Zločin

Crime, A

Vendeta

Thriller / Psychologický / Drama / Krimi

Francie / USA, 2006, 103 min

Na Zločin jsem se dívala především kvůli Harvey Keitelovi a Normanu Reedusovi. Nečekala jsem žádný extra film, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena i potěšena. Samotný příběh není zpracován nijak zajímavě, ani příliš napínavě a nějaký jiný filmař by z něj jistě dokázal vytřískat víc a udělal z něj drsný a napínavý "psycho" film. Možná právě proto, že se nejedná o typickou žánrovou podívanou, ale spíše poklidným tempem plynoucí děj, se mi Zločin zalíbil. Tím hlavním, kdo celý snímek vyzvedává do výšin, je Harvey Keitel. Ten mi zde přišel nehorázně sexy a přitažlivě, o to více, že zajímavě byla vytvořena i jeho postava osamělého taxikáře. Zkrátka mě dostal:) Nějaké ty (ne)logické kiksy by se také našly, ale jelikož se nejednalo o překomplikovaný děj, sice jsem si jich všimla, ale nějak více mě nerozptylovaly.(20.3.2013)

• Radiq

No tento Zločin nebyl zrovna nejlepší počin. Plno lidí určitě pomluví nahýho šukajícího Harveyho Keitela, ale každej nemusi mět postavu jak Brad Pitt, že. Právě jeho postava (teď nemyslim tělesně) byla podle mě páteří celýho filmu... rozhodně byl zajímavější, než divná divoženka a traumatizovanej hledač vraha. Bumerangy, balící technika v taxiku, alkoholické excesy i prozření oběti a změna v dost šílenýho (nebo spíš ještě šílenějšího) taxikáře, to se musí uznat jako jedinej velkej klad filmu. Přitom Normana Reeduse jsem dycky měl rád. A z Emmanuelle Béart zbyly hlavně ty kozy a krása... Jo a ten pesan byl taky pěknej... :-)(21.6.2011)

Až příliš poklidné vzhledem k tomu, o jaký námět se jednalo a v tomto případě je to obvzláště velká škoda, protože zápletka patří k těm neotřelým. Vypjatější momenty, pro které tu bylo moře prostoru, prakticky chyběly a hodila by se i mrazivější atmosféra. Nicméně tyto nedostatky z velké části vynahrazují herci a zejména Harvey Keitel tady hraje jako Bůh, takže ve finále hodnotím lehce nadprůměrně, alepocit z promarněné příležitosti přetrvává. 65%(22.10.2016)

• MartinezZ

11.1.2011 ~ New York, holka miluje zlomeného kluka, který kdysi miloval jinou, nemůže se toho zbavit a trpí. A tak holka vymyslí plán. Jenže se do toho zapletou oba a kvůli lásce vraždí. Úžasný. Mám plakat a litovat je nebo co? Vyšlo to jen na DVD, patří to jen na DVD. ~ Vincent měl kdysi manželku, ale tu mu zavraždil neznámý taxikář, kterého nikdy nechytli. O několik let později bydlí naproti blonďaté krásce, se kterou něco má a nemá. Má furt v hlavě nevyjasněnou vraždu. A blondýnka už ho chce a nechce čekat, až se se svojí minulostí kluk vyrovná. A tak nasedne do taxíku, svede taxikáře a všechny známé indície, které získá od nějakého policajta, co kdysi vraždu vyšetřoval (proč jí ten polda všechno vytelil nezkoumat, mohlo by se dojí k závěru, že je film debilita). ~ A až všechno perfektně navlíkne, nechá tyhle dva setkat. nu a skončí to tak, jak plánovala, Kluk taxikáře, který neví vo co go, zavře do kufru auta a to nechá utopit. Jenže co když má taxikář víc než jen jeden život? ~ Nudně nafilmovaný a, bohužel viděl jsem to v dabingu, i nijak dobře nadabovaný. Dabéři si to střihli asi někdy o přestávce na oběd. Ponurá tvář hnusnýho NY, klučina, co žije jen sázkama na svého chrta (nebo co to je za rasu) a blondýnka, co je do něj blbá a chlastá jak duha. A taxikář, co se nechá oblbnout první nánou, která na něj udělá oči a vyspí se s ním. nápad to nebyl špatný, jen to měl natočit někdo jiný, nějak jinak, někde jinde, s někým jiným a za jiné peníze. Takhle je to fakt jen videodrama o jedné děvce. ~ 1,5*(27.4.2013)

slušná odrůda vztahu(28.1.2010)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)