Ztracené město (TV film)

• Kanada

Dobrodružný / Sci-Fi

Německo, 2008, 90 min

• Quendi

Vcelku pěkná blbost. Jediné, co jakž takž stojí za to pokoukání je Ian Somerhalder(s odřenýma ušima). Zbytek jsou dřeva, Bettina Zimmermann dokonce nejen herecké. Drtivá většina postav má příšerně silný přízvuk. Až tak moc, že to není ani vtipné. A ten příběh o Mojžíšovi, který vládl žezlem egyptského boha Sobeka, vyprávěný navíc knězi Vatikánu. No to už je mišmaš na druhou.(22.5.2009)

• petaspur

Snímek, ve kterém 32 špuntů umístěných v bodech konvergence kosmické energie drží vodu, která v důsledku globálního oteplování zaplavila města. Za této situace do děje vstupují dva bratři (kteří nejsou bratři a jejich otec není jejich otec), kteří za pomoci Vatikánu a moderní fyziky zachrání svět. Už dlouho jsem se tak nenasmál u seriózně se tvářícího díla.(9.5.2009)

• spiritus

Na jednu stranu nemastné, neslané dílko, s podprůměrným scénářem a hereckými výkony. Ale přeci jen jsem se nadruhou stranu celkem bavil, atmosféra celkem věrohodná a film jako takový má relativně dobrý spád. Prostě několik velkých záporů tu silně vyčnívá, ale vyvažují to i nějaké ty klady, takže celkový dojem je čistě průměrný. Typické béčko, které se dá zkousnout v případě nemožnosti jiné volby.(24.9.2009)

• Phobia

Tak se nám zase globálně oteplilo a hladiny oceánů zalily většinu pevniny, ale nezoufejme, životní standard se tím nijak nesnížil a navíc černoprdelníci z Vatikánu znají z pohodové mizérie cestu ven: stačí vyslat svatou trojici nebiologický otec, adoptivní syn a adoptivní syn na quest za pečlivě schovanou kouzelnou hůlkou. Tento magický artefakt umí plno fíglů - rozestupovat moře, měnit vodu ve víno a v neposlední řadě vytáhnout špunt ze dna zeměkoule (jednoduše přebytečnou vodu spláchnout někam do hajzlojádra). Pokud už jste si vytřeli z očí slzy smíchu, pak vězte, že zápletka je v detailech ještě podstatně humornější. Idiocii scénáře podtrhuje logiky prosté jednání postav i nejapné dialogy, kdy divák mezi záchvaty chechtání konsternovaně přemítá, jaké hovadiny dokáží trousit herci s vážnou tváří. Když už někdo natáčí takhle kardinální kokotinu, měl by to pořádně prošpikovat nadsázkou, což tvůrcům jaksi nedockvalo (a přesto se divák směje, až se za ovladač popadá). Samostatnou zmínku zasluhují kostýmy: kdo v čem ze svého domácího šatníku přišel na scénu, v tom účinkoval. Mládež propadla funkčním dresům, kikiny co nejvíce vystrkují kozy a James Brolin našel ve skříni slušivé světlé manšestrové sáčko, dokonale vhodné pro pobyt na lodi v teplém postapokalyptickém světě. Triky nevzbudí zrovna užaslé vzdechy, ale s ohledem na celkovou lacinost a bídu příliš neznechutí, k zachechtání přimějí jen někdy. Čas od času nám filmaři ukážou zvlněnou hladinu, ze které vyčnívají akorát nejvyšší paneláky velkoměsta, aby nás v příštím okamžiku hodili přímo do ulic, kde v záběrech korzují turisté, ba dokonce cyklisté i s přilbičkami. Veškerá technika normálně funguje, jachty jsou krásně nablýskané, lidé jsou čistí, hezky oblečení a spokojení... zkrátka postkatastrofický svět jako sviňa. S něžnou nostalgií jsem si zavzpomínala na staršího filmového sourozence s ožábrovaným Kevčou Costnerem a na tenhle televizní výblitek, natočený za týdenní výplatu newyorské hajzlbáby, pohrdavě pliju, chčiju, prdím a vysrat jsem se na ni měla před usednutím k TV obrazovce. 19%(26.11.2012)

• Colour

Vodný svet kombinovaný s Larou Croft alebo kuk sem kuk tam a máme film. Na tv film dobrý pokus, i keď bolo značne vidieť nedostatok peňazí hlavne v exteriéroch, z ktorých absolútne kričalo, že to nie je reálna budova, ale len farbený papier. Inak je všetko typicky tv priemerné až podpriemerné. Nefunguje tu vlastne nič, je to len vývar. Po desiatich hodinách namáhavej práce by sa to však dalo bez reptania pozrieť celé. 30%(24.8.2011)

• - Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)

• - Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)