Láska z nebes (festivalový název)

• Indie

Aditya Chopra, Yash Chopra

Ritesh Soni

Kostýmy:

Aki Nirula

Jednoduchá a moc sympatická romance s dvojicí, která k sobě dobře pasuje. Je to takový Kristián po indicku. KOUSEK DĚJE: Jen mám malou výhradu, totiž přesně tu, kterou Adina Mandlová řekla v Kristiánovi Oldřichu Novému: „Alois Novák je putička bez energie, zatímco Kristián jí překypuje. A oba dva nestojí za nic.“ Kromě dívčina prozření by mě potěšilo, kdyby na konci prozřel i Suri a převzal do svého civilního života trochu Rájova temperamentu. Jo, a kamarád holič - Vinay Pathak - mi neskutečně připomínal Alberta Sordiho!(31.8.2016)

Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních.(5.7.2012)

Láska z nebes je film plný hudby, tance a zpěvu a také pravd prostých a hlubokých jako noční nebe, nebo jako je láska sama. Přes veškerou rozmáchlost mnoha scén, navzdory rozmařilému plýtvání barvami, z nichž dobře půlku neumím ani pojmenovat (některé bych chtěla ochutnat), je tu skromně a neokázale sděleno to podstatné o vztazích, emocích, úctě, pokoře a samozřejmě o lásce. Hlavní hrdina se v dokonalé dvojjedinosti snaží svou ženu učinit šťastnou, promění sám sebe, aby ona se měnit nemusela, ona zas postupně a neuvědoměle dochází k tomu, jak skvělého člověka má po boku, protože ač to není typ, který by plakátech v životní velikosti zdobil dívčí pokojíčky, je trochu nudný a málomluvný, zároveň je velkorysý a andělsky hodný. A takhle prosté to je.(2.9.2015)

Tujh mein rab dikhta hai, Anushka.... Od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Anushku, bezvýhradně věřím na lásku na první pohled. A je fajn, že tahle sympatická a krásná holka umí taky skvěle hrát a vůbec se neztrácí vedle extrémně zábavného Shahrukha a spousty svérazných vedlejších postav, z nichž je každá hodna maximální pozornosti. Chytrý příběh srovnávající skutečnou lásku s tou povrchní, načančanou a vídanou jen ve sladkých romantických filmech, je tím nejlepším Adityovým scénáristickým počinem, s nímž jsem měl zatím tu čest a jeho síla je navíc podtrhovaná spoustou milých detailů, neodolatelným humorem a skvělým vizuálním zpracováním. Mám k tomu filmu z nejrůznějších důvodů takřka osobní vztah a po třetí projekci prostě musím jít na plný počet. ________ P.S: Při výstupech kadeřníka Bobbyho jsem si prostě nemohl nevzpomenout na Zachariášova Mulita.(17.5.2009)

Rozpočet INR 220miliónovTržby USA $2,078,956Tržby Celosvetovo $29,914,469(4.2.2010)

• - Anushka Sharma je velice vysoká dívka, o dost vyšší než Shah Rukh Khan. Ten díky tomu musel celý film natáčet na špičkách. V průběhu celého filmu si pak lze všímat, že chvíli je Raj (Shah Rukh Khan) vyšší než Taani (Anushka Sharma), pak nižší a poté jsou oba stejně vysocí. (Stupet)

• - Když se Suri (Shah Rukh Khan) poprvé mění v Raje, jeho kamarád kadeřník mu o kousek zkrátí vlasy a místy zesvětlí melírem. Správně by pak už Surimu proto neměl jít udělat jeho ulízaný účes a neměl by mít po celé hlavě havraní vlasy, přesto má Suri naprosto stejný účes jako před proměnou. O paruku přitom nejde, protože ta by byla umístěna na figuríně, kde jsou jen brýle, knírek a Suriho oděv. (Stupet)

• - Mezi představiteli hlavních rolí je věkový rozdíl, kterému se jen těžko věří. Během filmování bylo Shahu Rukhovi Khanovi již 43 let, Anushce Sharmě pouhých 20 let. (Stupet)