodná. Obsazení : Taťána Kupcová - Helena; Pavel Oubram - Tom; Teresa Branna - Jeanie; Ondřej Veselý - Carter ()

pupidup

tohle nemohu snad ani komentovat.........klišé x povahy lidí..."to je tak úplně mimo, že nevím, co na to mám říct"....ač nejsem tlustá - tudíž dle hry "odlišná", jsem prostě ráda, že nejsou všichni stejní! A také - že se cení i jiné hodnoty, než klišé...a pozor, skvělá muzika....! ()