Dvojčata

Reflections

Môj brat je vrah

Krimi

Španělsko, 2008, 95 min

Skromná detektivka zabývající se okrajově forenzní vědou v oblasti DNA a psychologií člověka. Vlivem určení DNA je pachatel odhalen, ale co když se zjistí, že existují dvojčata, kteří, jak známo, mají DNA takřka identické? Jak by řekl pan rada Vacátko: “Případ je to zapeklitý a čert nám ho byl dlužen!” To, co nakonec zvítězí, je správná úvaha. Příběh vyobrazuje poklidné, avšak nejednoduché, pátrání vedoucí ke svému cíli, jak se na správnou detektivku sluší a patří. Příběh tedy bez napětí a pokud tu je, tak jen opravdu mírné, s píše s televizní atmosférou a poklidným tempem. Do paměti se nevryje, ale žánrově postačí.(26.3.2018)

• Arkos

Tenhle film má velice dobrý námět, ale jeho ztvárnění už značně pokulhává. Celé mně to připadá dost amatérsky natočené, nemá to atmosféru a k tomu pouze průměrní herci, celé je to prostě jak klasický televizní film. Jediné co mě zaujalo, byl až samotný konec filmu. Pokud tohle srovnám s filmem Jezdci apokalypsy, které jsem viděl těsně před tím, tak Dvojčata prohrávají na celé čáře.(24.5.2009)

Tak z hereckého obsazení filmu znám jen Timothy Huttona, který je obklopen enklávou španělských herců , a samotná kriminální zápletka je založena na dvojčatech, věkově od sebe vzdálených cca 10 let, kteří v sobě mají zločinecké sklony.Na film se "dá koukat", konec zřejmě překvapí skoro každého. Jinak na mně zpracování působilo tak nějak nervozně, trochu nesourodě.(26.9.2013)

• mansonn

Podla mna slaby odvar Replikatora s JCV Dammom.Podstata filmu - je zabijacky instinkt v genoch?Masovy vrah a jeho mladsie dvojca zaujimavy napad, len to prevedenie bolo az moc vysvetlujuce, skoro kazdy krok najprv postavy plne vykreslili divakovi co idu robit a preco a kompletne rozobrali psychologicky profil az na oblubenu zuvacku,miestami som mal pocit ze pozeram csi Miami.Toto rozpytvanie deja ubralo filmu na spade a dost ho spomalovalo.Celkovo dej bol zaujimavy ak by sa obrezal tak o 30 min.(8.3.2009)

Na prvy pohlad klasicka detektivka o patrani po seriovom vrahovi ozvlatnena tym, ze sa na scene objavi aj vrahove dvojca, ktore pomaha policii chytit vraha. Vdaka tomu je film okoreneny o filozoficky motiv ohladom toho, ci sa clovek ako vrah narodi alebo sa nim stane vdaka rôznym zivotnym okolnostiam. Tomu je podriadeny aj kontroverzny zaver, ktory sa prikloni na jednu stranu a podla toho aky nazor zastavate budete z neho bude nadseni alebo sklamani. Ja som bol teda sklamany. Ked odhladnem od zaveru, tak je to standardna detektivka s charizmatickym vysetrovatelom Huttonom a niekolkymi sexi Spanielkami vo vedjalsich ulohach. Najviac mi vadil herec v dvojulohe vraha a jeho brata, ktoremu som jeho vykon neveril v ani jednej polohe. Novy Banderas z neho rozhodne nebude. Vysledkom je zaujimava detektivka na jedno pozretie. 5/10.(19.6.2018)