Střepiny (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2002, 25 min

Václav Svoboda
  • Navi01

Musím snížit na 3*. Když Střepiny začínaly, tak byly opravdu trefné a vtipné. Hlavně se, podle mého názoru, snažili ukázat reálný pohled na věc. Dnes ale původní úroveň dost znatelně poklesla a pořad zase upadá do všudypřítomného bulvárního bahna. Ach jo :-( Po posledním díle z 21.9.2014 snižuji na 1*. Tohle opravdu ne!(23.6.2014)

• GigaPudding

V komentáři Djkoma jsem si přečetla o "pózách", takže bych ráda upřesnila svoje hodnocení. :) Jednu hvězdičku dávám za aktuální nebo zajímavé informace, co se z tohoto pořadu určitě člověk dozví, ale všechny reportáže, ty o nějakém násilí, zločinech, katstrofách atd. obzvlášť, jsou prezentovány bizarními způsoby, snahou "šokovat" a to nejspíš za každou cenu. Reportáže jsou tu uváděné často značně nevkusnými klipy za použití nehodící se hudby a podobně. Přijde mi to příliš otravné na slušné hodnocení, nemluvě o chvílemi podivné neprofesionalitě uvaděčů těchto zpráv.(13.3.2010)

• Mo.

Konečně pořádná zpravodajská analýza na televizních obrazovkách nebo jen další publicistický bulvár? Tak se na to podívejme: Místo faktů spekulace, aféry často jednoduše vycucané z prstu, ani náznak snahy o objektivitu, zaručeně "nestranní" moderátoři, cool hollywoodská znělka vypadající jako z nějakého laciného thrileru, a typicky Novácký případ "investigativnosti", která si i tentokrát vzala dovolenou. -- Vhodné tak maximálně na zředění stolice.(26.3.2012)

• Beckett

Možná by "žurnalistům" z novy měl někdo připomenout, že jakékoliv zpravodajství má být v první řadě objektivní. Tohoto cíle nikdy žádné zpravodajství na světě docílit nemůže, je to prostě nedosažitelná idea. Vytvářet ale zpravodajský pořad se záměrem aby byl objektivní co nejméně? Ani po dlouhé době jsem nenašel žádné české slovo, kterým bych tento pořad vystihl, takže si musím vystačit s angličtinou: ABOMINATION!(24.4.2009)

Ze začátku byl pořad zajímavý, glosa politického a dalšího dění u nás i ve světě měla svou úroveň, bohužel poslední dobou je to jen taková maškara, kde plácají líbivá hesla k té či dané situaci. Nemohu se ubránit srovná reportáže o Americkém konvoji, mezi Střepinami a reportéry ČT, zatímco ve střepinách tam nějaká kr*va řešila, že si s ní neudělají ve službě selfí a nebo že mají naučené odpovědi, tak na ČT aspoň porovnali reakce zastánců a odpůrců. Už jen pro takovou debilní reportáž, která vznikla spíše z důvodu toho, že to byla povinnost a jejichž množství narůstá, snižuji na 3 hvězdy.(6.4.2015)