Reklama

Reklama

Láska z nebes

(festivalový název)
  • Indie Rab Ne Bana Di Jodi (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Stydlivý muž středního věku Suri (Shahrukh Khan) a jeho výrazně mladší manželka Taani (Anushka Sharma) spolu nežijí příliš šťastně, neboť Taani se za zamilovaného Suriho provdala jen aby splnila vůli svého otce. Když se Taani přihlásí do taneční soutěže Dancing Jodi, v níž chce najít únik z trpkého života, rozhodne se Suri jednat. S pomocí svého kamaráda kadeřníka radikálně změní image a podle bollywoodských filmů začne trénovat taneční kroky, aby se mohl taktéž zúčastnit soutěže. A tak se po boku Taani objeví energický Raj, do něhož se mladá žena zamiluje, aniž by tušila, že jde o alter-ego jejího manžela. (Niktorius)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Garantuji vám, že film jako Láska z nebes jste ještě neviděli. Sharukh hraje ušlápnutého úředníčka, který na svatbě dcery svého učitele se vlivem okolností stane jejím novým manželem. Jenže oba dva jsou naprosto rozdílní, obrýlený pracovník elektrárny s knírkem přece nemůže uchvátit mladou krásnou Anushku Sharmu smutnou ze smrti svých blízkých. Jenže bláznivý tančeník Raj, který neumí ani flirtovat, ani tančit by přece něco zmohl ne? Film mě okamžitě přikoval do křesla nutil pokračovat ve sledování navzdory dlouhé minutáži. Hudební a taneční čísla povedené, stejně jako situační humor a romantické pokusy hlavního hrdiny. Navíc příběh není hloupý a hlavní hrdina ví, co chce, on se nechce změnit, on chce zlepšit život své ženy, dosáhnout jejího pochopení. Velmi vřelý a originální film. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Láska z nebes je film plný hudby, tance a zpěvu a také pravd prostých a hlubokých jako noční nebe, nebo jako je láska sama. Přes veškerou rozmáchlost mnoha scén, navzdory rozmařilému plýtvání barvami, z nichž dobře půlku neumím ani pojmenovat (některé bych chtěla ochutnat), je tu skromně a neokázale sděleno to podstatné o vztazích, emocích, úctě, pokoře a samozřejmě o lásce. Hlavní hrdina se v dokonalé dvojjedinosti snaží svou ženu učinit šťastnou, promění sám sebe, aby ona se měnit nemusela, ona zas postupně a neuvědoměle dochází k tomu, jak skvělého člověka má po boku, protože ač to není typ, který by plakátech v životní velikosti zdobil dívčí pokojíčky, je trochu nudný a málomluvný, zároveň je velkorysý a andělsky hodný. A takhle prosté to je. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Tujh mein rab dikhta hai, Anushka.... Od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Anushku, bezvýhradně věřím na lásku na první pohled. A je fajn, že tahle sympatická a krásná holka umí taky skvěle hrát a vůbec se neztrácí vedle extrémně zábavného Shahrukha a spousty svérazných vedlejších postav, z nichž je každá hodna maximální pozornosti. Chytrý příběh srovnávající skutečnou lásku s tou povrchní, načančanou a vídanou jen ve sladkých romantických filmech, je tím nejlepším Adityovým scénáristickým počinem, s nímž jsem měl zatím tu čest a jeho síla je navíc podtrhovaná spoustou milých detailů, neodolatelným humorem a skvělým vizuálním zpracováním. Mám k tomu filmu z nejrůznějších důvodů takřka osobní vztah a po třetí projekci prostě musím jít na plný počet. ________ P.S: Při výstupech kadeřníka Bobbyho jsem si prostě nemohl nevzpomenout na Zachariášova Mulita. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet INR 220miliónov ($4milióny)Tržby USA $2,078,956Tržby Celosvetovo $29,914,469║ Shahrukh Khan v takej dvoj úlohe, doma je zadumaným tichým manželom ale bez skutočnej lásky ku partnerke, vonku je pojašeným partnerom na tanečnom kurze. Dejovo pútavé, zábavné, stále sa niečo deje a Anushka Sharma ho nadmieru dobre dopĺňa, hlavne dobre to vzťahovo medzi nimi kryštalizuje. Príjemná oddychovka. /80%/ ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Anushka Sharma je velice vysoká dívka, o dost vyšší než Shah Rukh Khan. Ten díky tomu musel celý film natáčet na špičkách. V průběhu celého filmu si pak lze všímat, že chvíli je Raj (Shah Rukh Khan) vyšší než Taani (Anushka Sharma), pak nižší a poté jsou oba stejně vysocí. (Stupet)
  • Vzhled Surindera (Shahrukh Khan) i jeho alter ega Raje byl inspirován dvěma soutěžícími ze soutěžního pořadu Kya Aap Paanchvi Pass Se Tez Hain?, který uváděl právě Shahrukh Khan. (Raztubyl)
  • Když se Suri (Shah Rukh Khan) poprvé mění v Raje, jeho kamarád kadeřník mu o kousek zkrátí vlasy a místy zesvětlí melírem. Správně by pak už Surimu proto neměl jít udělat jeho ulízaný účes a neměl by mít po celé hlavě havraní vlasy, přesto má Suri naprosto stejný účes jako před proměnou. O paruku přitom nejde, protože ta by byla umístěna na figuríně, kde jsou jen brýle, knírek a Suriho oděv. (Stupet)

Reklama

Reklama