Príbeh bol zaujímavý a možno aj na zamyslenie, ale okrem niektorých až nereálnych reakcií okolia mi vadili aj časové nezrovnalosti, kedy v priebehu dvoch týždňov (pozor nasleduje SPOILER) došlo nielen k testom na neplodnosť ale aj k umelému oplodneniu a následnému uspešnému otehotneniu...nuž neviem, ale to už bolo na mňa veľa!(17.6.2013)

Tady prostě nemohu hodnotit jinak než maximálním počtem hvězd, protože mé nadšení z tohoto komediálního dramatu nezná hranic. Je neuvěřitelné, jak lehce se film posouvá dopředu, a přitom ani chvilku nenudí a dokáže být zajímavý po celou dobu. Celý příběh je přitom poskládán tak perfektně, že jsem ani na chvilku neměl pochybnosti, že takhle by se to mohlo stát i ve skutečnosti. Film je založen na jednoduchém nápadu, hlavní hrdina je homosexuál a chce dítě, vyzkouší několik možností a nakonec se dočká svého vytouženého štěstí. Samozřejmě cesta ke štěstí je ale velmi dlouhá a rozhodně ne přímá, ale tak už to ve filmech chodí, kdyby měl hlavní hrdina svého přání dosáhnout bez komplikací, tak z celovečeráku máme krátkometrážní film. Ale zde vše bez problému sedí a funguje a dokonce jsem se i několikrát zasmál nahlas, např. scénka, kdy Manu s Finou vysvětlují Manuově rodině, že se budou brát a že Manu bude otcem je opravdu kouzelná a neuvěřitelně vtipná. Vynikající příběh pak doplňují perfektní herecké výkony všech zúčastněných, Lambert Wilson, Pilar López de Ayala i Pascal Elbé své role zahráli naprosto dokonale a hlavně maximálně uvěřitelně, takže jsem ani na vteřinu o nich nezapochyboval.Zkrátka tohle je geniální a bezchybný film, ze kterého jsem nadšený, a tak absolutně nevidím důvod pro jakékoliv snižování hodnocení. Je to bez jakýchkoliv pochyb za pět hvězd.(15.5.2010)

Vynikající romance a a mé hodnocení odráží moji slabost pro franc.tvůrce.U mnoka homo filmů mi bylo až ne tak příjemné dívat se na líbajíci se chlapy,ale zde když se ti dva chlápci objaly byla tam cítit láska jako trám.Vzpoměl jsem si na debatu v práci s kamarádem Honzou o osvojování dětí stejno pohlavními rodiči.Honza už je bohužel po smrti,ale věřím,že tenhle filmek by nahlodal jeho odmítavé stanovisko.(28.11.2009)

• slunicko2

Kam se poděla šťavnatá plnokrevnost francouzských komedií? 1) Nepoděla se, milé děti, prostě zemřela (Mistr Cimrman mi jistě tuto parafrázi odpustí). Jako odchovanec funesovských a belmondovských snímků nějak nemohu přijít na chuť bezbarvým pseudokomediím posledních deseti - dvaceti let, kterými nás české distribuce zahrnují. Kde je, ptám se, jiskřivý esprit francouzských komiků či duchaplné napětí psychologických snímků? No kde? 2) Režisér a scénárista Vincent Garenq natočil film podle skutečných událostí svého přítele...a autentičnost je snad jediné výrazné plus tohoto díla. Příjemní herci a pár záběrů na pařížskou La Défence dotvářejí přívětivý image snímku. Ale to je taky vše. Zbytek je nuda topící se v cukrkandlovém balení s hollywoodským zakončením.(30.7.2009)

• easaque

v žádném případě to není komedie, spíš romantický film přímo z červené knihovny - v tomto případě z růžové ;-) Je to silná citová vydíračka a navíc v kombinaci s tím, že se tam téměř všichni chovají jako totální hlupáci a nevidí důsledky svých činů - prostě sobci, kteří chtějí něco a neohlíží se na druhé. Vůbec mi to nesedlo a přišlo mi jejich chování vyumělkované, zidealizované a nepřirozené. A ke konci nečekaný zvrat v názoru bez nějakého vývoje. Teplí romantici si však užijou ;-)(25.11.2011)