poster

Dvojčata

 • Česko

  Krev není voda

 • Španělsko

  Reflections

 • Slovensko

  Môj brat je vrah

Krimi

Španělsko, 2008, 95 min

 • Lacike
  ***

  Na prvy pohlad klasicka detektivka o patrani po seriovom vrahovi ozvlatnena tym, ze sa na scene objavi aj vrahove dvojca, ktore pomaha policii chytit vraha. Vdaka tomu je film okoreneny o filozoficky motiv ohladom toho, ci sa clovek ako vrah narodi alebo sa nim stane vdaka rôznym zivotnym okolnostiam. Tomu je podriadeny aj kontroverzny zaver, ktory sa prikloni na jednu stranu a podla toho aky nazor zastavate budete z neho bude nadseni alebo sklamani. Ja som bol teda sklamany. Ked odhladnem od zaveru, tak je to standardna detektivka s charizmatickym vysetrovatelom Huttonom a niekolkymi sexi Spanielkami vo vedjalsich ulohach. Najviac mi vadil herec v dvojulohe vraha a jeho brata, ktoremu som jeho vykon neveril v ani jednej polohe. Novy Banderas z neho rozhodne nebude. Vysledkom je zaujimava detektivka na jedno pozretie. 5/10.(19.6.2018)

 • jefff
  *

  Dvojčata je pro mě trošku zklamáním. Podle námětu jsem čekal napínavou detektivku s příchutí scifi. Oscarový Hutton svou účastí jenom potvrzoval mé očekávání. Bohužel ve Dvojčatech se zklazilo co se dalo. Hutton mi byl od první až do poslední chvíle naprosto proti srsti, ostatní mi připadali, že spíše než do celovečerku patří do průměrného krimi seriálu o poledni. Režie nudná a nezajímavá. Vrah bez sebemešího charisma. A překvapivý konec mě také zrovna nenadchnul. Děs a bída.(4.9.2009)

 • Arkos
  **

  Tenhle film má velice dobrý námět, ale jeho ztvárnění už značně pokulhává. Celé mně to připadá dost amatérsky natočené, nemá to atmosféru a k tomu pouze průměrní herci, celé je to prostě jak klasický televizní film. Jediné co mě zaujalo, byl až samotný konec filmu. Pokud tohle srovnám s filmem Jezdci apokalypsy, které jsem viděl těsně před tím, tak Dvojčata prohrávají na celé čáře.(24.5.2009)

 • Denny
  ***

  Tak z hereckého obsazení filmu znám jen Timothy Huttona, který je obklopen enklávou španělských herců , a samotná kriminální zápletka je založena na dvojčatech, věkově od sebe vzdálených cca 10 let, kteří v sobě mají zločinecké sklony.Na film se "dá koukat", konec zřejmě překvapí skoro každého. Jinak na mně zpracování působilo tak nějak nervozně, trochu nesourodě.(26.9.2013)

 • MickeyStuma
  ***

  Skromná detektivka zabývající se okrajově forenzní vědou v oblasti DNA a psychologií člověka. Vlivem určení DNA je pachatel odhalen, ale co když se zjistí, že existují dvojčata, kteří, jak známo, mají DNA takřka identické? Jak by řekl pan rada Vacátko: “Případ je to zapeklitý a čert nám ho byl dlužen!” To, co nakonec zvítězí, je správná úvaha. Příběh vyobrazuje poklidné, avšak nejednoduché, pátrání vedoucí ke svému cíli, jak se na správnou detektivku sluší a patří. Příběh tedy bez napětí a pokud tu je, tak jen opravdu mírné, s píše s televizní atmosférou a poklidným tempem. Do paměti se nevryje, ale žánrově postačí.(26.3.2018)