Střepiny (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2002, 25 min

Václav Svoboda
  • Lipi21

Ta moudrost a "nestrannost" reportérů, prostě paráda. Jejich talent jak moudře a trefně vystihnout a zhodnotit celou reportáž jednou závěrečnou větou mě několikrát pořádně vytočila, ta moralizace, ohánění se objektivitou a "nejrůznějšími" úhly pohledů a na závěr divákovi elegantně podsunou svou pravdu. Takové pořady já pokládám za odpad a jen doufám, že není moc lidí, kteří ho berou vážně..nutno podotknout, že mi nemálo připomínají zpravodajství, jaké se dělalo za bývalého socialistického režimu. Větší manipulaci s divákem, která ze slov redaktorů sálá na míle daleko, si už ani představit neumím.(10.2.2009)

• Laxik

Zatímco Televizní noviny dělají z komára velblouda, Střepiny se vydaly trochu jinou cestou. Ty totiž nejdřív několik minut dramaticky kreslí komárovi dva hrby, aby posléze prohlásily, že i když tahle zrůda vypadá podivně, je to pořád jen komár, jakých lítají po světě tisíce. Na druhou stranu si Střepiny asi záměrně vybírají ty komáry-fenomény, u kterých se jejich bagatelizace dá považovat za rozumnou. Co si o tom ale myslet v hvězdičkách, to fakt netuším.(29.4.2013)

• swe

U Střepin se rozhodně bavím. Bavím se nad inteligentními a charismatickými moderátory, nad jejich osobními názory, nad jejich ironickými a vtipnými poznámkami a komentáři. Ale ze všeho nejvíc si cením objektivity, kterou musí každý slušný, publicistický pořad (a tím Střepiny bezpochyby jsou) mít. Abych to shrnul, Střepiny jsou velice zábavný a pravděpodobně jediný odpad, na který se vždycky rád podívám :)(8.1.2009)

Musím souhlasit s tím, že když to začínalo, rád jsem se na to díval. Dvojice Stanislav Brunclík a Andrea Němcová mi nikdy nějak závratně nevadili, na rozdíl od některých jejich kolegů. Rovněž kvalita reportáží byla v rámci možnosti slušná. Občas když byl celý pořad na dané téma, jsem se dozvěděl i několik celkem zajímavých faktů – takže já si stěžovat nemůžu. V mých očích jde prostě o klasický průměr – což je na NOVU velký úspěch.(27.6.2018)

• ivishka

Bývaly časy, kdy i ty komentáře publicistů a reportéru měly pádnou dohru a říz. Ale tyto doby jsou nenávratně pryč ...stejně jako slušnost a civilizovanost hlav tohoto státu, lidi se vraždí a nebo alespoň přizabíjí. Je sice zajímavé sesmolit pořad o událostech uběhlého týdne, ale udržet lajnu kvality ze začátku se nepovedlo - BOHUŽEL.(3.11.2012)