Střepiny (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2002, 25 min

Václav Svoboda
  • Beckett

Možná by "žurnalistům" z novy měl někdo připomenout, že jakékoliv zpravodajství má být v první řadě objektivní. Tohoto cíle nikdy žádné zpravodajství na světě docílit nemůže, je to prostě nedosažitelná idea. Vytvářet ale zpravodajský pořad se záměrem aby byl objektivní co nejméně? Ani po dlouhé době jsem nenašel žádné české slovo, kterým bych tento pořad vystihl, takže si musím vystačit s angličtinou: ABOMINATION!(24.4.2009)

• JP84

„Nazýváme věci pravými jmény.“ No dobře,tak teď Střepiny nazvu jeho pravým jménem:Demagofie,lži,povrchnost,bulvár,tendenční kecy,propaganda.Joseph Goebbels se musí z tohoto pořadu tetelit blahem v hrobě.Strašně mě bere,jak se všichni ty moderátoři snaží tvářit,že tomu všemu rozumí a jen ta jejich „pravá jména“ jsou ta správná,všechno podpořené těmi jejich sarkastickými poznámkami,ostrou mluvou,ostrým pohledem atd atd. atd.Jenže když se podíváme na jejich „kvalifikaci“,zjistíme že tomu rozumí jak koza mrkvi (navíc Brunclík kdysi v jednom časopisu ze sebe udělat naprostýho vola).No škoda dalších slov.(19.4.2011)

• pakobylka

Ke "Střepinám" jsme nikdy neměla výrazně kladný ani výrazně záporný vztah. Nesledovala jsem je ... nějak pravidelně, spíš jsem se čas od času vyskytovala v jedné místnosti spolu s nimi, takže jsem si jen tak bokem vyslechla, co měly zrovna na srdci. Někdy mě to zaujalo a jindy ne, v mnoha ohledech jsem s nimi nesouhlasila, ale brala jsem je s rezervou ... s plným vědomím jejich nekorektnosti i jejich bulvárního zaměření. Ovšem dne 20. 9. 2015 se mi dostalo té cti sledovat "SPECIÁL" zaměřený na uprchlickou krizi v Evropě. Vážení přátelé ... takovou koncentraci vědomě šířených polopravd - takovou kvantitu cílené, bohapusté demagogie v úhledném, růžovém, téměř omašličkovaném balení jsem nebyla schopna strávit ... a tak jsem se rozhodla milé "Střepiny" patřičně ohodnotit. Je mi naprosto jedno, co všechno mají za sebou a nač se zaměří příště. Nemusím být objektivní - ony zcela zjevně také nejsou ... a na rozdíl od nich mě má předpojatost nemusí trápit, protože to nejsem já, kdo by se měl za sdělené informace zodpovídat - kdo má sílu celoplošného média, které ovlivňuje veřejné mínění. Účelové podstrkování té hezčí z obou stran mince může být v dnešní nestabilní, zjitřené době nejenom nezodpovědné, ale doslova a do písmene nebezpečné.(21.9.2015)

• JohnnyB.

Tak na tento pořad jsem alergický a to hodně. Tváří se jako jeden ze sta, ale NOVA nám zde podsouvá rádoby moudré komentáře a tak nějak nás tlačí do toho, abychom sdíleli její názory a postoje. Což je nechutné (toto podsouvání i názory samotné). Redaktoři jsou schopní sdělit, co je dobře, co je špatně a jak by to mělo být. Má odpověď na všechny problémy, i na takové, o kterých fundovaní odborníci vedou dlouhé debaty nemoci se dobrat přijatelného výsledku. Voila, je tu paní z Novy a ona vše vyřeší a správně poradí. Podle mě je "moudrý názor a správný postoj podle TV Nova" ukázkový příklad oxymorónu a televize zde není od toho, aby nás přesvědčovala o svojí pravdě (alespoň ne tak okatě).(7.3.2011)

• Bety88

Ze začátku měto bavilo, ale to politické nadržování jedné straně modrého ptáka už mě trochu sere. Zvláště když moderátorka nahodí takoyý ten výraz raněného štěněte a začne mluvit o tom jak je naše země díky politické situaci tak ztracená a ta čssd ji tak strašně ubližuje, tak mám chuť kopnout do televize. Myslím, že se z televize jaksi vytrácí ta objektivita a nenadržování. Kdepak je ta svoboda projevu? Asi tam kde slunce nesvítí. němcová plus Brunclík rovná se největší odsácký svině pod sluncem.(21.9.2009)