Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

10Domik10

Jednoducho poňatý romantický príbeh, v ktorom si to rozdávajú Meryl Steep a Clint Eastwood natvrdo. Samozrejme čo sa týka skvelých hereckých výkonov. :) ()

mazic

užvaněnej doják pro rozněžnělé duše, které nejsou schopné změnit svůj život a dál se plácají ve své mizérii ()

Argondia

Velmi intenzivní příběh lásky mezi volnomyšlenkářským světákem Robertem a stereotypem znuděnou matkou a manželkou Francescou. V tomto případě mi lehce nadstandartní délka filmu vůbec nevadila, protože tu všechno působilo tak přirozeně, plynule a opravdově, že jsem se do děje opravdu vžila a čas nevnímala. Existují různé druhy lásky a Francesca si nakonec vybere tak, jak je to pro všechny nejlepší. "Láska vždy nesplní naše očekávání. Její tajemství je čisté a absolutní". ()

Skautka

Možná, že vám to přijde jako náhled a hodnocení puberťáka, ale když na dramata moc nejsem, příběh bez akce mi moc neřekne. Nejvíce mě ale oslovily pocity, které F. prožívala. Párkrát jsem se v té situaci i spatřila.... ()

pirulka

Prekráááááásny film! Madisonské mosty sa vyšvihli na jeden z topov môjho rebríčka romantických filmov a myslím, že ich máločo prekoná. Clint a Meryl, ktorých považujem za klenoty a hviezdy hereckého holywoodského neba do seba v tomto filme zapadli ako dve puzzle. Krásne prostredie, jedinečná atmosféra, dokonalé herecké výkony, zápletka..dej. Dostalo ma to od začiatku až po záverečné titulky a celkom som sa vžila do ich krásneho krehkého vzťahu s nejasnou budúcnosťou a hádala som či, a aká vlastne bude.....5* ()

Patrik200s

Clint a Meryl. Ťažko by sa našla herecká dvojica, ktorá by tento príbeh lepšie zahrala. Maryl som vždy bral ako herečku, ktorá bola staršia a vráskavá hádam už keď sa narodila. V tomto filme ma vyviedla z omylu. Bola veľmi ženská, zvodná a pôsobila vo filme skoro o 10 rokov mladšie. Keď sa k tomu táto zvodnosť stretla s ikonou a predstaviteľom testosteronu menom Eastwood, vznikla veľmi kvalitná snímka. ()

Dzvandzi

Pro mě celkem rozporuplný film. Ačkoliv to na hodnocení nemusí jít tolik znát, tak se u mě jedná spíše o průměr, když tedy budu mluvit o prvních 3/4 filmu. Protože ta poslední má sakra něco do sebe a pořádně mě Clint uzemnil a zachránil tím čtvrtou hvězdu a to tento film dělá nadprůměrný závěr a režisér. ()

loveless

Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů ve filmu s jednoduchou zápletkou, nakonec opravdu působivého filmu. Ale problém mám trochu s tím, že si tento příběh čtou (byť už dospělé) děti hlavní hrdinky, otázka je proč? Abysme byli nakonec poučeni? No ach... ()

Prďoch

Přiznávám, že film je místy zdlouhavý a nudný, ale v některých momentech přímo vhání slzy do očí a zpracování je velmi pěkné a proto dávám čtyři hvězdičky. ()

Jadis

Dávám 3*, ale přemýšlím, jestli to není zbytečně moc...jedna za Meryl Streep, druhá za Clinta Eastwooda a třetí...třetí asi za ty úchvatné mosty :) ()

Petus

Díky úžasně uvěřitelné Maryl Streep, která svou roli Francesky zvládla s bravurou jí vlastní a které její roli věřím každou sekundu filmu a díky úžasně charismatickému Clintu Eastwoodovi, kterému stačí prostě jen být dávám 4*. A oni nám na oplátku dávají možnost aspoň na chvilku uvěřit, že něco velkého čeká (byť jen jednou za život) na každého z nás. ()

Rodin

Snad proto, že jsem věkově v podstatě srovnatelný chlap s fungující rodinou jsem se prostě nebyl schopen vůbec s ničím v tomto filmu ztotožnit. Navíc tyhle sladkobolnosti prostě snáším jen velmi ztěžka, takže jediný důvod pro udělení 3* je pro mě herecký výkom Meryl a s drobnými výhradami rovněž Clintův. Meryl ovšem tomuto průměrnému kousku jednoznačně vévodí. ()

rottik-cb

Dojmy jsou čerstvé, pobrečela jsem si jako želva, poslední půlhodinu skoro celou. Ta byla podle mě taky nejlepší, rozjezd filmu byl velmi po-ma-lý a celková stopáž by klidně snesla o pár desítek minut zkrátit. Téma klasické, hudba pěkná, zpracování trochu televizní, ale nevadí. Postaveno na dialozích herců v hlavní roli- jako vždy úžasné Meryl Streep (viděli jste už snad někoho se smát tak, že vyhazoval nohy do vzduchu? :) ) a světoběžníka Clinta Eastwooda. No schválně, kdo by mu v Madisonských mostech tipnul 65 let? I když teda mě se zcela subjektivně líbí nejvíc ještě v pozdějších filmech… ()

Izz

Romance,která mi po zhruba pátém zhlédnutí začala jít strašlivě na nervy a už ji nikdy nechci vidět. ()

montenegro

Boj srdce a rozumu. Život obětovala dětem a rodině a aspoň po smrti chce být se svou životní láskou. Dokonalej doják, dokonalá Meryl- jako vždy! ()

xenopus

Romantické drama, jehož hlavní dějová linka se odehrává v Madison Co. ve státě Iowa během několika dní v šedesátých letech. Tyto dny navždy změní život ženy farmáře Francescy Johnsonové a fotografa National Geographic Roberta Kincaida. Tak moc, že jejich přání o místě posledního odpočinku je stejné - okolí Rosemanova mostu poblíž farmy. Film je výtečně zpracovaný, skvěle zrežírovaný Clintem Eastwoodem, ale stejně trochu rozvláčný a nic moc neříkající. Ale neustále se nemůžu zbavit dojmu, že až mi bude tak čtyřicet, budu se na tuhle romanci o naplněné i zároveň nenaplněné lásce, zřeknutí i zároveň nezřeknutí se intenzivních pocitů zamilovanosti na úkor v podstatě šťastného manželství a věčných vzpomínkách na pár citově nejsilnějších dní života koukat poněkud jinak. Vždyť takováto ambivalentní až mnohoznačná je láska i celý život. Rozhodně to nevyhnutelně nemusí být pohádka s hollywoodským happyendem, jak si představují mladí... Tož uvidíme za patnáct let :-), prozatím silnější 3*. ()