poster

Modrá krev (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 44 min

 • otík
  ***

  Velmi příjemná a roztomilá poobědová pohádka, která ačkoliv je studiová, nevypadá tak levně, ba naopak místnosti zámku vypadají velmi podařeně. Také obsazení je nesmírně dobré, nikdo z herců nijak nepřehrává, prostě vše klape a sedí v pohádkově zajetých kolejích. Velmi dobrá pohádková záležitost ovšem se strašnou hudbou. Hudba: Ladislav Simon(12.2.2012)

 • honajz
  **

  Na rovinu, bylo to slabé. Sice král v podání Munzara skvěle glosuje a má dobré hlášky, ale co naplat, když příběh samotný stojí na vodě. Princ má rád služtičku z kuchyně, ale nedokáže to říct rodičům, mamince záleží na modré krvi princezny,.ale sama je cuchta z vesnice, jak časem odhalí čaroděj. skutečné princezně (chudák Srncová) se přitom kdovíproč líbí o hodně starší komoří a rádce, a maminka služtičky kouzly hledá způsob, jak ty dva dát k sobě, i když evidentně pro to princ dělá prdlajs, a služtiččinou největší předností jsou blond vlasy, modré oči a velké kozy, jinak nic. Jestli by princi nestálo za to. aby mu stál někde v nevěstinci, a vzít si pak mohl kohokoliv. Omlouvám se za ten cynismus, ale pohádka k němu vyloženě vybízí.(24.6.2018)

 • NinadeL
  ****

  Skutečně příjemná pohádka na nedělní vytrávení. Četné milostné dvojice, překvapivé finále, dobré herecké kreace. Maciuchová sekýruje Munzara, Laurinová Šťastnému odpustí i to, že je osel, Hlaváčová má svého Zindulku raději bez kníru a Srncová dokáže být šťastná i s Kostelkou. Plus fajnové kostýmy a dobře naaranžované interiéry.(12.2.2012)

 • PollyJean
  **

  Celkem příjemný pokus o pohádku, s jedním z nejlůzrovatějších princů, co jsem kdy viděla. Mělo mu zůstat i to ucho i ta vnucená nevěsta, co byla ve skutečnosti na seniory. Jinak pohádce jednoznačně kraluje královský pár Munzar - Maciuchová. A zároveň potlesk za konečně trochu normálního krále - sice pod pantoflem, ale s nadhledem a vtipem.(22.7.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Vcelku roztomilá pohádka, jejíž nejsilnější stránkou je skvělé obsazení všech, a tentokrát opravdu všech, rolí. Zápletka je neoriginální, problém s tím, že si princ vyhlédl neurozenou dívku je jedním z nejčastějších pohádkových problémů. Rozuzlení je už potom méně typické. Pan Munzar je skutečně král. U Laurinové si občas říkám, zda její partnerská smůla ve skutečném životě není daň za to, že se tolikrát šťastně vdala v pohádkách.(27.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace