Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Vrtulka103

Tenhle film jsem viděla před mnoha lety v letadle. Neočekávala jsem, že mě tak dojme, přesto jsem s přestávkami brečela jako želva. Přišlo mi to trapné, tak jsem si "nenápadně" otřela oči do kapesníku a rozhlédla se kolem. Všichni, kdo se na film dívali buď vzlykali nebo alespoň posmrkávali.. :-)) Zdánlivě banální film, který je ale dost ze života, má velký emocionální náboj. Ani mi tehdy nepřišel tak dlouhý. Nevhodné pro milovníky stříleček a kick-boxu. ()

Mijagi

Pokud se chcete se svojí přítelkyní podívat na nějakou tu romantiku, aniž byste upustili od vysoko nastavené laťky fanouška kvalitních filmů, tak Madisonské mosty vřele doporučuji. Clint Eastwood dokazuje, že lze tento žánr zpracovat i bez přílišného zabřednutí do kýče a navíc společně s Meryl Streep rozjíždí herecké duo, nad jehož umem nezbývá než smeknout. Na zapadlé farmě v americké Iowě žijící temperamentní Italka Francesca a samotářsky krajinou projíždějící charismatický fotograf Robert, náhoda je na nějaký čas spojí dohromady a rozžehne tím pořádnou jiskru. Jednoduchý děj dává spoustu prostoru pro vykreslení postav obou protagonistů a pro popis prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Divák je veden jednou linií k závěru, který je díky tomuto postupu intenzivnější, než kdyby režisér do děje zasadil odbočky mimo, jak bývá u novějších filmů častým zvykem. Clint Eastwood znovu dokazuje, že jednoduché neznamená horší. Posledních několik minut filmu mi přišlo lehce přeslazených, k plnému počtu hvězd by stačilo mírně ubrat. ()

karlee

Clint je starý lišák, když si v dešti stoupne před auťák a pak pověsí přívěsek na zpětné zrcátko, tak bych k němu skoro taky přisedl:-) Občas se to trochu vleče a taky téma není úplně pro mě, ale tak za oba herce tu čtvrtou nakonec dám. ()

Taffey

Kometáře někoho, kdo se dívá na filmy na noťasu, v noci a chrápe u toho, jsou pro každého normálního člověka irelevantní. Ovšem podmínka, že se dívá na noťas, naprosto postačuje. Pane bože, je to, vůbec, možné? ()

papadoce

Jednu hviezdu dávam z úcty k hereckým výkonom, obzvlášť teda Meryl Streep. Ale úprimne, postaviť 130 minútový film na dvoch hercoch s tak chabou a jednoduchou "zápletkou", je na režiséra s takým menom ako má Eastwood pod úroveň. Pristupoval som ku tomuto filmu ako ku svetom uznávanej klasike, ale už zase som sa nechal ojebať. Zase som si objednal omylom Colu bez cukru a kávu bez kofeínu alebo ak chcete film bez filmu. Ešte aj ten most stál za hovno. ()

Yahey

Geniální romantika. Čistá katarze, kde je nakonec plně přijato a pochopeno konání a cítění všech zúčastněných. Most je symbolem vztahu a "kryté mosty", které Robert Kincaid fotí jsou vlastně symbolem skrytých, utajených vztahů. Že v rámci nich můžeme zažít to nejlubší a nejkrásnější, co život nabízí, je jistě odvěká lidská zkušenost, která je kontrapunktem ke společenskému řádu s omezujícími morálními pravidly, jako jsou zlaté nitky v červeném zašlém koberci. ()

