Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

"Každý dolar ve Vaší peněžence je někdo někomu dlužný." To je ale potěšující informace. Mně nezbývá než doufat, že těch pár imaginárních korun, které bych teoreticky mohl mít v kapse, nikdo nikomu nedluží. Konspiraci a finančnímu terorismu ZDAR!(13.7.2011)

Určitě zábavný film, se kterým já osobně nemůžu úplně souhlasit a část s Venus projektem je dle mého názoru naprostá utopie. I tak ale musím přiznat, že je hodně osvěžující slyšet alternativní názor na svět v takto polopatické, i když také VELMI manipulativní formě. Smát se tomu je lehké, u obrázků s Iluminátama to prostě jinak nešlo, ale poutavost se tomu prostě upřít nedá.(14.2.2015)

Dokonaly dokument, ktery sice neni tak divacky atraktivni jako prvni Zeitgeist, ale o to vic je esencialne zasadni a jde do hloubky. Addendum je proste vec, kterou je kriticky nutne videt (je to na googlu volne k dispozici, takze povinne vsichni otevrit oci, mozek a cumet!) Boze, ja tak nesnasim kapitalismus. "The illusion of democracy is an insult to our intelligence. In a monetary system, there is no such thing as a true democracy, and there never was. 10/10(20.11.2010)

• gjjm

Nový Cajtgajst už není tak plný analfabetických chyb a paranoidně konspirativních blábolů. Na oplátku autoři jako obvykle objevují ameriku a sdělí vám na ploše dvou zbytečně strávených hodin pár všeobecně známých překvapivých faktů a v závěru vám navrhne pár nereálných komunisticko-utopických thesí. Napadá mě jediné positivum, totiž že je to zadarmo. To ale nestačí.(4.5.2009)

Volné pokračování svého předchůdce. Tentokrát jde dokument ještě více do hloubky a kromě obrovské kritiky prakticky celé světové ekonomie přichází také s řešením, které mi ovšem přišlo spíš jako řešení z říše pohádek než že by bylo alespoň malinko uskutečnitelné. Rozhodně je to však dokument sakra zajímavý a jsem si jistý, že každého, kdo ho uvidí přiměje k zamyšlení. Malinko si však dovolím nesouhlasit se zmíněnou využitelností alternativních zdrojů el. energie. Trošku o nich něco vím. Dokonce jsem měl tu možnost mnoho druhů elektráren navštívit a mnoho přednášek na toto téma slyšet a pokud zaměstanci či přednášející nejsou banda lhářů, tak to rozhodně tak snadné, jako se v dokumentu povídá být nemůže. Pokud banda lhářů jsou, tak je to banda sakra dobře sehraná, protože všichni říkali to stejné a jiné informace si snad ani nikde vyhledat nelze. Je však dosti pravděpodobné, že mnoho patentů v zájmu státní bezpečnosti v klidu odpočívá v trezorech. Svoje hodnocení však musím snížit více než tomu bylo v případě předchůdce, protože mám pádné důvody s né úplně vším souhlasit.(26.12.2011)