Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• loveless

Lost City Raiders je film tak hrozný, až je vtipný - efekty, hlášky i východiska z úchvatných situací, vlastně vůbec celý děj i zápletka a taky "hluboké" charaktery hlavních hrdinů. Český dabing tentokrát příšerný. Jedna hvězdička za Somerhalderovský šarm (narozdíl od většiny ostatních špatných filmů, ve kterých hrál, tentokrát skoro nesleze z obrazovky, takže v určitém smyslu spokojenost - jako obvykle mu to sekne).(3.1.2014)

• Haymar

První půlka velice dobrá, zvlášť reáliie zatopeného světa na vysoké úrovni (vzhledem k produkci direct-to-TV), navíc to mělo spád, napětí i akci (i když typicky seriálovou)... ALE... v druhé půlce se kormidlo otáčí o 360° a dívák je nemilosrdně smeten přílivovou vlnou nudy, klišé a absurdit toho nejtěžšího kalibru. Navíc ta samotná zápletka?!?! Hahaha(22.7.2009)

• honajz

A tak s dálkáčem v ruce a prstem na spoušti FF to docela jde. Triky jsou slušné, podmořské záběry se vydařily. Holky nic moc, i když jedna se promenuje v plavkách, ale to radši neměla dělat, a ta druhá má aspoň velký kozy. James Brolin hraje úměrně žánru a rozpočtu, ale pořád nadstandardně, a když jeho postava zmizí, zůstane je tu jen jeden macho a jeden počítačový fanda, co umí opravit dálkový skener bouchnutím pěsti. Taky ten Nový Vatikán trochu nechápu a hlavní záporák že je Rus, to je tak strašně omleté klišé, až bolí.(23.2.2009)

• Kubi21

Strašná blbina, která se snaží spojit Vodní svět, Indyho a asi deset dalších filmů. Musím, ale říct, že jako oddechovka a kulisa k odpočinku je to nakonec více než dostačující. A taky musím přiznat, že nechybí prvek co bude dál. To mne udrželo celou dobu u obrazovky a byl jsem to schopný dokoukat. Lehce podprůměrné, ale plně zasloužené dvě.(20.8.2013)

Mně se to líbilo. Jesně, že to byl nesmysl, ale co není? Nejprve jsem mysela, že dám hvězdičky tak tři. Konec mě ale tak říkajíc zničil (v dobrém slova smyslu samozřejmě). Pro někoho byl určitě závěr moc jednoduchý, nelogický, směšný a bez dostatku kvalitních efektů (viď, Lušíne? :-)), ale pro mě byl naopak skvělý, kreativní, zábavný a ty efekty? - odpouštím. :-)) Pět hvězdiček bez váhání hned po shlédnutí. No a zapomněla jsem připomenout - moje kladné hodnocení nesouvisí s tím, že tam hraje Ian Somerhalder (můj nynější filmový miláček). :-))(3.1.2011)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)