PhoenixSwan

•Pozor v komentáři vám můžu vykecat víc než chcete vědět, před puštěním filmu• Potkali jsme se náhodou. Před čtyřmi dny jsme byli dvě osoby, nyní jsme jen jedna. Spojují nás společné čtyři dny, které nám přinesli mnoho šťastného do našich opuštěných srdcí, ale zároveň i bodající smutek z opuštění. Z pocitu, že už se nikdy neuvidíme a vše co nám kdy zůstane jsou neutuchající vzpomínky. Slyším tvůj hlas a vidím tvé oči, jak se na mě dívají. Takhle toužící a milující pohled už nikdy neuvidím. Zavřu oči a cítím jak se tvé rty dotýkají mých. Bylo by všechno stejné, kdybych našla odvahu odejít? Měla jsem otevřít dveře a běžet za tebou v dešti, abych prožila svůj hollywoodský konec? Při životě mě drží jen vzpomínka na tebe a na naše čtyři dny. Teď jen bláznivě chodím na naše místa a v hlavě se mi ve smyčce promítá všechno pořád dokola. Láska si nevybírá, láska přijde a zůstane. ()

Maniik88

Clint ty beťár. Dobre viem prečo si chcel natočiť tento film. Pritúliť sa k Meryl Streep, trošku ju pocmudľať, poobjímať, vykúpať sa s ňou. A možno aj chuť natočiť niečo iné, zahrať raz romantickú rolu a nie drsňáka s koltami za opaskom. Film má vražedne pomalé tempo, nič sa tam poriadne nedeje a aj tak to dokáže zaujmúť. A hoci som sa prvú polovicu krútil a bolo mi dlho, nakoniec to stálo za to. Kto už má čosi odžité, a vie sa vžiť do kože Meryl, pre neho to nebude nudný film o pár objatiach a bozkoch jedného starého muža a postaršej, no stále výborne vyzerajúcej dáme. Nápad s deťmi čítajúcimi denníček svojej svätožiariacej matky, ich odvrhnutie a postupné pochopenie stálo za to. No najlepšia bole veľmi dobrá Meryl Streep (netušil som, že má najviac nominácií na Oscara, tuším 15 a 3 z toho vyhrala). Clint mi prišiel na takúto rolu predsa len o 10r starší. Možno ho mohli inak ostrihať a pospravoavť a možno to bol zámer. ()

mac000

Film natočený s režijním mistrovstvím a žánrově připomínající romantická melodramata Sidney Pollacka. Skvělé výkony Eastwooda a Streepové v citlivém přepisu románu Roberta James Wallera ()

Zadri

Strhující příběh, který nemá epický přesah ani velkolepé finále, ale zasáhne svou opravdovostí a neuvěřitelným podáním lidského příběhu, který se může klidně odehrávat u vás v sousedství. Bravurní mistrovství herecké dvojice Meryl Streep a Clinta Eastwooda, kteří ve filmu rozehrají koncert pro vnímavou mysl a otevřené srdce. Bravo. ()

Numerobis

Film typu "koukají se na to naši, tak se podívám taky" mě zas jednou překvapil. Letní výlet jedné hodné domácí maminky. Kam ? Vlastně nikam, jen za láskou. Film kazí jen trochu neuctivé vstupy ze "současnosti", jinak nemám proti hereckému koncertu pro dva žádné výtky. ()

Lennie

Rozhodně dokonalé herecké výkony, režie jistě taky skvělá, a příběh by nebyl šaptný, kdyby nebyl tak...mdlý. Nemůžu si prostě pomoct, ale delší čtyři dny jsem v životě nezažila. Většinu filmu jsem se nudila a to i přes to, že mě příběh upoutal. Škoda. ()

Sagisia

"Chovala jsem se jako bych to ani nebyla já, i když jsem byla sama sebou víc než kdykoli jindy." Vždycky doufám, že to skončí jinak, ale bohužel se mi to zatím nepodařilo ovlivnit. Pro zblázněné fanoušky filmu doporučuju naše české kryté "Madisonské" mosty. Namátkou Černvír, Pernštejn, Švařec, Peklo, Lenora, Čižice, Kynšperk nad Ohří, Štěnovice, Vejprnice, Bystrá nad Jizerou, Radošov a plno jiných. Některé jsou docela podobné těm filmovým. My už jich máme, po vzoru Roberta Kincaida, spoustu dávno nafocených ;) ()

Havala

Excelentní Clint Eastwood. Ostatní je jen zdlouhavé spíše nudnější povídání, které nějak plyne. Nepopírám uměleckou hodnotu filmu, přesto mě vůbec nic neříká. ()