Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Opäť trefne vystihnutí dokument o tom aké je ľudstvo voči sebe sebecké, arogantné,... a všetko toto prichádza len kvôli tým peniazom točiacim sa v nekončiacom biznise po celom svete. Dokument okrem pohľadu na zhýralé ľudstvo ponúka aj možné riešenia ako by sa dal spraviť svet lepším, pohodlnejším a krajším. /80%/(14.11.2008)

Druhé pokračovanie z dielne tvorcu snáď najlepšieho dokumentu o minulosti, súčastnosti a so zdvihnutým ukazovákom aj našej budúcnosti.Opäť viacero zaujímavých tém, ktoré majú vždy jedno spoločné-ZISK a PROFIT. Odporúčam pozrieť aj viackrát pre dôkladné pochopenie.Je dôležité pochopiť, čo je prvoradým cieľom tvorby Petera Josepha. Nieje to žiadny ZISK, žiadny PROFIT, je to posolstvo šíriť medzi ľuďmi skutočnú pravdu. A tá pravda je v tomto dokumente. Veľmi detailne popísaná tvorba peňazí, mrazivá spoveď bývalého ekonomického atentátnika Johna Perkinsa/autora knihy SPOVED EKON.ATENTÁTNIKA/ a mnoho šokujúcich faktov týkajúcich sa vecí o ktorých nemá 80% ľudí ani najmenšie tušenie. A tie veci sa v skutočnosti naozaj dejú. Len treba premýšľať a spraviť si svoj obraz.Všetko do seba zapadá len treba používať rozum a neveriť všetkému, čo sa povie v TV a napíše do novín. Ako inak /100%/.(28.5.2011)

• gjjm

Nový Cajtgajst už není tak plný analfabetických chyb a paranoidně konspirativních blábolů. Na oplátku autoři jako obvykle objevují ameriku a sdělí vám na ploše dvou zbytečně strávených hodin pár všeobecně známých překvapivých faktů a v závěru vám navrhne pár nereálných komunisticko-utopických thesí. Napadá mě jediné positivum, totiž že je to zadarmo. To ale nestačí.(4.5.2009)

Toto téma se z mé strany nedá odmítnout. Je nádherné vidět, že když se to umí, tak i složité makroekonomické procesy, jakými jistě monetární politika je, lze vysvětlit zajímavě, poutavě a uspokojivě pochopitelným monologem. Jediná škoda, že se některá témata z prvníhu Zeitgeistu opakují, na druhou stranu celek působí kompaktněji a uceleněji. Silná angažovanost dokumentu mi nevadí, protože bez těchto ostrých "manipulujících" Mooreů a Josephů bychom měli pouze (pro mě nudné) přírodovědné a technickovědecké dokumentární snímky. 90 %(21.1.2009)

i kdyby bylo třeba jenom 27% celého Addenda pravda, objem informací a sugestivní forma jsou natolik podmanivé, že by se oba Zeitgeisty měly povinně vysílat studentům středních škol a gymnázií během hodin dějepisu. I přes určité dezinformace a technologickou naivitu je toto dílo vizionářským opusem nové doby, nemilosrdně shazující veškeré snahy lidí 19. a 20, století do bezedné jámy - ale! Přiznejme si: pokusíme-li se oprostit od toho, čemu nás učí vlády a korporace, světový monetární systém, odmyslíme-li si produkty pestrých a lákavých značek umístěné pod stromečky v raném dětství, zahodíme-li předsudky a dosavadní chápání globální světové společnosti, Zeitgeist:Addendum zasahuje na nejzranitelnějším místě: v lidském srdci. V mém případě to byla solidní trefa do černého.(17.11.2008)