Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• asirtes

Do merku som si zadal pár nízkorozpočťákov a toto som dostal... Velice originálny príklad toho ako to vyzerá, keď sa niekto (nazvime ho pre väčšiu zábavu režisér) snaží niekoho (nazvime ho lobotomizovaný herec) naučiť hrať rovno na place tým, že mu púšťa videa z pavilonu opíc, z ktorých mnohé hrajú značne lepšie a potom sa snaží dostať tu kvalitu na plac. Hm. Uctihodný odpad.(3.2.2015)

Název je trošku zavádějící, spíše se to mělo jmenovat Ztracené žezlo. Jde o dobrodružný film na pozadí celosvětové přírodní katastrofy vyvolané globálním oteplováním. Lovci pokladů musí najít ztracený artefakt, který by tyto následky zmírnil. Trošku mi to připomínalo Vodní svět, ale ten byl lepší. Zvláštní, vždycky, když vidím nějaký katastrofický film, tak tam nesmí chybět Socha svobody a Eifelova věž. Záběry na zatopená města byly zajímavé a ty podvodní také. Já mám ráda katastrofické filmy, ale tady mi něco chybělo. Vodní svět tu slouží pouze pro dokreslení atmosféry.(21.3.2009)

• honajz

A tak s dálkáčem v ruce a prstem na spoušti FF to docela jde. Triky jsou slušné, podmořské záběry se vydařily. Holky nic moc, i když jedna se promenuje v plavkách, ale to radši neměla dělat, a ta druhá má aspoň velký kozy. James Brolin hraje úměrně žánru a rozpočtu, ale pořád nadstandardně, a když jeho postava zmizí, zůstane je tu jen jeden macho a jeden počítačový fanda, co umí opravit dálkový skener bouchnutím pěsti. Taky ten Nový Vatikán trochu nechápu a hlavní záporák že je Rus, to je tak strašně omleté klišé, až bolí.(23.2.2009)

• rikitiki

Ráda bych dala odpad, ale slíbila jsem si, že budu hodnotit jen filmy, které jsem viděla do konce (nebo téměř). Tak ale takovuhle blbost, abys pohledal. Viděla jsem dvacet minut, neboli smíchaný Den poté, Šifru mistra Leonarda a Vodní svět, což samo o sobě byly nebetyčné hrůzy, ale tady to dosáhlo vrcholu před kterým by se sama Babylonská věž začervenala a šla se zahrabat. Tudíž přepínám na mnohem vtipnější, dramatičtější a inteligentnější program - monoskop - a radím spálit všechny kopie tohoto filmu a všechny mozkové buňky tímto filmem zasažené radím vypálit dobrým pitím. A už na to nikdy nemyslet. P. S. A už vůbec nechápu, proč Němci, pokud mají potřebu vytahovat mystické artefakty, nesáhnou po Nibelunzích! Tam se jim takových krámů válí haldy. Nebo nejdou do Grimmů... /25. 6. 2010/(25.6.2010)

• Terva

Film, který varuje před globálním oteplováním. Tak jako Kronika mutantů, se tento film opírá o náboženskou knihu, kterou kdosi napsal před katastrofou. Přijdou i Templáři. Toto je vodní archeologický snímek a filmem se nedá moc nazvat. Velice nehezky natočené, jedna blbost za druhou, nelogický děj... Z této vody ničeho vyplouvá na povrch jen pár záběrů na zatopený svět.(2.3.2009)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)