poster

Střepiny (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2002, 25 min

Režie:

Václav Svoboda
 • Yeah(c)
  *

  Áháá, toto je ten pořad na který, nalákán předchozí reklamou, jednou za čas mrknu doufajíc, že se dovím nějaké nové informace. Namísto toho však poslouchám pouze uplakané subjektivní dojmy oněch "redaktorů", nad nějakým žhavým tématem, jimiž provázejí celou reportáž a nakonec to rozsekne ta paní co to uvádí, jež si naprosto spontáně vylejvá srdíčko nad tím, jaké zrůdy mohli hodit miminko do popelnice, a jak ta matka co porodila a odešla vlastně ani není matka atp. Učebnicový příklad neprofesionality redaktorského sboru a zejména těch, kteří ty jejich sentimentální slinty kterými shazují reportáže v pořadu na opravdu nízkou úroveň pustí do vysílání.(8.8.2010)

 • Lottr
  odpad!

  Určitý druh zpravodajství, který nám ale do hlavy neustále tlačí jakýsi pošramocený názor TV Nova. Nemají být zprávy nestranné aby si každý vytvořil svůj vlastní názor?? Nemá to být jen zdroj informací bez nátlaku na rozhodnutí?? Nova určuje, kteří jsou ti dobří a kteří ti špatnín a půl národa jí to žere. Co tak následovat bílého králíka a vymanit se z nátlaku Novamatrixu? 51 procent???? Lidi, zamyslete se...(11.12.2011)

 • Apofis28
  ***

  Ze začátku byl pořad zajímavý, glosa politického a dalšího dění u nás i ve světě měla svou úroveň, bohužel poslední dobou je to jen taková maškara, kde plácají líbivá hesla k té či dané situaci. Nemohu se ubránit srovná reportáže o Americkém konvoji, mezi Střepinami a reportéry ČT, zatímco ve střepinách tam nějaká kr*va řešila, že si s ní neudělají ve službě selfí a nebo že mají naučené odpovědi, tak na ČT aspoň porovnali reakce zastánců a odpůrců. Už jen pro takovou debilní reportáž, která vznikla spíše z důvodu toho, že to byla povinnost a jejichž množství narůstá, snižuji na 3 hvězdy.(6.4.2015)

 • m0lL!sS
  ***

  A když už si chceme povídat o těch lepších pořadech, které TV Nova vyprodukovala, nesmíme v žádném případě opomenout publicistický pořad Střepiny, kde vám moderátoři za velmi krátkou časovou stopáž nabídnout velké množství informací z uplynulého týdne. To znamená, že nemusíte každý den vysedávat u "pikantních" televizních novin, ale ve své podstatě zapnete váš televizní přijímač jen jednou za týden a dozvíte se vše podstatné (samozřejmě tak trošku nadneseně).(27.9.2010)

 • vanadium
  *

  Máme patent na pravdu. Natočíme reportáž tak, aby vypadala objektivně, ukážeme vám pohled ze všech stran - to je přece fér. Prošpikujeme to sice vlastními názory, ty jsou ale přece správné, rozumné. Na některé věci mají téměř všichni stejný názor, jen hlupák nebo psychopat by měl názor jiný - je tedy správný, proto vám ho prezentujeme i my z našich úst. Tím si uděláme půdu pro to, abychom vypadali správňácky a mohli s vámi manipulovat. Na věci, na které můžeme mít různé názory, vám podvědomě podsuneme ten náš - je přece rozumný a správný, v jiných věcech s námi přece souhlasíte! - a tedy i v tomto případě byste s námi měli souhlasit. Opravdu si stále myslíte něco jiného? Zvažte to, náš názor je přece správný, většinový, reportáž byla objektivní. Trochu s vámi manipulujeme, trochu hodně. Sice se vám snažíme předložit problém ze všech stran, ale stejně vám nakonec vštípíme to naše. Děláme to chytře, tak, že tyhle naše manipulace často ani nepostřehnete...(28.1.2009)