Reklama

Reklama

Obsahy(1)

S Václavem Žmolíkem můžeme procestovat celou Českou republiku křížem krážem. Vydáme se po stopách románových hrdinů či spisovatelů, navštívíme chráněné krajinné oblasti a památky UNESCO, hrady a zámky, zříceniny a kláštery, města, městečka a skanzeny a podíváme se i na různá a pozoruhodná technická díla v naší vlasti, to vše doplněno pověstmi a zajímavostmi z daných míst… (Stocki)

(více)

Recenze (16)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Václav Žmolík si mě získal Pohlednicemi z Nagana, od té doby se rád podívám na jakýkoli pořad, kterým provází. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Krátký, ale přesto dostačující dokument o zmapovaní naší České kotliny. Opravdu, jak píše Pshimi, Vašku Žmolíkovi to prostě jednoduše věříte a o to jde, to je to hlavní. Má pro tento pořad určitě předpoklady, což se o jiných moderátorech, kteří moderují kolikrát jen z určitého prospěchu, říct bohužel nedá. Jen tak dál:-) ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Příjemná a přínosná dokumentárně-popularizační miniatura České televize s charismatickou mediální tváří Václava Žmolíka a hravě naivistickou hudbou Petra Fialy (skladba Autem nebo pěšky z jeho sólové desky). Subjektivně bych sice možná vybíral z daného regionu trochu jiná místa zájmu, alespoň co se tedy týče dílu věnovanému ,,mému" Českému Krumlovu či Kleti, ale objektivně bych zachoval právě Žmolíkovu koncepci...je totiž nanejvýše bezkonfliktní a příjemná, právě tak, jak si výplň mezi dlouhometrážními pořady veřejnoprávní televize představuji... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V současné době neexistuje pořad, který bych v naší televizi viděl radši. Je to vlastně tak trošku paradox, vždycky se hrozně těším jak si s Vaškem Žmolíkem to putování po naší krásný zemičce užiju, ale pak pořad začne a já se chovám jak šílenec. Výkřiky typu "Jééééé tam jsem byl." "No to je krása, tam se musím někdy kouknout." a výzvama typu "Rychleee pojďte se kouknout tudy jsme šli taky, dělejte, kde ste." ničím každýho kdo se momentálně nachází se mnou pod jednou střechou. Během tohoto pořadu je ovšem zcela běžné i mé tzv. soukromé šílenství, koukám do poličky kde mám mapy Křivoklátska, Berounska, Posázáví, Český Kanady, Beskyd, .....atd., do vitrinky s foťákem, do skříně kde je batůžek a boty "mílovky" které úspěšně přeprodily nejednou louži a vyšláply další a další "zkurvenej" kopec. No a najednou se mě začnou vybavovat ty stovky příhod i minipříhod, které jsem během svého toulání po mojí vlasti zažil nebo se mě připomene ten jedinečnej pocit, když po pár hodinách pobytu mé krásné hlavy na sluníčku, zavene osvěžující vítr. Z ničehonic začnu v pokoji nasávat a hejbat smrkáčem, jestli náhodou neucítím les a louky. No, nechám toho, stejně si myslím, že tomuhle komentáři asi nebude každý rozumět, ale něco mě říká, že Vašek Žmolík, kdyby si ho někdy nějakou náhodou přečetl, by můj koment chápal. Já zase chápu, že kdyby Vašek Žmolík nedělal tenhle pořad upřimně a ze srdce, nikdy bych nemohl napsat takovýhle komentář. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • První díl cyklu Počesku byl vysílán na obrazovkách České televize 28. února 2001. Diváci se mohli vydat na tzv. “moravský ledovec“, na horu Praděd. (Stocki)
  • Seznam dílů: Baťův kanál, Bítov, Bouda, Bystré, Český Krumlov, Český ráj, Faustovy domy, Hostýnské vrchy, Jilemnice, Klášter cisterciáků v Plasích, Kleť, Kost, Křivoklátskem Oty Pavla, Křtiny a Josefovské údolí, Kutná Hora, Lipka, Litomyšl, Luhačovice, Máchovo jezero, Moravský kras, Na zámku Kozel, Pašeráci, Pivoň, Polabím Bohumila Hrabala, Polná, Praděd, Prachovské skály, Rabštejn nad Střelou, Rajhrad, Rožmberk, Římov, Skalka, Slavonice, Solvayovy lomy, Starý Plzenec, Svatý Jan pod Skalou, Svatý Tomáš a Vítkův kámen, Štramberk, Telč, Teplice, Veselý kopec, Vraclav a Vysoké Mýto, Zlatá řeka, Žďárské vrchy. (Stocki)

Reklama

Reklama