Spálené mosty

Janov

(festivalový název)

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 94 min

Docela pěkné homevideo (zvláště ten film tak vypadá v interiérových scénách, kde se herci baví o ničem a kameraman spí), kterému chybí výraznější děj, ne však zajímavě načtrnuté postavy a citlivý, vcelku nenucený úvod do poznávání Janova. Někdo by ale měl Wille Holland říct, že má trochu ztloustnout, neboť mapy žeber a dalších kostí na kůži nejsou zrovna křivky, které bych na ženě považoval za přitažlivé (a to nejsem fanouškem BBW).(31.10.2011)

• nash.

Velmi nepovedený pokus o realistické drama, ve kterém nejenže se vlastně nic neděje, a není tu nic, co by odněkud někam směřovalo, ale navíc je to plné tu protivných, tu nezajímavých, figur, které občas provádí věci zcela nesmyslné a to často ve scénách poněkud samoúčelných.. zklamání ve všech kategoriích..(22.10.2009)

• MraMor

Do konca som čakal, že sa tam niečo udeje a nedočkal som sa. Keby to dievča na konci zomrie, popravde tak by mi ho ani ľúto nebolo, lebo tak stupídne zahratú deckú rolu som už dlho nevidel. Pokaždý krát keď sa na plátne objavila mladá heračka bol som z nej pekne rozladený, hovorím škoda toho konca potom by to bolo aspoň za 1* ... Takto ostanem pri odpade!(10.2.2009)

čojaviem . . . som na rozpakoch a možno by som v takomto stave ani nemal hodnotiť/komentovať . . . bolo príjemné sleodvať slečnu Hollandovú (len keby ešte pár kíl pribrala), civilné a nevtieravé herectvo pána Firtha konečne v inej polohe (lepšej - povedal by som po všetkých tých britských romantikách) a "nezávislú (ak mám použiť takýto sprostý výraz) réžiu . . . ktovie prečo mi to pripomínalo Saurov Cria cuervos (možno tá záverečná scéna?), výborná je scéna pohreb/guľovačka, pozoruhodný strih . . . Winterbottom je "sakra" zvláštny chlapík . . .(3.12.2008)

Colin Firth v roli otce dvou dcer, které přišly o matku. Poněkud smutný úvod je vzápětí zmírněn odchodem rodiny do Itálie, do prostředí kulturně hodně odlišného od amerického. Z filmu sice dýchá chmurná nálada, ale prostřednictvím prosluněného města u moře, s nadějí a pocitem bezpečí v závěsu. Všichni členové rodiny si po svém prožívají své truchlení a zacelují náhle vzniklé prázdné místo v životě. Není to ten typ filmu co vás zaručeně rozpláče, ale objevuje se v něm smutek, který je nutné prožít a jít a žít dál a nemarnit život sobě a bližním, kteří zůstali naživu.(15.2.2013)