Ztracené město (TV film)

• Austrálie

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

Musím říci, že mi se to od většiny lidí zde docela líbilo. Je jasné, že to nebylo žádné veledílo či velkofilm. Nicméně, bylo to velice svižné, triky a vůbec vykreslení světa pod vodou, resp. světa nad vodou se mi zdálo ucházející. Příběh samozřejmě klasický, škoda toho, že to bylo zrovna žezlo. Ale nakonec z toho nebyl nějaký čarovný film, ale mechanický princip. Jediné, co mi, jako perfekcionistu celkem vrtalo hlavou celý film bylo, kde pěstují suroviny na jídlo, kde těží ropu a další nerostné bohatství, aby fungovali. Ale to se dá hold přehlédnout k žánru. Já byl spokojen a film mě pobavil, rychle utekl a splnil to, co měl - odpočinul jsem si. Howgh!(22.7.2009)

• Acrobat

Daj mi to žezlo. Daj mi to. .Chceš vládnuť ? pýtam sa jej. Daj mi už to žezlo. Chcem sa urobiť. Nejako takto sa vízie Segonzaca francúzskeho šlachtica, pretavujú na plátno, kde nič okrem bohapustej nudy a primitívnych efektov nehrozí. Je zle, keď papundekľové žezlo slúži ako zátka vo vani. Je zlé, keď si kardinály špinia ruky s partiou neschopných. Van Helsing už prichádza a je dôležité aby dezert si tá odporná skupina štyroch záchranárov dala odpich. (videné 10.10.2019, AMC)(10.10.2019)

• spiritus

Na jednu stranu nemastné, neslané dílko, s podprůměrným scénářem a hereckými výkony. Ale přeci jen jsem se nadruhou stranu celkem bavil, atmosféra celkem věrohodná a film jako takový má relativně dobrý spád. Prostě několik velkých záporů tu silně vyčnívá, ale vyvažují to i nějaké ty klady, takže celkový dojem je čistě průměrný. Typické béčko, které se dá zkousnout v případě nemožnosti jiné volby.(24.9.2009)

• lennyd

Dva bratři / nebratři se vydávají hledat tajemný artefakt, který by mohl zabránit stoupající vodní hladině, aby zaplavila i zbytek světa - v čemž jsou mohutně podporování církví. Oproti tomu místní zbohatlík touží po tomtéž, ale jeho hlavním cílem je potopit i zbytek světa, aby mohl vydělat na svých plovoucích městech. Boj o záchranu světa může začít... Tak bombastickou reklamu na naší nejsledovanější televizi nepamatuji. To ani velkofilmy typu Titanik nebo Den nezávislosti neměly tolik upoutávek, jako tato - s prominutím - sračka. Shrnu to jen několika slovy - hloupý scénář, amatérští herci, úchylné zakončení ("voda" z celého světa se vypustí do prázdné jeskyně, bravo!). Co jsme komu udělali, že nás tímto Nova takto krmí..(4.8.2009)

• Phobia

Tak se nám zase globálně oteplilo a hladiny oceánů zalily většinu pevniny, ale nezoufejme, životní standard se tím nijak nesnížil a navíc černoprdelníci z Vatikánu znají z pohodové mizérie cestu ven: stačí vyslat svatou trojici nebiologický otec, adoptivní syn a adoptivní syn na quest za pečlivě schovanou kouzelnou hůlkou. Tento magický artefakt umí plno fíglů - rozestupovat moře, měnit vodu ve víno a v neposlední řadě vytáhnout špunt ze dna zeměkoule (jednoduše přebytečnou vodu spláchnout někam do hajzlojádra). Pokud už jste si vytřeli z očí slzy smíchu, pak vězte, že zápletka je v detailech ještě podstatně humornější. Idiocii scénáře podtrhuje logiky prosté jednání postav i nejapné dialogy, kdy divák mezi záchvaty chechtání konsternovaně přemítá, jaké hovadiny dokáží trousit herci s vážnou tváří. Když už někdo natáčí takhle kardinální kokotinu, měl by to pořádně prošpikovat nadsázkou, což tvůrcům jaksi nedockvalo (a přesto se divák směje, až se za ovladač popadá). Samostatnou zmínku zasluhují kostýmy: kdo v čem ze svého domácího šatníku přišel na scénu, v tom účinkoval. Mládež propadla funkčním dresům, kikiny co nejvíce vystrkují kozy a James Brolin našel ve skříni slušivé světlé manšestrové sáčko, dokonale vhodné pro pobyt na lodi v teplém postapokalyptickém světě. Triky nevzbudí zrovna užaslé vzdechy, ale s ohledem na celkovou lacinost a bídu příliš neznechutí, k zachechtání přimějí jen někdy. Čas od času nám filmaři ukážou zvlněnou hladinu, ze které vyčnívají akorát nejvyšší paneláky velkoměsta, aby nás v příštím okamžiku hodili přímo do ulic, kde v záběrech korzují turisté, ba dokonce cyklisté i s přilbičkami. Veškerá technika normálně funguje, jachty jsou krásně nablýskané, lidé jsou čistí, hezky oblečení a spokojení... zkrátka postkatastrofický svět jako sviňa. S něžnou nostalgií jsem si zavzpomínala na staršího filmového sourozence s ožábrovaným Kevčou Costnerem a na tenhle televizní výblitek, natočený za týdenní výplatu newyorské hajzlbáby, pohrdavě pliju, chčiju, prdím a vysrat jsem se na ni měla před usednutím k TV obrazovce. 19%(26.11.2012)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)