Reklama

Reklama

Nájomný zabijak Bo Tong Lam odťal zločineckému bossovi hlavu, a to nemôže zostať bez odplaty. Počas prenasledovania gangstri unesú policajnú dôstojníčku, ktorej Bo v ten večer náhodou zachránil život. Bo ju musí zachrániť po druhý raz a zavŕšiť svoju pomstu likvidáciou celého drogového gangu... Krásnu policajtku Hiu Wor zachráni neznámy cudzinec, ktorý dokonale ovláda bojové umenia. Dôstojníčka sa s ním zoznámi a strávi večer na ostrove. Netuší však, že Bo je nájomný zabijak, ktorý v ten deň odťal hlavu neľútostnému šéfovi drogového gangu a zobral si ju so sebou ako korisť. Keď nadránom gangstri nájdu bezhlavé telo svojho šéfa, musia potrestať jeho vraha a získať ukradnutú hlavu späť. Problémy nastanú vo chvíli, keď odhalia identitu Bo a policajtku unesú. Bo sa rozhodne zachrániť ju aj po druhý raz a pomstiť sa drogovému gangu jeho definitívnou likvidáciou. (TV JOJ)

(více)

Recenze (23)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Takový prostý film s prosťoučkým "hercem" Jackie Wu, který se sice snaží jak to jde, ale ten opravdový bouchač, ani herec (to už vůbec ne ...), z něj asi nikdy nebude. Prostý děj, okopírované scény, Jackie Wu sice neumí hrát, ale je to sympaťák, stejně jako přitažlivá policistka. Okopírována je řada scén z mnoha filmů, dovoluji si říct i vykradena a v soubojích jsou použity lana, dráty a střihy na dnešní dobu opravdu příliš viditelně, až mě to chvílemi bolelo. Dříve by to byl masakr, dnes v konkurenci s Thajci spíše průměr. Ale příjemný, pohodový akční filmeček, rozhodně doporučuji. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Perfektní záležitost a vynikající Jacky Wu( Mé zlato!). Film má zajímavý příběh s romantickým nádechem, ale je naštěstí velmi zábavně podaný,především vše odehrávající se na policejní stanici. Akce je perfektní, Jacky je zde ve formě a nejlepší souboj je definitivně v restauraci proti třem protivníkům, mezi kterýma se objevil i obr z Wrath of Wajra. Skvělá kamera, stylová choreografie, Jacky má vše pod kontrolou a vychází mu to. Finále bych si přál spíše 1v1 než 1 vs 100, ale přesto velká spokojenost. 80% ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je potěšující, že se v novém miléniu pomalu začínají znovu objevovat akční béčka, která před krizí a propadem hongkongské kinematografie na přelomu tisíciletí představovala podstatnou část hongkongské produkce. Ovšem v porovnání se sebelacinějšími snímky, které vznikaly v 80. letech a první polovině 90. let, které dávaly dechberoucí fyzickou podívanou, se jedná o těžký propad. Jedna relativně povedená závěrečná bitka vytrhne jen skalní fandy bojových filmů, a nejen v porovnání s maximálním nasazením aktérů a frenetickým stylem filmů před patnácti až dvaceti lety vyznívá křečovitě strojená a uondaná. Zatímco dříve v Hongkongu věděli, že příběh je podružný a má jen vágně spojovat akční sekvence, zde se drtivou (a to ve všech významech toho slova) většinu filmu rozvádí absurdní děj o zabijákovi a jeho setkání s okouzlující policistkou se štěněcím pohledem. Ve snaze zalíbit se zahraničnímu publiku zde nad akcí těžce dominuje vyumělkovaný sentiment a rádoby osudovost. Ani enormně slibná premisa o zabijákovi, který na malém ostrůvku odříznutém od pevniny tajfunem musí proplouvat mezi policí a gangem, který mu jde po krku, není vůbec vytěžena a potácí se jen v nic nepřinášejících záběrech, které pouze protahují stopáž a nudu. ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Promiň, Jacky, ale ve tvé režijní prvotině je všechno špatně. Tys nikdy nebyl moc dobrý herec, tvůj talent spočívá jinde a bohužel ses neobklopil lidma, kteří by film táhli místo tebe. Navíc příběh je pitomý a plný starých otřepaných klišé, která už dneska skutečně nikoho nezajímají a i když v soubojích stále válíš, ten střihač to úspěšně zabíjí. Tentokrát se ti to moc nepovedlo, ještě se musíš hodně učit... ()

imf 

všechny recenze uživatele

Nejlepší finty odkoukané od Thajců, "mainland" produkční náklady (i to jídlo vypadá divně) a Wu Jing snažící se to celé odehrát, zrežírovat a ukopat naráz. Až na dvě akční scény a příjemné jiskření mezi ním a Celinou Jade je to až příliš prosté, ale nikoliv bezhlavé jako Ong-Bak nebo Tom Yum Goong. A to je samozřejmě průšvih. Kdyby šel Wu Jing z akce do akce, mohli bychom nad dějem a jeho hereckými schopnostmi přimhouřit jednu nebo dokonce obě končetiny. Takhle to letí do stejného šuplíku jako Fatal Contact - slibné, ale prázdné a ve výsledku matné. V hyperakčních 80. letech by si o Legendary Assassina nikdo neopřel ani misku s rýži, dneska musíme chtě nechtě pochválit bitku proti stovce naštvaných maníků, byť vizuálně trochu moc kopíruje sequely k Matrixu. S ovladačem v ruce snesitelné, ale Donnie Yen se (zatím) nemá čeho bát. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama