Celkem zajímavý námět na film...Čistou náhodou se seznámí párek gayů s cizinkou Finou, které právě vypršelo vízum ve Francii. Pár má problémy s tím, že jeden z nich chce mít děti a druhý nechce a díky tomuto rozpornému názoru se rozejdou. Emmanuel se začne scházet s Finou a protože ona nemá kde bydlet nabídne jí bydlení u něj. Sbližují se a po testech zjistí, že Emmanuel je neplodný tak požádají jeho bývalého přítele o dárcovství....Konec byl bohužel dosti předvídatelný a znát takovou ženskou, která s klidem opustí své dítě, jelikož neví co chce tak bych jí dala pár facek.(13.10.2012)

• slunicko2

Kam se poděla šťavnatá plnokrevnost francouzských komedií? 1) Nepoděla se, milé děti, prostě zemřela (Mistr Cimrman mi jistě tuto parafrázi odpustí). Jako odchovanec funesovských a belmondovských snímků nějak nemohu přijít na chuť bezbarvým pseudokomediím posledních deseti - dvaceti let, kterými nás české distribuce zahrnují. Kde je, ptám se, jiskřivý esprit francouzských komiků či duchaplné napětí psychologických snímků? No kde? 2) Režisér a scénárista Vincent Garenq natočil film podle skutečných událostí svého přítele...a autentičnost je snad jediné výrazné plus tohoto díla. Příjemní herci a pár záběrů na pařížskou La Défence dotvářejí přívětivý image snímku. Ale to je taky vše. Zbytek je nuda topící se v cukrkandlovém balení s hollywoodským zakončením.(30.7.2009)

Príbeh bol zaujímavý a možno aj na zamyslenie, ale okrem niektorých až nereálnych reakcií okolia mi vadili aj časové nezrovnalosti, kedy v priebehu dvoch týždňov (pozor nasleduje SPOILER) došlo nielen k testom na neplodnosť ale aj k umelému oplodneniu a následnému uspešnému otehotneniu...nuž neviem, ale to už bolo na mňa veľa!(17.6.2013)

Tady prostě nemohu hodnotit jinak než maximálním počtem hvězd, protože mé nadšení z tohoto komediálního dramatu nezná hranic. Je neuvěřitelné, jak lehce se film posouvá dopředu, a přitom ani chvilku nenudí a dokáže být zajímavý po celou dobu. Celý příběh je přitom poskládán tak perfektně, že jsem ani na chvilku neměl pochybnosti, že takhle by se to mohlo stát i ve skutečnosti. Film je založen na jednoduchém nápadu, hlavní hrdina je homosexuál a chce dítě, vyzkouší několik možností a nakonec se dočká svého vytouženého štěstí. Samozřejmě cesta ke štěstí je ale velmi dlouhá a rozhodně ne přímá, ale tak už to ve filmech chodí, kdyby měl hlavní hrdina svého přání dosáhnout bez komplikací, tak z celovečeráku máme krátkometrážní film. Ale zde vše bez problému sedí a funguje a dokonce jsem se i několikrát zasmál nahlas, např. scénka, kdy Manu s Finou vysvětlují Manuově rodině, že se budou brát a že Manu bude otcem je opravdu kouzelná a neuvěřitelně vtipná. Vynikající příběh pak doplňují perfektní herecké výkony všech zúčastněných, Lambert Wilson, Pilar López de Ayala i Pascal Elbé své role zahráli naprosto dokonale a hlavně maximálně uvěřitelně, takže jsem ani na vteřinu o nich nezapochyboval.Zkrátka tohle je geniální a bezchybný film, ze kterého jsem nadšený, a tak absolutně nevidím důvod pro jakékoliv snižování hodnocení. Je to bez jakýchkoliv pochyb za pět hvězd.(15.5.2010)

• Falconica

Film o homosexuálech napsaný heterosexuály a cílený taky na heterosexuály. Ovšem nikoliv cílený na jejich osvětu a pochopení, ale cílený na to, aby se u filmu necítili nepohodlně a měli mýlný dojem, že když se jim tento film líbí, jsou vlastně liberální. Proto taky kupříkladu jediná milostná scéna, kterou v něm najdete, je podivný úlet gaye s ženou.(19.10.2014)