Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• BoXBe

"Aby klesla hladina, musíme najít žezlo." Pravda, hodnotím jen na základě upoutávky na Nově před zprávami a bylo to s dabingem a na velmi krátkou chvíli, ale tohle je kategorie Odpad! už podle jednoho filmového políčka. Non sense něco takového točit. Koukat na to asi mohli opravdu jen nejotrlejší líné zamrzlé dupy v obývákových křeslech.(19.7.2009)

• Tommassi3

"Jestli nezačneme dělat za peníze, zkrachujeme !!" ;) Čekat vyšší ambice od německého postapokalyptického béčka by bylo jistě velmi pošetilé, ale vůně samotného žánru i jména jako James Brolin či Michael Mendl mě nakonec k obrazovce přeci jen dovedla.. Dá se říct, že se Němci celkem vyznamenali, když do tematicky značně vyčpělého příběhu implantovali spoustu velmi zajímavých inovací, názvy měst jako Nový Vatikán atd. maximálně oceňuji, mně osobně ta provázanost s církevními motivy rozhodně nevadila, je jisté, že v podobně nerůžové budoucnosti by většina náboženství nabyla na důležitosti, zápletka s Templáři už vůbec.. Většina triků působila stupidně i na podobnou žánrovou záležitost, výprava jako vrchol obskurnosti v čele s tím trapně směšným žezlem, tvůrci si se stupiditami ve scénáři rozhodně hlavu nelámali, dialogy nejsou vtipné ani náhodou, místy by se dalo mluvit až o průjmu, celkově by Ztracenému městu prospěla špetka nadhledu, soundtrack Gerta Wildena Jr. se mi zdál podivně nevyrovnaný a v napínavějších pasážích jako by ani nebyl, celý vizuální koncept (polo)zatopeného světa byl však lahůdkový.. Pokud přejdete pro Němce typicky (ne)sympatické herecké obsazení a spokojíte se s nenáročnou svižnou hloupostí, nasraní nakonec nebudete..(18.8.2013)

• petaspur

Snímek, ve kterém 32 špuntů umístěných v bodech konvergence kosmické energie drží vodu, která v důsledku globálního oteplování zaplavila města. Za této situace do děje vstupují dva bratři (kteří nejsou bratři a jejich otec není jejich otec), kteří za pomoci Vatikánu a moderní fyziky zachrání svět. Už dlouho jsem se tak nenasmál u seriózně se tvářícího díla.(9.5.2009)

Poměrně slušný film s častou akcí, ale i občasnými hluchými místy. Sem tam se objeví i nějaký filmový trik na velmi dobré úrovni (až na ten poslední). Takže ani nevadí, že sledujeme tak trochu Indyho a trochu Laru Croft dohromady. Na film se rozhodně dívat dá i když ve sbírce bych jej asi nechtěl. Celkově průměrný film. Nova 090718 9524/9728(21.12.2009)

• jprmusic

Tohle zoufalství tedy vidět nemusíte. Totálně ubohé triky, příšerná zápletka a ještě horší herci - no chápu, že James Brolin nějakou tu kačku vydělat musí, ale pokud mě paměť neklame, Ben Cross byl slušnej herec. Nenechte se oblafnout názvem, o žádné ztracené město nejde, to zas jen někdo odfláknul překlad - originál je poněkud výstižnější.(9.6.2009)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)