Mary a Max

URBAN

Excelentní znázornění deprese a úzkosti v animované podobě, která působí svým zpracováním na diváka a vyvolává v něm emoce. Postavy jsou jednoduché a tyto emoce znázornily jak nejlépe mohly. ( 28.10.16/MAC ) ()

wader

Je to prostě o životě. O životě, který každý známe, každý ho žijeme podobně, ale málo o tom mluvíme a ještě méně víme... Monolog vypravěče na mne působil, jako bych četl povídky Karla Čapka. Hezké. ()

COF_666

Drazí pánové z pixaru,dreamworksu a podobných společností, o něčem jako je tenhle film si Vy zatím můžete nechat jen zdát. Mary and Max ve mě vzbudil a zanechal mnohonásobně víc emocí než všechny vaše pixely dohromady. Nádhera - pravdivá,upřímná,dojemná, veselá i smutná zároveň. Díky bohu za takové filmy. ()

Doudis19

Další z řady dospělých animáčů. Hned jako první uchvátí animace, ze které je opravdu cítit něcí neskutečná šikovnost. Množství detailů a decentní humor pak zamezí možné nezáživnosti a příběh, který se zakládá na frázi "nikdo mě nemá rád" je pak i zárukou slušné porce emocí. ()

chelseaman22

První dvě třetiny filmu byly bez nadsázky dokonalé. Pro mne DOPOSUD neznámý director Adam Elliot vytvořil něco, co musí každého diváka chytit za srdce. Malá Mary pokládá otázky, které si snad pokládal úplně každý z nás v dětském věku. Max baští čokolády v rohlíku, chodí na "srazy" anonymních žroutů a navštěvuje psychiatra Hazelhofa. Snímek naprosto realistický (vyjma té čokolády v rohlíku). V poslední třetině Mary chlastá, doposud kvalitní hudba se zadrhává a Max tloustne. Pro diváka spíše frustrující, než NĚCO dávající. Ale vem to čert, hudba byla skvělá, dialogy taky a spoustukrát jsem se zasmál. Na dílo neznámého Australana dobrý, ne?! 80% ()

Estrellita

Být to hraný film, tak si kvalitně pobrečim... Takhle mě bohužel celou dobu rozčilovala odporná animace á la modelína. Co ale oceňuju kromě příběhu je hudba, soundtrack byl velice povedený. Rozhodně to nepovažuju za ztracených 90 minut života. 70% ()

peky913

Viděno asi 5x a ještě určitě přibude, možná už zítra. Použiju cliché, ale tenhle film je potřeba prostě vidět, ne komentovat. ()

tatanapope

Celkem originálně podaná pohádka, plná dvojsmyslů v tom stylu, že že děti vidí pohádku slušnou a hezkou a my dospěláci celkem dobrou komedii, kdo se bude pečlivě dívat, uvidí dvojnásob. Vtip je to totiž často tajně skryt v obrazu, tam kde není zcela patrný. Například na začátku, když matka peče muffiny, když se člověk pozorně koukne, jak je šoupne do trouby, uvidí na vrcholku jednoho z nich vajgl od cigarety matky alkoholičky a podobně. Velmi zábavně podané. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od MikeCool ()

KanjiVital

Ještě než jsem si tento film pustil, tak jsem byl přesvědčen, že se bude jednat o podobný temný žánr jakoby zrežírovaný z dílny Tima Burtona. Není tomu ale tak, protože rozhodně se tu nenajdou žadné idealizující či fantaskní prvky. Spíše se tento film zaobírá vnitřními pochody člověka a z ní pramenící bolesti, která je občas v každém z nás. Po konečné klapce si ani ten největší optimista na světě nebude broukat "What a a wonderful world" to spíše "Always look on the bright side of life". Režisér zachytil pocity uvnitř člověka natolik realistickým způsobem, že Vám možná i ukápne slza nad osudy hlavních postav. !!! "Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. " !!! ()

plechulka

Aminák rozhodně ne pro děti a (anglicky neznaje) s povedeným českým zněním. Donutí se Vás o oba človíčky bát a i když to nedopadne úplně dobře, tragedií, které se mohli stát, bylo neskonale víc.... ()

Týnkaa

Po delším rozhodování a chvíli, kdy jsem hodnotila 4 *, kdy jednu jsem přidávala za konec... jsem se rozhodla s konečnou platností, že na 4 to nebylo... ten film je zvláštní o tom žádná, ale... na mě až moc... takže nechávám to, že konec je dobrej, a počkejte si na něj, ale jedním dechem taky musím dodat, že je to fakt depresivní psychofilm a jednou vidět mi to stačilo... ()

