Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

vecnaAmbra odpad!

Herci výborní, atmosféra zaujímavá, ale čo ten príbeh? Napokon musím dať za odpad, tak mi prišlo ľúto jej muža, keď sa jej na staré kolená ešte ospravedlňoval. Žene, ktorá pred ním žila vlastne v pretvárke a sebazapieraní a všetko robila teda iba z povinnosti? Tá myšlienka prostoduchého chlapa plného života jasajúceho nad krásou mosta a ženy so stratenou životnou iskrou mi jednoducho nebola sympatická a podľa mňa nemala tú správnu chémiu. Len som neveriacky krútila hlavou keď ho potajme sledovala polonahého pri umývaní. Aj keď je to Clint. A to fakt povedala tomu psovi že ho nemá rada? No prepáčte, ale mne sa to nepáčilo. Keď niekto nevie hľadať cestu v sebe a v láske k tým ktorých pozná, nepomôže mu v skutočnosti ani tisíc náhodných dobrodruhov, ale môže si aspoň niečo nahovárať o nekonečnom a nenaplnenom splynutí a bla bla. ()

typa

Moje 100.recenze patří výjimečným Madisonským mostům. Už dříve jsem tento film pokládala za skvost a to hlavně kvůli výkonu Meryl Streep. Brečela jsem u scény v autě. Ale časem jsem docenila i hloubku dialogů a celý scénář kompletně i s výkony vedlejších postav - dětí Francesci, nebo té sousedky, se kterou se nakonec Franceska sblíží a daruje jí Robertovo knihu. Je to film o realitě, kterou žijeme, a ve které se může zablesknout na setkání s osudovým člověkem, spřízněnou duší. Dialogy jsou místy zajímavé jako sám život, bolavé jako sám život, krásné jako sám život... ()

Andrmen221

Představte si, že večer ležíte v posteli a pouštíte si Clintovy filmy jak jdou po sobě. V sobotu jsem si pustil dokonalý svět, který mě totáně rozebral emočně. V neděli jsem měl další v pořadí snímek tento. Nevěděv naprosto nic ději, jsem z prvu předčasně dal dvě hvězdy(většinou takto hodnotím film po prvním 15 minutách, můj první dojem a na konci jej buď nechám, nebo upravím) Jak si můžete všimnout zde jsem upravoval hodně. Příběh nádherně zfilmovaný, herecké výkony obou herců byly úžasné a závěr jsem si teda zabulel dost. Už proto nemůžu hodnotit nijak jinak než plným počtem, protože na světě filmů, co tohle umí napočítám na prstech jedné ruky. Nikdy bych nevěřil, že mě dostane romantické komedie po celkové skepsy k tomuto žánru, po nevydařených českých komedií 21. století. Tento příběh je, ale tak opravdový, a tak úžasně vyprávěný, že se hned posunul na přední příčky mých oblíbených filmů a učítě si přečtu i knižní předlohu. Vzdávám Vám hold pane Eastwoode. ()

Sejkorka

Klasika pro uklidnění (v současné době z toho, co tady v předvolební kampani provádí jistý Bureš). I když ke konci jsem trochu zapochyboval (až přílišný slaďák na Eastwooda, první jeho milostný film, ne-li i poslední), tak zůstávám u dlouhodobého hodnocení 5* (90%). Pozn. - připomínám 21 nominací Meryl Streep na Oscara, z toho jen 3 proměněné (neproměněná i za tento film). ()

tetka betka odpad!

Svojím vekom a pohlavím patrím do skupiny ľudí, ktorí by mali mať z tohto filmu zvlhnuté oči aj nohavičky. Snažila som sa to odsledovať toľkokrát, pred hodnotením, ale vždy som nejakú veľkú časť prespala. Keď pospájam všetky tie odsledované časti, je to jeden meganudný film o prázdnych kecoch unudenej paničky a citovo vyprahnutého týpka, čo by si za iných okolností len vyprázdnil. Akože 4 dni a oni sa tvária, že to je ukrutná láska? Fakt? Keby to tak cítila tá jej 16 ročná neskúsená dcéra, ale v ich veku? ()

JohnnyCinema

Ano, někoho může film nudit. Jsem asi toho názoru, a určitě nebudu dalekodo pravdy, že tento příběh může zaujmout pouze toho, kdo něco podobného v životě sám zažil. Pak je to přímý zásah a divák se nenudí ani vteřinu! A krabice kapesníků to jistí... ()

Meriol

Tento film je prakticky založen na nevěře. Žena v domácnosti si na základě nudného života začne románek s cizincem, když je její manžel pryč, přičemž se to snaží polovinu filmu obhájit a podat divákovi tak, jako by se jednalo o něco normálního. Děj ubíhá pomalejším tempem, dialogy nejsou moc promyšlené a u konce filmu jsem si přál aby byl brzy konec. Herecké obsazení je ucházející, film táhne nahoru především Clint Eastwood, který je i ve svých pokročilých letech stále vitální. ()

Generi

Naozaj som nikdy nepochopila, čo je na tomto príbehu také úchvatné. Možno keby starý a zvráskavelý Clint síce v sexi tričku- obsadil do tejto role niekoho mladšieho, tak by som bola ochotná uveriť ()