Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

tatka

Rozhodne je to lepšie, ako všetky Paneláky, Ordinácie, Búrlivé vína či srdcia. Scenár nie je deravý, dej sa nenaťahuje na 3589 dielov, za 60 minút sa to skončí a dozvieme sa, kto je vrah, na scéne niet čo pokaziť. Je to jediný pôvodný produkt /netrúfam si napísať seriál/, ktorý môžem bez ujmy na psychike pozerať. Nevadí mi ani amaterizmus nehercov, hlavne, že ich nevidím denne 25 krát na obrazovke. Sudkyňa Buršáková akoby z oka vypadla sudkyni Barbare Salesch z takého istého programu na Sat 1. Len neviem, čo s tým spraví presunutie na akési WAU, čo ani neviem, na ktorom kanáli ho mám. ()

Z0oMb3E

Jasnéé. Bulvár nikto nečíta, JOJku nikto nepozerá. Avšak každý sa rád pohrabe v špine či pritlačí ucho na spoločnú stenu s hádajúcimi sa susedmi. A presne na tento pokrytecký pud útočí táto pseudoreality show. Nanajvýš scenáre, ktoré píše sám život, chamtivosť či ľudská stupidita sú stráviteľné aj pre tú najnižšiu vrstvu populácie. Z čisel sledovanosti vyplýva, že je celkom početná. V telke som náhodne zazrel jednu časť a nemal som v pláne podľa nej hodnotiť, avšak zaujala ma natoľko, že som si pár častí vyhľadal v archíve. A hľa, demencia na milión spôsobov. Dramatizácia skutočných procesov však začne po opakovaní viac menej tích istých prípadov trocha nudiť. Rozvody so zlatokopkami, handrkovanie sa o deti, klasické bitky o prachy či iné detinské handrkovanie v podaní nehereckých tváričiek z ľudu. Hviezda dole za amatérizmus vykompenzovaná hviezdou navyše za skutočné príbehy. ()

LuiCJ

Počas karantény mi prišiel od učiteľky občianskej náuky email: [citujem] - úloha- pozrieť si ľubovoľné 2 časti Súdnej siene, prajem príjemný zážitok.... Povedal som, že ma už nič nemôže prekvapiť. A ani ma v tomto smere nič neprekvapilo. Podobné reality-TV drámy som nikdy nepozeral, vždy mi to prišlo ako neskutočný odpad a premrhaný čas pred televíziou. Popravde, musel som sa premôcť aby som si tie dve časti pozrel. Súdnu sieň ako reláciu som poznal už niekoľko rokov a nikdy som nemal nejakú chuť si to pozrieť. Nemal som prečo. No prišla domáca z občianskej a tak som nemal na výber. Videl som jednu časť z roku 2013 (Na nože kvôli bytu) a z roku 2017 (Smrť z oblakov). Podstatou tejto domácej úlohu bolo vidieť, ako zhruba vyzerá/prebieha taký súdný proces. Osobne som sa nikdy žiadneho nezúčastnil a silne pochybujem, že takto reálne vystupujú zúčastnení na skutočných. Neskutočne trápne (ne)herecké výkony tejto court show iba pridávali na tuposti. Dookola opakujúce sa (ne)argumenty, hlúpe vyjadrenia a trápnosť, ktorá z (ne)hercov vychádzala, to len potápali. Najlepší boli podľa mňa tí ľudia sediaci vzadu, ako sa tam smiali. To isté by som urobil aj ja. A to som aj počas sledovania neraz spravil. Jednoducho som sa smial. Nechápem ako toto môže mať 1187 častí. A niekto ich určite videl všetky. Ja som si zhliadol dve a to mi stačí. Drahá Súdna sieň, bolo mi (ne)potešením, neplánujem si ťa viac pozrieť. A ešte ďakujem aj TV JOJ, že prináša divákom tento odpad už 12 rokov. ()

scorpio777

Asi to najlepšie, čo sa dá v tej obludnej JOJke pozerať. OK spracovanie, výkony hercov, réžia je otrasná a bohužiaľ stála sa z toho masovka, ale stále je to najlepší dôkaz toho, že najlepšie scenáre píše sám život. Dôkaz toho, že často príbeh a podstata je dôležitejšia ako " veľké umenie". Kiež by sa naši velkí "filmári" vedeli znížiť k týmto námetom a dať im aj nejaký obraz .... nie oni si radšej si prnoplánovo vymyslia podstatu a okolo nej budujú umenie. Bol som veľký fanda Menšíkových Bakalárov .....ach ach kde sú tie časy. ()

poet

Pôjdem trošku proti prúdu ale podla mňa je toto jedna z mála vecí čo sa TV JoJ ako tak podarila... Nie je to ani tak strhujúcim rozuzlením alebo šialenou pointou že kto vyhrá ten aktuálny spor, ale skôr o samotnom priebehu pojednávania. A najväčšie plus by som dal tomu kto vyberá tých "nehercov" do konkrétnej úlohy pretože mu to celkom pasuje. ()

• Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)
  • Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)
  • Podľa odborníkov sa súdne pojednávania v relácii podobajú viac na americké než na slovenské. (Greenpeacak)