JimmyII

Mount Waverley a to, co se děje Mary disponuje ještě krutější poetikou, než jakou by vymyslel Terry Gilliam, Maxova newyorská část je vtipnější a cyničtější než cokoliv od Woody Allena, ale přitom je to všechno tak lidské, autentické, smutné a ukrutně veselé, že jsem nevěřil svým vlastním... Vlastně jsem tomu vůbec nemohl věřit. Adam Elliot mi připravil obrovské překvapení, první film v dopisech, jaký jsem kdy viděl, navíc podle skutečného příběhu, nejdepresivnější a možná vůbec nejvtipnější nedětský animák vůbec, příběh, na který jen tak nezapomenu. Sice v poslední třetině Elliot trochu ztratil dech a na filmu je to poznat, ale nakonec to zase trošku vynahradí a celkový dojem přebíjí pár slabších minut. Takže stějně pět hvězd! A asi zkusím nějakou náhodnou adresu. 100% ()

DivX

Dokonalý scénář, temný děj a totálně smutný a dojebaný příběh. 80% (DĚJ **** DRAMA ***** VTIP *** ANIMACE ***) IMDb: 8,2/10 ()

flawi.f

To poslední, co bych o tomto filmu řekla je to, že jde o komedii. Na první pohled je snímek plný humorných momentů, situací nebo postřehů, ale když jsem si je převedla do reálného života, tak jsem se donutila maximálně k tomu, že jsem se jen hořce pousmála. Mary a Max je poutavou sondou do života dvou osamělých a v podstatě nešťastných lidí, kteří našli svůj kousek štěstí právě v tom, že se našli. Neobyčejně obyčejný příběh o zvláštním, ale krásném přátelství mě zkrátka dostal! Sice je depresivní, ale pro mě je to na tu depresi spíše lék, protože díky tomuto filmu si tak nějak člověk řekne, že jsou "lidé" kteří na tom můžou být hůř....a na závěr co mě tak napadá - život je prostě někdy opravdu svi*ě ()

Dado

Jednoduché, no zároveň precítené, dojímavé, zároveň i vtipné a úchvatné. Len škoda, že na niektorých miestach aj trochu rozpačité a, dovolím si tvrdiť, aj nudné. (80%) ()

bubun

Někteří lidé mohou namítat, že příběh je obyčejný, ničím zajímavý anebo předvídatelný. Jiní tvrdí, že je to podivná novodobá pohádka pro děti. První se nedá až tak moc vyvrátit, tvrzení je příliš subjektivní, druhé do jisté míry ano. Když jsem film zhlédla podruhé, napadalo mne, že děti (zvlášť ty menší) by u tohoto filmu příliš dlouho nevydržely. Z několika důvodů, hlavní jsou ty, že film má chvílemi pomalejší tempo, méně akce a vtipy jsou vizuálně propojeny s obsahem způsobem, který pro okruh dětí s touhou po polopatických a patetických kýčích asi nebude atraktivní (nechci ale tvrdit, že se mary a Max nemusí dětem líbit, spíš chci jen říct, že děti nejsou cílová skupina). Co se mi na Mary a Max moc líbí, je propojení obsahové stránky s formální, v jistých momentech z nás tvůrci chtějí ždímat city, ale stále vkusným způsobem v normě – a také způsobem, který přesně koresponduje s vizuální stránkou. Dalším kladem filmu je hudba, a nemysím pouze chytlavou ústřední melodii. Jiný rozměr bude mít film ale také pro ten okruh diváků, kteří si někdy s někým dlouhou dobu jen dopisovali/dopisují, bez osobního kontaktu. Kdo to někdy zažil, toho nejspíš bude Mary and Max oslovovat i zde. Možná v něm někteří najdou i jinou hloubku, která třeba ani nebyla záměrem. Dále zmíním skvělý dabing Toni Colette a P.S.Hoffmana, kteří byli také výbornou volbou. ()

Mrkvič

Poutavé a neotřelé, přesto mi to přijde tak nějak prázdné. Jakoby film nabízel zezačátku hodně vtipů (často vycházejících ze zvolené animace) a potom už jen směřování k jasnému konci. Asi netrpím depresemi jako ostatní, hýbu se a jsem spokojený a smířený sám se sebou, že mi myšlenka filmu nijak blízká nebyla. Ale za uznání stojí, že přítelkyni film zajímal, i když mi bylo jasné, že animace ji nebere a nemusí ani takovýto druh humoru. ()