Hra smrti 2

• Hongkong Tower of Death (více)

Volné pokračování Hry smrti. Hra smrti 2 přinese klasickou zápletku o pomstě, ale především díky umění Bruceho Lee je tento film zvedán do popředí. Přítel Billyho Lo (Bruce Lee), mistr bojových umění, záhadně umírá. Billy je odhodlaný odhalit, co se skrývá za jeho smrtí. Sám je ale zavražděn. Billyho bratr Bobby pokračuje v pátrání. Zároveň touží pomstít smrt svého bratra, který byl pro něj vždy velkým vzorem. (TV Barrandov)

Filmaris

Game of Death 2 by pokojne fungoval aj bez Brucea Leeho. Podľa mňa sú archívne zábery z Bruce Leeho starších filmov zbytočné a len vďaka ním pôsobí začiatok filmu okato, aby sa film ešte zviezol na sláve zosnulého Brucea. V momente ako sa akože Bruce Leeho, (ktorého tu hrajú opäť doubléri z jednotky) pasáž vo filme skončí už film funguje sám za seba, kde nastupuje herec Tai Chung Kim. Príbeh je jednoduchý veľmi priamočiari a je vidieť veľkú inšpiráciu z filmu Enter the Dragon. Postava Billy Lo, ktorá bola v prvom filme akčná hviezda tu je úplne iná a film nemá okrem tejto postavy absolútne nič spoločne s prvým filmom. Ide skôr o nepriame a voľné pokračovanie, ktoré sa dá brať ako samostatný film. Film veľmi vyzdvihujú hlavne neskutočne prepracované bojové choreografie, na ktoré je radosť pozerať. Je ich naozaj dosť a potešil ma aj posledný akt filmu, kde film naozaj funguje ako hra, kde sa vaša postava musí prebiť cez rôzne levely, kde v každom z nich narazíte na nejakého bossa. Skrátka super kung-fu jazda plná súbojov, kde herecké výkony miestami ťahajú film dole a nebyť Tai Chung Kima a jeho bojového umenia išlo by o dosť horší film. ()

Pavlin

Plytký film s bezduchým dějem.Nebýt kung-fu,tak se rozsype jako domeček z karet.Herecké výkony se mi zdají dost nevýrazné. ()

Kalkulon

Jasnych pet hvezd. Pribeh u techto filmu nehodnotim. Vsechny hvezdy jsou za bravurni souboje. Neni se co divit, kdyz se spojili nejlepsi z nejlepsich - Rezie Sammo Hung a Corey Yuen + choreografie Yuen Wo-pinga. Yuen Biao, ktery tu dubluje docela velkou cast souboju je awesome jako vzdy a jeho finalni souboj s rychlonozkou Hwang Jang Leem je ultimatni. Pri techto starych kung fu je skutecne videt co tito borci dokazou v delsich zaberech bez strihu. Kdezto dnes je to vetsinou jeden dva udery a strih. ()

lukasmyval

Oproti jedničce více rvaček a méně řečí to podle mě filmu prospělo. Zvukový doprovod všech pohybů Bruce se kapánek ztišil a prostředí závěru filmu vypadá jako tajné podzemní ústředí padoucha z bondovek. Kopačka do držky leopadrovy v letu skrz bednu byla božííí!! Do posledního záběru by se nejlépe hodilo: "Rest in peace, motherfucker", když už má ten film rating 18 let. Za finální souboj dám hvězdu navíc. ()

Grimaldi

Na rozdíl od prvního snímku,který já považuji hlavně za takové poslední uctění legendy,tady z toho jasně září že někdo potřebuje prachy!Bruce se tu objevuje jen jako prostřih z předešlé tvorby a jeho “nástupce” je peklo na zemi.Bez talentu,bez snahy zamaskovat že není Lee a odhalení záporka bylo tak,ale tak předvídatelné,až mi z toho bylo smutno po starých dobrých filmech tohoto velikána bojového umění.Dvě hvězdy za to že už navždy bude tento snímek uváděn jako jeho poslední filmové dílo. ()

Pellik

Pôvodne som netušil, o aký typ filmu ide (tým nemyslím žáner). Síce prvá polovica filmu mi príde ťažkopádna, v tej druhej som bol milo prekvapený. Súboje ma dostali i keď som niekedy nestačil sledovať všetky tie chmaty a kopy. Hra smrti 2 je o niečo lepším kúskom ako jednotka. ()