Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• Tommassi3

"Jestli nezačneme dělat za peníze, zkrachujeme !!" ;) Čekat vyšší ambice od německého postapokalyptického béčka by bylo jistě velmi pošetilé, ale vůně samotného žánru i jména jako James Brolin či Michael Mendl mě nakonec k obrazovce přeci jen dovedla.. Dá se říct, že se Němci celkem vyznamenali, když do tematicky značně vyčpělého příběhu implantovali spoustu velmi zajímavých inovací, názvy měst jako Nový Vatikán atd. maximálně oceňuji, mně osobně ta provázanost s církevními motivy rozhodně nevadila, je jisté, že v podobně nerůžové budoucnosti by většina náboženství nabyla na důležitosti, zápletka s Templáři už vůbec.. Většina triků působila stupidně i na podobnou žánrovou záležitost, výprava jako vrchol obskurnosti v čele s tím trapně směšným žezlem, tvůrci si se stupiditami ve scénáři rozhodně hlavu nelámali, dialogy nejsou vtipné ani náhodou, místy by se dalo mluvit až o průjmu, celkově by Ztracenému městu prospěla špetka nadhledu, soundtrack Gerta Wildena Jr. se mi zdál podivně nevyrovnaný a v napínavějších pasážích jako by ani nebyl, celý vizuální koncept (polo)zatopeného světa byl však lahůdkový.. Pokud přejdete pro Němce typicky (ne)sympatické herecké obsazení a spokojíte se s nenáročnou svižnou hloupostí, nasraní nakonec nebudete..(18.8.2013)

Hodně průměrný německý katastrofický film, který nám žádnou velkolepou show nenabídne. Herecké výkony jsou asi tím jediným, k čemu nemám nějak extra výhrady (protože byly taky průměrné). Horší už to bylo se scénářem, který si pro nás připravil spoustu nudných pasáží a jen opravdu málo těch zajímavých – no a vinou kameramana a borců přes efekty jsem si místy připadal jako ve zlém snu – ty pěstní souboje, to byl teda pěkně ochotnický hnus. Co se mi však na filmu líbilo asi nejvíc, bylo hledání pokladů, jízda na vodních skútrech a Bettina Zimmermann. I kvůli ní dám nakonec těch 50%, ale nejraději bych šel ještě níž: to „ televizní film“ je tu totiž tentokrát patrné (na oko) až moc…(18.2.2015)

• lennyd

Dva bratři / nebratři se vydávají hledat tajemný artefakt, který by mohl zabránit stoupající vodní hladině, aby zaplavila i zbytek světa - v čemž jsou mohutně podporování církví. Oproti tomu místní zbohatlík touží po tomtéž, ale jeho hlavním cílem je potopit i zbytek světa, aby mohl vydělat na svých plovoucích městech. Boj o záchranu světa může začít... Tak bombastickou reklamu na naší nejsledovanější televizi nepamatuji. To ani velkofilmy typu Titanik nebo Den nezávislosti neměly tolik upoutávek, jako tato - s prominutím - sračka. Shrnu to jen několika slovy - hloupý scénář, amatérští herci, úchylné zakončení ("voda" z celého světa se vypustí do prázdné jeskyně, bravo!). Co jsme komu udělali, že nás tímto Nova takto krmí..(4.8.2009)

• petaspur

Snímek, ve kterém 32 špuntů umístěných v bodech konvergence kosmické energie drží vodu, která v důsledku globálního oteplování zaplavila města. Za této situace do děje vstupují dva bratři (kteří nejsou bratři a jejich otec není jejich otec), kteří za pomoci Vatikánu a moderní fyziky zachrání svět. Už dlouho jsem se tak nenasmál u seriózně se tvářícího díla.(9.5.2009)

• Jonatána

Mám ráda dobrodružné filmy, kde se míchá archeologie s napětím, a když je tam ještě moře...paráda. oddechovka, většinou toho moc nečekám,ale prostě se koukám. Ovšem tohle bylo vážně děsný. tedy, ať nekřivdím, do chvíle, než hrdinní bratři v doprovodu svých slečen a pronásledovaní podlým zrádným knězem vlezli do něčeho, co připomínalo velín jaderné elektrárny a spasili svět, to šlo. ovšem pak, škoda mluvit. Jedna hvězda a víc ani ťuk.(18.7.2009)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)