Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• lennyd

Dva bratři / nebratři se vydávají hledat tajemný artefakt, který by mohl zabránit stoupající vodní hladině, aby zaplavila i zbytek světa - v čemž jsou mohutně podporování církví. Oproti tomu místní zbohatlík touží po tomtéž, ale jeho hlavním cílem je potopit i zbytek světa, aby mohl vydělat na svých plovoucích městech. Boj o záchranu světa může začít... Tak bombastickou reklamu na naší nejsledovanější televizi nepamatuji. To ani velkofilmy typu Titanik nebo Den nezávislosti neměly tolik upoutávek, jako tato - s prominutím - sračka. Shrnu to jen několika slovy - hloupý scénář, amatérští herci, úchylné zakončení ("voda" z celého světa se vypustí do prázdné jeskyně, bravo!). Co jsme komu udělali, že nás tímto Nova takto krmí..(4.8.2009)

• Šakalík

Vzhledem k tomu, že se jedná o televizní film vytvořený pro stanici SyFy, nečekal jsem věru žádné zázraky. Od první minuty to taky je pořádné béčko, které ale na úvod vypadá přece jen trošku zajímavě (taková levná parafráze na Vodní svět a Tomb Raidera). Ovšem s přibývajícím časem jde kvalita scénáře rapidně dolů a tak po hodině už to je čistá odpadovka, kdy to místy logicky povážlivě hapruje. K divákově zděšení to ale nebere konce a stopáž se nakonec zastaví až na 100 minutách, přičemž scénárista své umělecké střevo vyprázdnil už někdy po první reklamě a některé scény jsou tam proto naprosto do počtu. Herecké výkony jdou ruku v ruce se scénářem, takže děs – běs (ne, z Iana Somerhaldera oscarový herec fakt nevyroste). Kromě dvou sličných slečen tady opravdu není o co stát.(18.12.2010)

• jprmusic

Tohle zoufalství tedy vidět nemusíte. Totálně ubohé triky, příšerná zápletka a ještě horší herci - no chápu, že James Brolin nějakou tu kačku vydělat musí, ale pokud mě paměť neklame, Ben Cross byl slušnej herec. Nenechte se oblafnout názvem, o žádné ztracené město nejde, to zas jen někdo odfláknul překlad - originál je poněkud výstižnější.(9.6.2009)

Zas tak tragicky, jako ostatní kolegové, bych to neviděl. Ano, je to béčkový film, ovšem oceňuji nápad s těmi napůl zatopenými městy s novými názvy (Nový Řím, Nový Vatikán,...) a také zabřednutí do templářské minulosti. Film tak trochu na způsob Lary Croft, ale (ještě) výrazně slabší..zhlédnout se to dalo, pokud nečekáte nic převratného.(19.7.2009)

• zdeny99

Pěkné záběry na potopené Los Angeles, Řím nebo Brémy. I když je to to totální nesmysl, aby domy takhle dlouho vyčnívaly z moře a nespadly. Mě se to ovšem líbilo a připadalo mi to zajímavé. Ale to je jediné ucházející na tomto filmu. Ten příběh o hledání jakéhosi žezla, co zastaví tání ledovců a donutí vodu odejít, je absolutně o ničem. [1828. hodnocení, 121. komentář, 36%](3.3.2015)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)