Láska z nebes (festivalový název)

• Indie

Muneesh Sappel

Kostýmy:

Aki Nirula, Sonia Tommy
  • Tuax

Tento film mě nějak minul, nato kolik oslavných frází jsem na něj slyšel, jsem se na něj docela těšil o to víc jsem z něj ale zklamaný. První půle se mi hodně táhla a druhá ve své druhé části taky. Což se mi u Indických film zase tolik nestává. Jenže mě vůbec nesedly postavy, jediná která mě bavila byl kadeřník v podání Vinaye Pathaka. Anushku jsem viděl prvně a nedokázala si mě získat, ne touhle postavou, ne tímhle zahraníma ne tímhle filmem. Uvidím co jinde, ale tady u mě nezabodovala. Shahrukha nemám v oblibě a líbí se mi zatím jen v pár filmech. Ale v tomto filmu mi on i jeho postava šíleně lezli na nervy. Jsem si několikrát div nemlátil do hlavy, že tohle snad ne... Nemám rád podvody, podvodníky a tady ta jeho postava je hlavně o tom i když kvůli lásce. Tahle kombinace se mi vnitřně vůbec nelíbí. Mám raději otevřenost a ne takovéhle tahání za nos. Hlavní taneční scéna byla zajímavá výpravou i tím, že se v ní mihlo několik hereckých ženských indických hvězdiček. Jinak jsem nebyl unešen ani z tanců a hudby. Tenhle film mi zkrátka nesednul, nevnímám z něj takovou klasickou Bolly energii...(15.3.2015)

Jednoduchá a moc sympatická romance s dvojicí, která k sobě dobře pasuje. Je to takový Kristián po indicku. KOUSEK DĚJE: Jen mám malou výhradu, totiž přesně tu, kterou Adina Mandlová řekla v Kristiánovi Oldřichu Novému: „Alois Novák je putička bez energie, zatímco Kristián jí překypuje. A oba dva nestojí za nic.“ Kromě dívčina prozření by mě potěšilo, kdyby na konci prozřel i Suri a převzal do svého civilního života trochu Rájova temperamentu. Jo, a kamarád holič - Vinay Pathak - mi neskutečně připomínal Alberta Sordiho!(31.8.2016)

Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních.(5.7.2012)

• Marek1991

Na tak dlhý film by človek čakal poriadne rozvinutý dej a príbeh alebo detailne rozpracované nejaké myšlienky, či gradujúcu zábavu alebo možno ešte nejakú romantickú zápletku krásnu v maličkostiach, od ktorej by človek nechcel odísť, no nič z toho tu podľa mňa nie je. Tanec ešte ako tak je nahliadnutím do ich kultúry, no napriek tomu, že si chlapík zmení vizáž vo filme neverím, že by ho nepoznala. Pozeral som to síce na autobusovej zastávke v noci, kedy mi ani ten autobus neprišiel a mal som v sebe nejaké víno, takže som už bol dosť unavený, no toto ma veľmi neprebralo a to tieto farebné roztancované filmy mám rád. Nedokázal som sa vžiť veľmi do postáv a to som si myslel, že možno tu by to mohlo byť vo viacerých veciach, akurát tento film mi príde ako rozťahané nič.(14.9.2015)

Asi před týdnem jsem přemýšlel, co navíc, tvoří spojovací mezičlánek mezi mnou a obrazovkou, kde běží bollywoodskej doják (a to dlouhometrážní) a kde se vesměs podřizuji pohádkovému a přeexponovanému barevnému kýči. Vyjádřit to slovně je hazardování s mrzkými a matnými výrazy, ale v zásadě je asi jednodušší sledovat "nezápadní" romantickou a pohádkouvou utopii, než se babrat v realných či filmových partnerských pseudopožadavcích, které jsou jen obrazem moderně prozápadně orientovaných tendencí, které jsou vlastně ještě větší utopií. I proto by někdo mohl namítat, že je to nedospělé a pokrytecké, ale mě je to jedno, protože jen když jde skutečně do "tuhého", tak se ukáže vyrovnaná osobnost. A k tomu, aby šlo skutečně do "tuhého", jsou místní podmínky více než mírumilovné. "Skutečná" dospělost je blbost. a proto "východní" vcelku nesympatický "mačo", v hlavní roli, má větší obdiv, než já před sebou samým. To je možná ten důvod - záliba v exotické a pudové infantilnosti v jakkémkoliv věku...(4.12.2013)

• - Když se Suri (Shah Rukh Khan) poprvé mění v Raje, jeho kamarád kadeřník mu o kousek zkrátí vlasy a místy zesvětlí melírem. Správně by pak už Surimu proto neměl jít udělat jeho ulízaný účes a neměl by mít po celé hlavě havraní vlasy, přesto má Suri naprosto stejný účes jako před proměnou. O paruku přitom nejde, protože ta by byla umístěna na figuríně, kde jsou jen brýle, knírek a Suriho oděv. (Stupet)

• - Vzhled Surindera (Shahrukh Khan) i jeho alter ega Raje byl inspirován dvěma soutěžícími ze soutěžního pořadu Kya Aap Paanchvi Pass Se Tez Hain?, který uváděl právě Shahrukh Khan. (Raztubyl)

• - Anushka Sharma je velice vysoká dívka, o dost vyšší než Shah Rukh Khan. Ten díky tomu musel celý film natáčet na špičkách. V průběhu celého filmu si pak lze všímat, že chvíli je Raj (Shah Rukh Khan) vyšší než Taani (Anushka Sharma), pak nižší a poté jsou oba stejně vysocí. (Stupet)