Sebastian's Voodoo

Krátkometrážní / Animovaný / Horor
USA, 2008, 4 min

Režie:

Joaquin Baldwin

Temnou kryptu osvítí světlo žárovky a ve dveřích se objeví muž. Sundá z háku jednu z několika hadrových loutek, jež jsou rozvěšeny po celé místnost a do ruky vezme špendlík s červenou hlavičkou. Loutka se snaží vzdorovat, ale není jí to nic platné a končí bezvládná se špendlíkem v srdci. To vše pozorují ostatní, k smrti vyděšené loutky. Po šamanově odchodu se kryptou vznáší jediná otázka "Kdo přijde na řadu příště?" Jedné loutce se podaří uniknout z háku a začíná její krátký odpor proti vězniteli, jemuž dává poznat stejnou bolest, jakou působí on jeho příteli.
Krátký film se zvláštní animací a strhující hudbou od Nicka Fevola, která jen podtrhuje temnou a sebeobětováním protknutou atmosférou celého filmu. (Trandul)

Anchi

Dojímavý motiv, který kdyby se přepracoval do oku libější animace, a zlehýnka víc by se domyslely detaily zasloužil by i větší počet hvězd. ()

Fabrinka

Obeta voodoo bábiky za strhujúcej hudby,dusným napätím mi bola až nepríjemná,a pár krát som dokonca privrela oči. Umenie ukázať niečo za pár minút. ()

Popluh

Vizuálně zajímavý, byť po technické stránce občas nestíhající krátký animák, kterému sice atmosféra nechybí, ale tentokrát bych možná uvítal i o něco delší zpracování. 70 % ()

easaque

-3* animovaný kraťas se zajímavou myšlenkou, ale s hrozně plytkým příběhem bez důvodné příčiny, proč se tam něco takového děje. Proto moje známka není vysoká - pustit si ho můžete tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Langy10

Hodně překrásná krátkokometážní film :))) .. Nádhera . Je pěkný, že stačí klidně těch blbích 65 minut a udělá se z toho nádhernej film, kterej je napínavý.. Sice to bylo udělaný primitivně, ale vůbec to nevadí, protože jak říka můj učitel v jednoduchosti je KOUZLO ! :) ()

MrPierc

Úžasné !!! Co dokáže udělat panenka v kritické situaci pro druhého. Mrazivá atmosféra a velmi silný zážitek během krátké chvíle !!! ()

bartias

Němý animák neoslní ani tak animací jako spíš nápadem. Woodoo panenka pověšená na háčku v temném sklepě se vzbouří a zachrání ostatní. Tragický a přesto čímsi jistým způsobem komický příběh má také povedenou pointu. ()

daEmoNickY odpad!

((hodnocení zatím nechám na původním, jako doklad že to tu někdo nepochopil)) ________ Nesmysl. Možná právě to byla pointa. Anebo ta pravidla rituálu vyžadoval přesné pořadí panenek a chyba byla trestána smrtí. V tom případě zajímavé - sebeobětováním náhodou zachránil kámoše. Každopádně je zajímavé, že se Kouzelník dozví, že se to událo... ____ RESENI A SPOILER _______ Dle komentářů k Youtube : "Proč by Kouzelník dělal svou panenku?" "Pokud loutka myslí na někoho a píchne se, tak to píchne toho někoho a loutku" ... to by smysl dávalo. Aha, už vím proč jsem to nepochopil, protože to nevypadalo jakože Kouzelník byl tím pichem zraněn. Zajímavé. ______ Youtube : "Proč se loutka nepíchla do koulí?" Přesně, proč to divadýlko na konci? Věděla loutka co se stane když se píchne nebo dodržovala pořadí vpichů ze strachu? ()

Estrellita

Hezoučký animák s klasickou myšlenkou sebeobětování pro záchranu jiných. Děj rychle odsejpá, divák se nenudí, finále je silné... Woodoo není žádná sranda. 80% ()

gjjm

Metafora čehosi - metafora symbolizovaná voodoo panenkami (česky se má správně říkat volty, ale to máte jedno) na hácích. Temné, ponuré, hudebně zajímavé, ale taky nepromyšlené, s otravně proměnlivým tempem (po pomalém začátku zběsile rychlý a akční prostředek). Konec je pak takový neutrální, bez působhivosti. Nápad docela dobrý, ale čtyři minuty jsou možná zbytečně moc. ()

Sany33

Dôkaz, že za 4 minúty sa dá urobiť niečo, čo človekom pohne a donúti ho rozmýšľať nad niektorými vecami. To, že animácia nebola moc podarená mi vôbec neprekážalo, priam naopak dosť som sa v tom vyžíval. Hudba bola vhodne zvolená a príbeh a celková pointa fungovala na výbornú. Presne takto si predstavujem kvalitný kraťas a nič iné ako 97% si ani nezaslúži! ()