Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Man Seger odpad!

Poznáte tých slimákov bez ulity, áno tie ktorým môžete vidieť do ksichtu a nemajú šancu sa pred vami schovať? Dajte dvoch vedľa seba. Kriedou na chodníku nakreslite jednu bielu čiaru asi tri metre od nich. Sadnite si na stoličku a kričte: TRI, DVA, JEDNA... Odštartujte slimáky a čakajte kedy sa dostanú za bielu čiaru. Myslím, že to bude asi tak isto napínavé, dramatické a zábavné, ako civieť na tieto mnohokrát banálne právne spory. 13% ()

haffen

Jednu hviezdicku davam len preto, ze si to az tak nezasluzi odpad, pretoze su aj horsie reality show z tohoto prostredia. 99% divakov to sleduje len preti, aby sa dozvedeli ako to vlastne dopadne. Zvysnych 55 minut je len vata a obrovska nuda popretkavana tonami reklam. Krasny sposob ako zabit viac ako hodinu svojho drahocenneho casu. ()

Wancohoff

kazda cast je smiesna. a uz vobec nie autenticka so skutocnym sundnym pojednavanim.. a hlavne : keby sa tam riesili vazne veci a nie stale take banality, o ktore nezakopne ani policajt ked nieco take nahlasite. ..ale nie ! oni to riesia na sude, kto sa komu vyštal na chodnik.... sracka ako ine slovenske a ceske TV tvorby.. ()

Marek1991

Podobnosť jednotlivých prípadov pripisujem snahe zachovať aspoň nejakú diskrétnosť, na druhej strane je všetko, čo sa tam udeje ťažko kontrolovateľné a aj toho dôveryhodnosť. Výkony hercov považujem za amatérske, takisto scenár. Niekoľkoročné spory skĺbiť na určitú dobu je umenie, ale niekedy sa vynechajú dôležité skutočnosti, z tohto si teda človek, čo nezažil súdne konanie, reálny obraz súdov neurobí. Je to sledovateľné, ale nie nejako dobré. ()

vander19

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV. ()

• Jana Buršáková, která ztvárňuje postavu soudkyně, ve svém osobním životě pracovala jako příslušnice sboru vězeňské a justiční stráže a pravidelně absolvovala semináře v oblasti práva. (FIBO)
  • Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)
  • Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)